Login lub e-mail Hasło   

Andrzej P Urbański

Porusza się pomiędzy: nauką, wdrożeniami a literaturą, wspominając dzieciństwo, kiedy fascynujące ksiażki zaraziły go bakcylem poszukiwania wiedzy i odkrywania nowego.

Piszę bajki, opowiadania, artykuły, programy, wierszyki, piosenki, więc jestem. 1974-1976 jako uczeń Liceum Ogólnokształcącego działał w Młodzieżowym Towarzystwie Przyjaciół Nauk sekcja Automatyki. 1976 - został przyjęty do pierwszego rocznika studentów informatyki w Politechnice Poznańskiej. 1978 - zdobył drugą nagrodę na VI Ogólnopolskim Seminarium Studenckich Kół Naukowych Informatyki INFOSEM w Łodzi. 1981... więcej informacjiWcześniejsze wpisy
Andrzej P Urbański:   "Jak dotąd bliżej do całkowitej zapaści było APPLE i to nie dlatego, że ktoś się na nich uwziął. Łatwo jest dużej firmie pogrążyć malucha, ale w przypadku firm podobnej wielkości to trudne. Sama motywacja dotyczy też raczej stosunków międzyludzkich niż układów pomiędzy firmami. One zawsze konkurują ze sobą nawzajem na różne sposoby i trudno w tym doszukiwać się poczucia lojalności. Przecież tak było chociażby z okienkami." do artykułu Wyrok śmierci na Google..  (13/04/2017)
Andrzej P Urbański:   "@rookers: O!!! Znowu komentarz:) Dzięki:) Artykulik jest sprzed prawie sześciu laty. Zresztą i w nim i w komentarzach jest trochę o aktualnych konstrukcjach komputerów kwantowych. Jednak trzeba dodać, że z jakichś względów nie są to aż tak efektywne jak sugeruję w artykule konstrukcje. Na prawdziwy przełom przyjdzie jeszcze pewnie poczekać." do artykułu Komputer kwantowy złamie prawa matematyczne?.  (14/01/2017)
Andrzej P Urbański:   Nowy artykuł Naukowa Gwiazdka w Domu Dziecka  (02/11/2016)
Andrzej P Urbański:   "@Mariusz Kajstura: Warszawskie Centrum Nauki Kopernik wzniesiono olbrzymim kosztem, a jego utrzymanie pochłania spore dotacje, a jednak wydaje się, że są to jedne z najsensowniej wydawanych pieniędzy. Nie sposób jest policzyć ile osób, a zwłaszcza dzieci to zainspirowało. Książki, nawet najlepsze, nie oddziałują aż tak szczególnie w pierwszej fazie wzbudzania zainteresowania. 'Pałac matematyki' to ..." do artykułu Pałac matematyki.  (11/07/2016)
Andrzej P Urbański:   "Najprościej wszystko zgromadzić w internecie i oczekiwać, ze wszyscy będą przykładnie z tego korzystać. Tylko, że to się nie sprawdza. Potrzebne są prezentacje na żywo, efektowne eksponaty i wreszcie atrakcyjne miejsca, gdzie można przyjść z całą rodziną i zobaczyć coś ciekawego." do artykułu Pałac matematyki.  (10/07/2016)
Andrzej P Urbański:   "@Mariusz Kajstura: Wydaje się, że muzeum sensu stricte nie miałoby sensu, bo nie chodzi o to, żeby poznawać starą matematykę, a więc funkcje ciągłe, lecz matematykę nowoczesną, a więc głównie dyskretną. To ona wspiera tworzenie nowoczesnych systemów informatycznych i dzięki niej łatwiej też je zrozumieć i porozumieć się z informatykami nie mówiąc o perspektywie stania się informatykiem. Zamiast wi ..." do artykułu Pałac matematyki.  (09/07/2016)
Andrzej P Urbański:   "Toteż się nie upieram, ale taki budowla-instytucja mogłaby skutecznie zachęcić do poznawania matematyki eksponując głównie jej uroki." do artykułu Pałac matematyki.  (09/07/2016)
Andrzej P Urbański:   Nowy artykuł Pałac matematyki  (09/07/2016)
Andrzej P Urbański:   Nowy artykuł Kosmiczne dzieciaki  (18/06/2016)
Andrzej P Urbański:   Nowy artykuł Blog dra Bota  (26/03/2016)
Andrzej P Urbański:   "@Mariusz Kajstura: Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej zajęcia na kierunku informatyka(a nie robotyka). Celem zajęć architektura komputera(bo to małe komputerki z ciekawymi czujnikami i sterownikami). Dziękuję za gratulacje!" do artykułu Karty perforowane z miłości.  (23/03/2016)
Andrzej P Urbański:   "@Mariusz Kajstura: Pewnie by ci się spodobała książeczka jaką recenzuję http://it.pwn.pl/Publikacje-polecane-na-strone-glowna/Arduino-dla-dzieci.- Poznaj-swiat-elektroniki-i-programowania a jeszcze bardziej zajęcia mojego kolegi, gdzie studenci II roku budują robocika przy limicie na wydatki(30zł na studenta). Kolega zachęca do odzyskiwania części ze starych urządzeń. " do artykułu Karty perforowane z miłości.  (23/03/2016)
Andrzej P Urbański:   "@lewi: To pisał ktoś inny. Oczywiście! Poglądy się zmieniają. Nawet ci sami naukowcy głoszą różne w kolejnych okresach np. zdanie Hawkinga na temat wielkiego wybuchu." do artykułu Karty perforowane z miłości.  (23/03/2016)
Andrzej P Urbański:   "Zapraszam na mojego bloga http://popnauka.pl/init" do artykułu Karty perforowane z miłości.  (22/03/2016)
Andrzej P Urbański:   Głos na artykuł Wyśpij się, śniadanie już czeka  (22/03/2016)
Andrzej P Urbański:   Nowy artykuł Karty perforowane z miłości  (22/03/2016)
Andrzej P Urbański:   "@www.optima-md.com: Jedni i drudzy już kupili taką maszynę kanadyjską d-WAVE http://www.spidersweb.pl/2014/06/komputer-kwantowy-d-wave-two.html ale jak widać to wyboista droga, co świadczy tylko o tym, ze nie umiemy jeszcze takiego komputera zbudować albo efektywnie użyć. Może moje wnuki się tym zajmą, a ja mam nadzieję, że będą i że zechcą zajmować się informatyką :) " do artykułu Komputer kwantowy złamie prawa matematyczne?.  (19/12/2015)
Andrzej P Urbański:   "http://andrzeju.pl/opowiadania.php?idm=179&idt=165" do artykułu Robotyka dla domu dziecka.  (20/11/2015)
Andrzej P Urbański:   "T&M: Dzięki za wsparcie! Przyznaję też, że mnie naprawdę ciekawi jacy są. Pewnie zupełnie inni niż bohaterowie mojej piosenki czy opowiadanka http://andrzeju.pl/piosenki.php?idm=41&idt=41%20http://andrzeju.pl/ opowiadania.php?idm=179&idt=165 ale to nie znaczy, że jacyś gorsi." do artykułu Robotyka dla domu dziecka.  (20/11/2015)
Andrzej P Urbański:   "@Mariusz Kajstura: Tak, ale nie jestem pewien czy dobrze się dla mnie skończy ;) Dzieci potrafią dać w kość dużo bardziej niż studenci." do artykułu Robotyka dla domu dziecka.  (20/11/2015)
Andrzej P Urbański:   "@Mariusz Kajstura: Wizjonerskie pomysły i wielkie serce :)" do artykułu Robotyka dla domu dziecka.  (20/11/2015)
Andrzej P Urbański:   "@Trebor: Dzięki za wsparcie. Już powiedziałem dyrektorowi domu dziecka, że z braku studentów sam będę nauczał. Wziąłem zestaw robotyczny syna i ćwiczę. Złożyłem jeden hardware, a do niego trzy różne programy tak, że uzyskałem robota: maszerującego w kwadracie bez czujników, zdalnie sterowanego podczerwienią i reagującego na zderzenie z przeszkodą. Zaczną od robotów tego pierwszego typu. " do artykułu Robotyka dla domu dziecka.  (19/11/2015)
Andrzej P Urbański:   "@Mariusz Kajstura: @Andrzej P Urbański: Jeśli mógłbym spytać to skąd, tyle determinacji u Pana w działaniu, dojście do tytułu Doktora to nie spacerek po parku w piękny ?? Determinacja? Jeszcze w podstawówce chciałem studiować nauki ścisłe. W liceum i na studiach działałem w kołach naukowych. Jak mnie zatrudnili na Politechnice to nie było dnia żebym nie myślał o zrobieniu doktoratu. Mimo ch ..." do artykułu Robotyka dla domu dziecka.  (19/11/2015)
Andrzej P Urbański:   "@Mariusz Kajstura: Edytor języka do programowania kostki LEGO MINDSTORMS jest troszkę podobny, chociaż może więcej wspólnego ma ze Scratch. Wszystko to jednak są rozwiązania typowo edukacyjne o ograniczonych możliwościach. Tyle, że może powstało w 1995(prototyp 1988) a obydwa znacznie późniejsze. Kiedy ten mikropocesor był już na rynku nas studentów uczono na nieco wcześniejszych maszynach. ..." do artykułu Edukacyjny system programowania TRAIN 2.0.  (19/11/2015)
Andrzej P Urbański:   "@Mariusz Kajstura: Troje studentów informatyki dostało to na zadanie semestralne jako wersję webową. Trzymajmy za nich kciuki! " do artykułu Robotyka dla domu dziecka.  (19/11/2015)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 23 24
Następna »


Akcje

Informacje podstawowe
Login: uran
Ranga:
Ost. logowanie: 04/04/2019
Zarejestrowano: 14/08/2008

Statystyki
Punkty: 290.164
Wyświetlenia artykułów: 284.568
Obserwujący użytkownicy: 5
Odwiedziny profilu: 17.756
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 95
Komentarze: 394
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska