Login lub e-mail Hasło   

Olga Sykała
Wcześniejsze wpisy
Olga Sykała:   Głos na artykuł Małe mózgi grubasów  (03/12/2009)
Olga Sykała:   "Smutek ogarnął mnie kiedy czytałam te słowa. Cóż to za matka, która po stracie dziecka myśli o tym, żeby zapalić wirtualny znicz na jakimś portalu czy komunikatorze? Jaką matką jest kobieta, która tworzy Photoshopie wirtualny ołtarzyk swojemu zmarłemu dziecku zamiast pomodlić się za jego duszę? I kim muszą być te znieczulone kreatury po drugiej stronie ekranu, które zamiast pocieszyć zrozp ..." do artykułu Żałoba na pokaz, czyli zapal świeczkę !.  (02/12/2009)
Olga Sykała:   Głos na artykuł Królowa nocy czy cnotka niewydymka  (26/11/2009)
Olga Sykała:   "Dla tych, którzy chcą dowiedzie się więcej o Ernesto Guevarze - http://www.eioba.pl/a112329/ pamietam_cie_tylko_ze_zdjecia_czyli_ernesto_che_guevara" do artykułu Zgwałceni przez historię.  (18/11/2009)
Olga Sykała:   Głos na artykuł Czy można udowodnić istnienie Boga?  (12/11/2009)
Olga Sykała:   Głos na artykuł Skąd się wzięły dni tygodnia?  (12/11/2009)
Olga Sykała:   Głos na artykuł 10 niesamowitych faktów o Koreańczykach  (08/11/2009)
Olga Sykała:   "Proszę nie wkładać mi do ust słów, które nawet nie przeszły mi przez myśl. Nazywanie Biblii baśnią jest sprzeczne z podstawami językoznawstwa. Nie chcę z nikim dyskutować o tym czy istnieje Bóg czy nie... To źle postawione pytanie. Zanim do takiej dyskusji się przystąpi należy dokładnie rozróżniać takie pojęcia jak: Bóg, sacrum, religia, wiara, kościół. Zbyt często tutaj utożsamiane ..." do artykułu Kilka pytań do osób wierzących.  (06/11/2009)
Olga Sykała:   "Uderz w stół a nożyce się odezwą. Dziękuję za to, że pozwoliłeś mi się przekonać jak łatwo Cię sprowokować :) Pragnę też zauważyć, że również w pewnym momencie życia doszłam do pseudo-ateistycznych wniosków. Jednak ludzka głupota i ignorancja, panująca w tej grupie (mam na myśli ułomności intelektualne, błędy rzeczowe w myśleniu i ignorowanie faktów zdecydowanie nie tylko na tle te ..." do artykułu Kilka pytań do osób wierzących.  (06/11/2009)
Olga Sykała:   "Szanowni Użytkownicy, winna Wam jestem szczere podziękowania. Wam, którzy nazywacie siebie ateistami. Wam, którzy nawet ateistami się nie nazywacie, a jedynie kpicie sobie z praw boskich i ludzkich. Wam, którzy nie czytając Pisma Świętego śmiecie poddawać jego prawdy w wątpliwość. Wam, którzy niezgodę wobec swoich poglądów traktujecie jak najnikczemniejszą potwarz. Wam, któr ..." do artykułu Kilka pytań do osób wierzących.  (06/11/2009)
Olga Sykała:   Głos na artykuł PANDEMIA Strachu - Doktryna Szoku  (05/11/2009)
Olga Sykała:   Głos na artykuł Rzeczy, które powinieneś już wiedzieć  (02/11/2009)
Olga Sykała:   "Dziwne panują tutaj zwyczaje... Wszelkie przejawy sprzeczności poglądów są traktowane jak nadinterpretacja. To nadinterpretacja pojęcia nadinterpretacji! :) " do artykułu Skąd wiem że nasz Bóg istnieje?.  (27/10/2009)
Olga Sykała:   "Więc najlepiej żyć bez ideałów? Albo przynajmniej ich nie głosić, bo ktoś rzuci się na nas z pazurami za to co na co dzień jemy? Albo o mycie zębów? Nonsens. " do artykułu Skąd wiem że nasz Bóg istnieje?.  (27/10/2009)
Olga Sykała:   "Dosłowna interpretacja Biblii krzywdzi zarówno Biblię jako dzieło literackie i świętą księgę chrześcijan, jak i jej niezdarnego interpretatora." do artykułu Skąd wiem że nasz Bóg istnieje?.  (26/10/2009)
Olga Sykała:   "Sam zauważyłeś, że imperatyw o którym mówimy opiera się o uogólnienie. A Ty patrzysz z perspektywy inkwizytora na heretyka. Tak samo wyglądałoby to w drugą stronę: gdyby heretyk patrzył na inkwizytora. Każdy z nich ma swój punk widzenia za którym idzie jakiś subiektywny 'interes'. Na przykład: każdy życzy sobie i innym zdrowia. Inkwizytor nie życzyłby sobie spalenia na stosie. A pr ..." do artykułu Skąd wiem że nasz Bóg istnieje?.  (26/10/2009)
Olga Sykała:   "Kant to bardzo poważny temat. Tutaj przytoczyłam go tylko dlatego, że uważam, że nie ma co budować jakichś obozów, organizować doniosłych debat na temat wiary czy niewiary. Bo coś jednak nas łączy! Tym elementem jest umiejętność rozpoznawania dobra od zła... Tego co czarne od tego co białe. To co Kant nazwał 'wewnętrznym nakazem'. Nakazem wpisanym w każdego zdrowo myślącego człowieka. Nie przeszka ..." do artykułu Skąd wiem że nasz Bóg istnieje?.  (26/10/2009)
Olga Sykała:   "Mam na myśli to, że zarówno chrześcijaninowi jak i ateiście (jeśli obaj są zdrowi psychicznie) przyświecają pewne podstawowe wartości. Wbrew pozorom istnieją pewne zasady, wedle których (przynajmniej w teorii) powinni postępować wszyscy ludzie. Bardzo podobają mi się pod tym względem imperatywy Immanuela Kanta, które to obrazują, pokazują te ludzkie 'wewnętrzne nakazy' (dla przypomnienia): ..." do artykułu Skąd wiem że nasz Bóg istnieje?.  (26/10/2009)
Olga Sykała:   "Rozmowy o Bogu, religii czy wierze... Rozmowy o braku Boga, nonsensowności religii czy groteskowości wiary... Zagadnienia teologiczne i społeczne wymagają głębszej analizy. Taka analiza wykracza poza mniej lub bardziej trafne spostrzeżenia ludzi broniących wiary i ludzi wiarę odrzucających. Przede wszystkim konieczne jest zrozumienie tego jak istotne jest w życiu każdego człowieka ..." do artykułu Skąd wiem że nasz Bóg istnieje?.  (26/10/2009)
Olga Sykała:   Głos na artykuł Skąd wiem że nasz Bóg istnieje?  (26/10/2009)
Olga Sykała:   "Rewolucja jest wprowadzana nagle i siłą. Stąd opozycja do pojęcia ewolucji, która przebiega w sposób powolny i naturalny. Ukazuję Che w kontekście czasów w których żył. Jako rewolucjonista zabijał, bo taka jest rewolucja - krwawa. Adolf Hitler był nie tyle wojskowym co politykiem, mimo wszystko Che, przynajmniej ja, widzę odwrotnie. Adolf Hitler choć walczył w armii austriackiej na ..." do artykułu "Pamiętam cię tylko ze zdjęcia", czyli Ernesto Che Guevara.  (21/10/2009)
Olga Sykała:   "Właściwie wszystkie rewolucje napędzane były wedle takiego schematu. Bieda i niepewne jutro sprzyjają nastrojom nacjonalistycznym i populistycznym. Tak było w trakcie słynnej rewolucji mieszczańskiej we Francji (trzy lata ją poprzedzające obfitowały wyłącznie w katastrofy), tak było przed I i II wojną światową (jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio), permanentna rewolucja komunistyc ..." do artykułu "Pamiętam cię tylko ze zdjęcia", czyli Ernesto Che Guevara.  (19/10/2009)
Olga Sykała:   "Widziałam kilka filmików na YouTube pokazujących Che w trakcie przemawiania. I faktycznie, muszę przyznać, że facet potrafił porywać tłumy. Sprawiał wrażenie błyskotliwego i zdecydowanego - to miało prawo się podobać. Poza tym obiecywał wolność, wyzwolenie: istny raj dla każdego, uciśnionego jarzmem obcego panowania, narodu." do artykułu "Pamiętam cię tylko ze zdjęcia", czyli Ernesto Che Guevara.  (18/10/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: ikani
Email:
Ranga:
Ost. logowanie: 23/12/2011
Zarejestrowano: 14/10/2009

Grupy

Statystyki
Punkty: 6.350
Wyświetlenia artykułów: 6.232
Obserwujący użytkownicy: 2
Odwiedziny profilu: 3.129
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 14
Komentarze: 19
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska