Login lub e-mail Hasło   

Andrzej T.

Interesuje mnie wszystko co ma związek z tzw Dziełem Stwórczym - kosmos, człowiek, przyroda, historia ludzkości, Biblia. Czytam, myślę, dyskutuję i wyciągam wnioski dla siebie. Robię więc to, co robi większość z nas i jak każdy MAM PRAWO DO WŁASNYCH WNIOSKÓW. Oczywiście nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać. Dwóch będzie oglądało to samo i będą widzieć co innego. Oprócz tego uważam się za umiarkowanego entuzjastę zdrowego trybu życia.Wcześniejsze wpisy
Andrzej T.:   Rekomendacja artykułu Jeden Franciszek wiosny nie czyni  (16/10/2016)
Andrzej T.:   Głos na artykuł Jeden Franciszek wiosny nie czyni  (16/10/2016)
Andrzej T.:   Rekomendacja artykułu Podwójna moralność  (26/06/2016)
Andrzej T.:   Rekomendacja artykułu Nauka i Cywilizacja  (25/05/2015)
Andrzej T.:   Rekomendacja artykułu O czym 90% katolików nie wie  (29/11/2014)
Andrzej T.:   Rekomendacja artykułu W co oni wierzą? Eklektyczne wierzenia Polaków  (29/11/2014)
Andrzej T.:   "To jeden z lepszych artykułów, jakie czytałem na EIOBA. Ci, którzy narzekają na jego małą 'naukowość', chyba nie odczytali właściwie intencji autora. Wiem, co piszę, gdyż kiedyś na własnej skórze doświadczyłem bezsenności i podobnych efektów. Teraz, od paru lat doświadczam błogosławieństw dobrego snu i cieszę dobrym zdrowiem oraz samopoczuciem. Być może w jakimś stopniu do poprawy mojego snu przyc ..." do artykułu Niezwyczajne rezultaty zwyczajnego eksperymentu.  (17/06/2013)
Andrzej T.:   Rekomendacja artykułu Ocieplenie klimatu - mit obalony  (17/06/2013)
Andrzej T.:   Głos na artykuł Ocieplenie klimatu - mit obalony  (17/06/2013)
Andrzej T.:   Rekomendacja artykułu Recepta na zdrowie  (17/06/2013)
Andrzej T.:   Głos na artykuł Dieta biblijna  (28/02/2013)
Andrzej T.:   Głos na artykuł Krótko o kosmosie  (26/02/2013)
Andrzej T.:   "@darkwater (piotr grunt): Trzeba chyba odróżnić pijaństwo, które Biblia potępia, od spożywania wina (alkoholu), którego Biblia nie potępia" do artykułu Dieta biblijna.  (25/02/2013)
Andrzej T.:   "@Adam Szczepański: Panie Adamie. Widzę, iż jest Pan głęboko wierzącym człowiekiem, więc może należałoby raczej napisać, że Biblia ma jednego Autora a wielu pisarzy?" do artykułu Dieta biblijna.  (25/02/2013)
Andrzej T.:   "@aganesu: Też tak uważam. Wydaje mi się, że Autor w paru miejscach nadinterpretowuje tekst Biblijny. Np. jeśli chodzi o tłuszcz (zob. Nehemiasza 8:10), i dietę rozdzielną. Tłuszcz zwierzęcy w wielu miejscach Biblii występuje jako coś dobrego. Co do krwi, to w tamtych czasach oczywiście chodziło o zakaz spożywania niewykrwawionych zwierząt. Ciekawe co by powiedzieli apostołowie dzis, gdyby znali ...transfuzję." do artykułu Dieta biblijna.  (25/02/2013)
Andrzej T.:   Głos na artykuł Nauka i Cywilizacja  (25/02/2013)
Andrzej T.:   "Uważam, że artykuł jest dość ciekawy, zwłaszcza próba klasyfikacji błędów. Chociaż mogłoby być więcej o pozytywnych stronach nauki. Szkoda, że tak dużo ludzi ufa nauce bezkrytycznie i nie zdaje sobie sprawy z błędów zdarzających się w różnych jej dziedzinach. Często zapomina się, że nauka nie jest nieomylna, gdyż ci, którzy ją tworzą są tylko ludźmi i posiadają własne ograniczenia. Ulegają uprzedz ..." do artykułu Nauka i Cywilizacja.  (18/02/2013)
Andrzej T.:   "@Wojciech Mika: 'Nie ma czegoś takiego jak moralność jest tylko moralna wykładnia czynów'. No to mnie Pan ustrzelił! Codziennie czytam, zastanawiam sie, dyskutuję, ale takiego czegoś jeszcze nie słyszalem. Moralność nie istnieje, bo co? Bo tak głosi jakaś idiotyczna filozofia? Miałem na uczelni filozofię i ekonomię polityczną (lata 70.), ale starałem się myśleć i mieć swoje zdanie. Indoktrynacja może być z każdej strony." do artykułu Topimy się w wodzie święconej i własnej głupocie.  (13/02/2013)
Andrzej T.:   "@ulmed: Podoba mi się to: 'Demokracja byłaby dobrym systemem, gdyby większość miała rozum, a większość ma telewizor'. Ja wymyśliłem taką oto definicję demokracji: 'Demokracja to złudne poczucie współdecydowania o czymś, co inni, bardziej wpływowi i sprytni ludzie postanowili już wcześniej. To sytuacja kiedy mówią ci, co masz myśleć i robić, a ty uważasz, że doszedłeś do tego sam. " do artykułu Topimy się w wodzie święconej i własnej głupocie.  (13/02/2013)
Andrzej T.:   "@e-lena: Pani E-leno, jestem pełen uznania dla Pani argumentacji i wiedzy. Myślę, że wielu ateistów rezygnuje z rozważenia wszystkich za i przeciw z powodu uświadamianych sobie (lub tylko przeczuwanych) konsekwencji, jakie niesie uznanie Boga za realną istotę." do artykułu Dowody na istnienie diabła.  (12/02/2013)
Andrzej T.:   "@kubasiewicz: Teoria Ewolucji uprawia nieuprawnioną aproksymację do faktu, która zachodzi wtedy, gdy wnioskuje się o czymś jako o fakcie, którego nie zaobserwowano nigdy w naturze ani w doświadczeniu, na podstawie prawdopodobnego scenariusza wydarzeń z przeszłości lub wyników doświadczeń dotyczących dużo mniejszej skali badanego zdarzenia niż tego, które się ma za zadanie udowodnić. Jest to tzw. w ..." do artykułu Dowody na istnienie diabła.  (12/02/2013)
Andrzej T.:   "@darkwater (piotr grunt): A Pan widzi tylko skrajności?" do artykułu Dowody na istnienie diabła.  (12/02/2013)
Andrzej T.:   "Panie Mateuszu! Proszę sobie uzmysłowić, że to wyobrażenie o kuszeniu, jakie mamy w głowach pochodzi z bajek i licznych fantazji, i może się mijać z prawdą. Sprawa jest o wiele bardziej wyrafinowana i skomplikowana. Skłonność do zła tak czy owak jest niezależnie w każdym człowieku. I to, że ktoś robi coś źle, to jest najczęściej jego własny wybór. A teraz nie Pan sobie wyobrazi wielką maszynerię, ..." do artykułu Dowody na istnienie diabła.  (12/02/2013)
Andrzej T.:   "Panie Andrzeju, imienniku mój. Artykuł ciekawy, nie powiem. Ale chociaż wierzę w to, że istnieje ktoś taki jak diabeł (z hebr. oszczerca) zwany również szatanem (z hebr. przeciwnikiem), to jednak dowody, które Pan przytoczył z przeczytanej książki nie są dowodami na istnienie diabła; z wyjątkiem może ostatniego. Bo jeśli diabeł nic nie robi tylko cieszy się, że wszystko idzie po jego myśli, to rów ..." do artykułu Dowody na istnienie diabła.  (12/02/2013)Akcje

Informacje podstawowe
Login: antom
Ranga:
Ost. logowanie: 14/04/2017
Zarejestrowano: 04/11/2008

Statystyki
Punkty: 11.139
Wyświetlenia artykułów: 1.585
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 4.837
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 6
Komentarze: 66
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska