Login lub e-mail Hasło   

moniks

Wcześniejsze wpisy
moniks:   "Tomaszu, jak naukowo udowodnić np. istnienie sumienia czy piękno natury? Są rzeczy na tym świecie, które jedynie niejasno odczuwamy. Jesteśmy pewni ich istnienia, lecz nie znamy źródła. Niebo jest tak blisko- w oczach dziecka, w bezinteresownej miłości, a piekło w udręce fizycznej lub duchowej. Tej ostatniej nie da się udowodnić, właściwie trzeba ją przeżyć, by wiedzieć, że jest naprawdę. O czym tu w ogóle mowa? " do artykułu Dobre rady dla katolików i ateistów.  (12/09/2009)
moniks:   Głos na artykuł Dobre rady dla katolików i ateistów  (12/09/2009)
moniks:   "Brawo! Dobre rady. Ale nawet tutaj niektórzy nie wytrzymali....i góra bzdur urosła jeszcze bardziej :) " do artykułu Dobre rady dla katolików i ateistów.  (12/09/2009)
moniks:   "W przeciwieństwie do Ciebie nikogo nie zamierzam bronić. Ani tych, którzy w imieniu Boga zabijali, ani tych, których opętało szaleństwo z powodu braku jakiejkolwiek wiary. Sądzę jednak, że niektórym ludziom nie zaszkodziłaby odrobina lęku przed sprawiedliwością po śmierci. Moja wiedza o tyranach pochodzi głównie z książki 'Pięciu tyranów' (Myerson Daniel), nie jest więc zbiorem sprzecznych szczątkowych wiadomości z sieci. " do artykułu Drodzy Katolicy....  (11/09/2009)
moniks:   "Na eioba najwięcej artykułów jest chyba na tematy religijne, czasami aż się robi niedobrze od tej monotematyczności. A komentarze pod nimi... Poczytaj! Można zginąć równie dobrze z rąk fanów Rydzyka, jak i ateistów. " do artykułu Wiara, wiara, co z tą wiarą?.  (10/09/2009)
moniks:   "Zostawmy więc moje wrażenia, nie musisz dawać im wiary, przejdźmy do faktów, tym chętniej, że piszesz o straszeniu. No więc: Czy to zbieg okoliczności, że wszyscy wielcy dyktatorzy byli wojującymi ateistami (Neron, Stalin, Hitler, Iwan Groźny, Pol Pot, Kim Dzong i wielu, wielu innych)? Więc może jest się czego bać? :) Poza tym: Ktoś, kto pisuje artykuły zaczynające się o ..." do artykułu Drodzy Katolicy....  (10/09/2009)
moniks:   "Cyt. Bleck: 'ateiści nie mają zwyczaju wysyłania swoich misjonarzy do innych mniej rozwiniętych krajów na tzw. 'misje' i głoszenia swoich poglądów jednocześnie strasząc wiecznym potępieniem' Bądźmy sprawiedliwi! Odnoszę wrażenie, że niektórzy czują misję narzucania swojego ateistycznego światopoglądu, głosząc go przez internet całemu światu z uporem i entuzjazmem godnym niejednego katolickiego misjonarza. " do artykułu Drodzy Katolicy....  (10/09/2009)
moniks:   "Jasne, że bez sensu! Po tych wszystkich pełnych nienawiści polemikach i pyskówkach ateistyczno-katolickich nadal nie wiem: jest Bóg czy go nie ma?... " do artykułu Wiara, wiara, co z tą wiarą?.  (10/09/2009)
moniks:   Głos na artykuł Kosmetyki do depilacji  (05/09/2009)
moniks:   "Do Biblii podchodzę jak do wypaczonej prawdy; prawdy, która zamieniła się w plotkę. Nie oceniam Boga tak nisko, by przypisywać mu coś tak niedoskonałego, jak Biblia (skoro potrafił stworzyć tak piękny świat, mógłby napisać równie piękną księgę). Ale z pewnością pisali Biblię ludzie wielcy duchem, jak np. autorzy psalmów. Trudno ich posądzać o fałsz. Być może gdzieś tam po drodze przypisali Bogu zbyt wiele cech ludzkich i tyle. A tak naprawdę to trudno powiedzieć. " do artykułu Dlaczego nie wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego?.  (29/08/2009)
moniks:   "Krzysztofie, a ja się zastanawiam, czy brak namacalnego lub racjonalnego dowodu może być dowodem. Co do Biblii, to mam ambiwalentne odczucia, ale być może Bóg wcale nie jest taki, jakim chciałby Go widzieć człowiek. " do artykułu Dlaczego nie wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego?.  (28/08/2009)
moniks:   "To nieprawda, że człowiek zjada wszystko, co mu się poda. Na ogół jest tak: jakie wykształcenie, taka kultura. I dla każdego można znaleźć coś odpowiedniego. A coś takiego, jak kultura masowa-według mnie- w ogóle nie istnieje. " do artykułu Człowiek-szlachetny dzikus, któremu....  (25/08/2009)
moniks:   "Nikodem Berger nie chce pewnych rzeczy przyjmować do wiadomości, ale nie jest to powód, by go obrażać. Apeluję o tolerancję. Hamujmy niechęć i nienawiść do myślących inaczej, bo staniemy się rydzykopodobni. " do artykułu Trzynasty Apostoł - Rydzyk , czyli kościół Toruńsko-katolicki !.  (25/08/2009)
moniks:   "Manipulacja jest wszędzie, ale nie zagraża ona ludziom posiadającym rozum. Osobiście nie straszny mi demon zwany Rydzykiem, gdyż nie ma (i nigdy nie będzie miał) nade mną władzy. Z tym 'odebraniem wolności' i stawianiem Rydzyka obok Hitlera i Stalina to przesada. Jest sprytny, arogancki, chciwy i obłudny, ale na razie nie wiadomo czy byłby w stanie kogoś zamordować. Wydaje mi się, że jego 'kariera' nie zajdzie dalej jak za schizmę w kościele. " do artykułu Trzynasty Apostoł - Rydzyk , czyli kościół Toruńsko-katolicki !.  (23/08/2009)
moniks:   "Suki, pozwolę się z Tobą nie zgodzić. W miastach działają ruchy oazowe, przyciągające naprawdę duży procent młodzieży w różnym wieku. Przynależność do oazy nie neguje korzystania z innych miejskich rozrywek i atrakcji. Nikt nie idzie na pielgrzymkę z nudów, lecz z potrzeby ducha, gdyż jest to bardzo męcząca fizycznie wyprawa. A na wsi? No cóż, tam się na ogół nic nie dzieje, nawet ..." do artykułu Czy to jest ciemnota ? Czy odpoczywanie ?.  (16/08/2009)
moniks:   "Jestem za tym, by prostacko, wulgarnie i perwersyjnie można było gadać tylko we własnym domu. Ale o żadnej karze nie powinno być tu mowy, bo każdy mądry, szanujący się człowiek nie zatrzyma się nad tego typu majakami, choćby nawet wyszły z pięknych ust. Zresztą należy wybaczać dzieciom, ludziom upośledzonym i zidiociałym blondynkom. Nie tęsknię za czasami cenzury, ale jeśli Doda bre ..." do artykułu Doda podejrzana.  (15/08/2009)
moniks:   "To nie heca i nie o świętość Maryi chodzi, tylko o biblijne poparcie Jej wniebowstąpienia. Jest to katolicki dogmat. Dla mnie takie święta są bez sensu. To jakby szukanie pretekstu do leniuchowania. :) " do artykułu Święto bez pokrycia.  (14/08/2009)
moniks:   "Szkoda, dla mnie trochę za późno, już kupiłam, ale rady na pewno przydadzą się na przyszłość. " do artykułu Jak kupić dobre auto?.  (14/08/2009)
moniks:   "Ewa do Adama w raju: 'A po coś mnie słuchał? Mężczyzna powinien być zawsze mądrzejszy od kobiety.' (cyt. z książki Magdaleny Samozwaniec) No właśnie! 'Powinien być', byłoby idealnie...., ale jest jak jest i dlatego ten świat tak wygląda. :) " do artykułu Mężczyźni boją się silnych kobiet.  (12/08/2009)
moniks:   Głos na artykuł Rozwój duchowy? Ale chłam...  (10/08/2009)
moniks:   "Popieram: Precz z rozwojem duchowym, który przeszkadza cieszyć się życiem! " do artykułu Rozwój duchowy? Ale chłam....  (10/08/2009)
moniks:   Głos na artykuł Fotografie które wstrząsnęły światem  (12/06/2009)
moniks:   "To opowiadanie znalazłam dziś w książce Jorge'a Bucay 'Pozwól, że ci opowiem...' . Być może psychoterapeuta Bucay nie jest jego autorem, jednakże książkę tę gorąco polecam, bo podobnych interesujących i pouczających opowieści jest w niej wiele. " do artykułu Jak wyglądają niebo i piekło.  (09/06/2009)
moniks:   Głos na artykuł Głupie pytania i jeszcze głupsze odpowiedzi  (05/06/2009)
moniks:   Głos na artykuł Kilka ciekawych cytatów o matematyce  (03/06/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: melissa
Ranga:
Ost. logowanie: 22/09/2009
Zarejestrowano: 14/02/2009

Statystyki
Punkty: 558
Odwiedziny profilu: 5.842
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 67
Komentarze: 137
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska