Login lub e-mail Hasło   

Jacek Wąsowicz

Strach i poczucie winy: dwie rzeczy, które najskuteczniej zagrzewają ludzi do działania.

Jezus, zdrowe żywienie, sztuka, sztuka współżycia z ludźmi, podróże, fotografia, muzyka i o tym wszystkim pisanie – to moje życie. Zapraszam do wspólnej podróży. :-)Wcześniejsze wpisy
Jacek Wąsowicz:   "'Jeśli przyjmiemy', 'załóżmy, że' - i to ma być NAUKA?? Buahahahaha! Panie Autorze, polecam otworzyć nowy nurt religii - będziesz miał wielu wyznafcuf. ;)" do artykułu SUPERMUTACJA. Ogniwo pośrednie między małpą a człowiekiem nie było potrzebne..  (30/08/2019)
Jacek Wąsowicz:   "@Adam Jezierski: Żeby określić Jurę dokładnie, albo w ogóle określić Kolumnę Geologiczną, trzeba by cofnąć się do niejakiego Szkota, Lyella, którego wypociny wydane drukiem Darwin zabrał na wycieczkę do Galapagos. Lyella czytałem - wtedy zrozumiemy, że Lyell błądził i fantazjował, że założył z góry, że procesy na Ziemi są TYLKO cykliczne (a wszyscy wiemy, że były katastrofy, a więc zmiany z ..." do artykułu SUPERMUTACJA. Ogniwo pośrednie między małpą a człowiekiem nie było potrzebne..  (30/08/2019)
Jacek Wąsowicz:   "@laurelina7: I na szczęście takich ludzi będziesz napotykać. No chyba, że wierzymy, że z Nie-życia powstało Życie oraz to, co postuluje Autor niniejszego artukułu: że supermutacje dają nowy gatunek. Przykłady, przykłady proszę! Dowody, dowody proszę! A jeśli ich nie ma, to Twoją bolączka mogłaby się skupić bardziej na fakcie, że to, co przedstawia się plebsowi jako 'wojna nauki z religią' jest de ..." do artykułu SUPERMUTACJA. Ogniwo pośrednie między małpą a człowiekiem nie było potrzebne..  (30/08/2019)
Jacek Wąsowicz:   "halo, czy jest tam nadal ktoś?" do profilu pirx.  (17/11/2017)
Jacek Wąsowicz:   "@Adam Tomas: Czyje, Adam? Które?" do artykułu List do brodatego postrachu dzieci, zwyczajowo zwanego Świętym Mikołajem.  (07/01/2017)
Jacek Wąsowicz:   "Lepiej późno niż wcale… :-) Kerenorze57, Jak dobrze wiemy, w KAŻDEJ organizacji, w której góra ustala zasady gry, a pospólstwo albo się dołączy, lub nie, wcześniej czy później zadzieją się dwie rzeczy: 1. tarcia między bardziej spontanicznym i podlegającym zmianom Dołem, a bardziej doktrynalnie ustosunkowaną Górą. 2. to, że osoby zatrudnione na etat narażone są ..." do artykułu Dlaczego nie obchodzę Świąt Bożego Narodzenia.  (07/01/2017)
Jacek Wąsowicz:   "@*Karo*: święte słowa, choć znamy i takich, dla których żaden wiek i żadna pora... :-/" do artykułu Z pamiętnika Walentynkoholika.  (26/09/2016)
Jacek Wąsowicz:   "Witaj IGO, ale cóż z tego, że świetny (za opinię dziękuję, do usług)? Co z tego wynikło dla Polaków? Historia pokazuje, że my, jako naród, samostanowienia uczymy się bardzo wolno, przeważnie na błędach i porażkach, tych narodowych. I zazwyczaj idziemy ze skrajności w skrajność. Przegoniliśmy PO od władzy - okej, tyle że teraz idziemy w stronę drugiego biegunu. Już może nie będzie tak ..." do artykułu Wojna na JOWy, czyli jeszcze bardziej ogłupiały Wyborca.  (04/09/2016)
Jacek Wąsowicz:   "@Pelangsing: Witam. Już prawie zapomniałem o tym artykule; tym bardziej więc dziękuję za przypomnienie. :-) To już nie tylko Zachód tak ma, nie tylko muy w PL - tak ma już również większość Azji, a mieszkam w niej i jeżdżę po niej już od roku. Chiny np. to prawdziwa wylęgarnia osobników uzależnionych od fast-food'ów, zresztą ich obecne jedzenie stoi pod zdechłym azorkiem. Już tylko l ..." do artykułu Kochanie, przesłaniasz mi sobą cały świat!.  (30/08/2016)
Jacek Wąsowicz:   "@Szymon Bachir: A płynie się, drogi Szymonie, płyniesię. :-)" do artykułu Pantarej.  (10/03/2016)
Jacek Wąsowicz:   "@kolo: Ech, no. Kolega teraz uderzył w poważne tony. :-) Czy jest aż tak czarno, jak stwierdzone powyżej? No, chyba nie aż tak. Miejmy nadzieję na lepsze jutro, hołubiąc właśnie takie perełki jak Szymonowe pisanie, bo te z pewnością pomogą utrzymać wartość subtelności w cenie. Pozdrawiam z daleka." do artykułu Pantarej.  (06/03/2016)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Pantarej  (04/03/2016)
Jacek Wąsowicz:   "Ach, Szymonie… Jak się cieszę, żem tu zajrzał po latach. Czytanie Ciebie, nieważne w jakiej formie, zawsze sprawia duszy przyjemność, a i refleksji wartościowych dostarczy. Tak jest i tym razem. Bywaj!" do artykułu Pantarej.  (04/03/2016)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Mleko - białe kłamstwa  (22/09/2015)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Koszmar z 1001 nocy  (22/09/2015)
Jacek Wąsowicz:   "@Krzy siek: Dobry, rozsądny głos w kwestii kawowych dodatków. Dzięki, że nie zbluzgałeś samego pomysłu pisania o kawie nieprzychylnie. :-) Zauważ jednak, co sam sugerujesz: jeden rodzaj kawy - okej, drugi - be. Czy rzeczywiście jeden gatunek tego samego produktu może być aż tak odmienny od drugiego pod względem zdrowotnościowym? A poza tym, czemu nie można się dzielić z innymi ..." do artykułu Kawa, kawka, kawusia, kawucha, kawizna, trucizna.  (22/08/2015)
Jacek Wąsowicz:   "Panie Adamie, JKM skiepścił się już dosyć dawno. Jest tajemnicą poliszynela, że jeszcze razem ze śp. prof. Przystawą objeżdżał proJOWowskie demonstracje. Czyli że niby był za JOWami, prawda? Ups, tu niespodzianka: JKM tylko badał teren, bardziej obserwował, niż pomagał i wspierał JOWy. Taki ci on. Ale ja się temu nie dziwię: przecież dla jego partykularnego interesu, lepiej pozostać w propo ..." do artykułu Wojna na JOWy, czyli jeszcze bardziej ogłupiały Wyborca.  (24/06/2015)
Jacek Wąsowicz:   "@jotko49: Jotku, mieszkam w UK, nie w Niemczech, skądżesz mi wiadome więc miałoby być czy w Niemczech ordynacja jest lepsza. Ja tu opisałem tę, którą znam i widzę 'w praniu'. Sprawdza się. :-) Z tego co mi wiadomo, ordynacja po niemiecku to w połowie JOWy, a w połowie proporcjonalka, co brzmi jak połowa sukcesu. Poza tym, nie cierpię argumentów finansowych, gdy chodzi o wprowa ..." do artykułu Wojna na JOWy, czyli jeszcze bardziej ogłupiały Wyborca.  (24/06/2015)
Jacek Wąsowicz:   "Za propagandę dziękujemy. Trochę nietrafione mięjsce, nie uważacie, firmo?" do artykułu Kawa, kawka, kawusia, kawucha, kawizna, trucizna.  (24/06/2015)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Dedykacja dla PO  (10/06/2015)
Jacek Wąsowicz:   "@ulas: A więc na zdrowie i ukłony. Zwrócę jednak Pani uwagę na niezastąpioną wartość czystej wody, tzn. tej bez żadnych cukrów." do artykułu Woda – pić albo nie pić?.  (16/05/2015)
Jacek Wąsowicz:   "Jakże biedny wpis, Robercie, jakże biedny. Przybierając język pseudopragmatyczności, próbujesz ośmieszyć wierzących, przy okazji wsadzając ich do jednego wora 'religijności', choć sam w duchu wiesz, iż jest inaczej; przecież już o tym nie raz rozmawialiśmy. Co zaś zakrawa już o histerię i paranoję, czytam tu o 'braku argumentów' na 'urojenia zniewolonych'. Ale to nie dziwota - wszak jedno ..." do artykułu Z Eioby wieje nudą... :(.  (14/05/2015)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Budowa układu pokarmowego  (03/01/2015)
Jacek Wąsowicz:   "@Robert M.: No jasne, zboczyliśmy - ale zakańczać wcale nie musimy. I tak dużo, że zdołaliśmy ustalić punkty sporne, a nimi okazują się: 1. Twoje nieogarnianie Boga stojącego poza czasem. I nie żebym ja to ogarniał, rozumiał, umiał sobie wyobrazić - nie. Ja to zwyczajnie akceptuję, że dla kogoś, kto stworzył Wszechświat, stanie poza czasem to pestka. :-) 2. interpretacja danyc ..." do artykułu Wolność wyboru – czy Bóg ją daje?.  (28/11/2014)
Jacek Wąsowicz:   "Bingo, Michale. ;-)" do artykułu Błedy w tłumaczeniu Biblii.  (18/09/2014)Akcje

Informacje podstawowe
Login: jacekwasowicz
Email:
Ranga:
Ost. logowanie: 8 dni temu
Zarejestrowano: 27/11/2011

Statystyki
Punkty: 253.806
Wyświetlenia artykułów: 187.426
Obserwujący użytkownicy: 22
Odwiedziny profilu: 30.266
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 691
Komentarze: 2881
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska