Login lub e-mail Hasło   

Jacek Wąsowicz

Strach i poczucie winy: dwie rzeczy, które najskuteczniej zagrzewają ludzi do działania.

Jezus, zdrowe żywienie, sztuka, sztuka współżycia z ludźmi, podróże, fotografia, muzyka i o tym wszystkim pisanie – to moje życie. Zapraszam do wspólnej podróży. :-)Wcześniejsze wpisy
Jacek Wąsowicz:   "@Szymon Bachir: A płynie się, drogi Szymonie, płyniesię. :-)" do artykułu Pantarej.  (10/03/2016)
Jacek Wąsowicz:   "@kolo: Ech, no. Kolega teraz uderzył w poważne tony. :-) Czy jest aż tak czarno, jak stwierdzone powyżej? No, chyba nie aż tak. Miejmy nadzieję na lepsze jutro, hołubiąc właśnie takie perełki jak Szymonowe pisanie, bo te z pewnością pomogą utrzymać wartość subtelności w cenie. Pozdrawiam z daleka." do artykułu Pantarej.  (06/03/2016)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Pantarej  (04/03/2016)
Jacek Wąsowicz:   "Ach, Szymonie… Jak się cieszę, żem tu zajrzał po latach. Czytanie Ciebie, nieważne w jakiej formie, zawsze sprawia duszy przyjemność, a i refleksji wartościowych dostarczy. Tak jest i tym razem. Bywaj!" do artykułu Pantarej.  (04/03/2016)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Mleko - białe kłamstwa  (22/09/2015)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Koszmar z 1001 nocy  (22/09/2015)
Jacek Wąsowicz:   "@Krzy siek: Dobry, rozsądny głos w kwestii kawowych dodatków. Dzięki, że nie zbluzgałeś samego pomysłu pisania o kawie nieprzychylnie. :-) Zauważ jednak, co sam sugerujesz: jeden rodzaj kawy - okej, drugi - be. Czy rzeczywiście jeden gatunek tego samego produktu może być aż tak odmienny od drugiego pod względem zdrowotnościowym? A poza tym, czemu nie można się dzielić z innymi ..." do artykułu Kawa, kawka, kawusia, kawucha, kawizna, trucizna.  (22/08/2015)
Jacek Wąsowicz:   "Panie Adamie, JKM skiepścił się już dosyć dawno. Jest tajemnicą poliszynela, że jeszcze razem ze śp. prof. Przystawą objeżdżał proJOWowskie demonstracje. Czyli że niby był za JOWami, prawda? Ups, tu niespodzianka: JKM tylko badał teren, bardziej obserwował, niż pomagał i wspierał JOWy. Taki ci on. Ale ja się temu nie dziwię: przecież dla jego partykularnego interesu, lepiej pozostać w propo ..." do artykułu Wojna na JOWy, czyli jeszcze bardziej ogłupiały Wyborca.  (24/06/2015)
Jacek Wąsowicz:   "@jotko49: Jotku, mieszkam w UK, nie w Niemczech, skądżesz mi wiadome więc miałoby być czy w Niemczech ordynacja jest lepsza. Ja tu opisałem tę, którą znam i widzę 'w praniu'. Sprawdza się. :-) Z tego co mi wiadomo, ordynacja po niemiecku to w połowie JOWy, a w połowie proporcjonalka, co brzmi jak połowa sukcesu. Poza tym, nie cierpię argumentów finansowych, gdy chodzi o wprowa ..." do artykułu Wojna na JOWy, czyli jeszcze bardziej ogłupiały Wyborca.  (24/06/2015)
Jacek Wąsowicz:   "Za propagandę dziękujemy. Trochę nietrafione mięjsce, nie uważacie, firmo?" do artykułu Kawa, kawka, kawusia, kawucha, kawizna, trucizna.  (24/06/2015)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Dedykacja dla PO  (10/06/2015)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Śpij, jeżeli taka Twoja wola  (20/05/2015)
Jacek Wąsowicz:   "Brawo. Ładnie, odważnie - tylko czemu tak pesymistycznie? Autorze, Proroku, nie żyjemy w czasach sprzed Gutenberga, internetu, komórek i dronów – do góry głowa! Jeśli Ty zdołałeś 'zgarnąć pleśń z oczu', zrobią to też inni, tylko dajmy im czas, ale przede wszystkim - per zakończenie powyżej - sami ruszmy tyłek i zamiast narzekać, zacznijmy pracę organiczną. Każdy z nas każdemu coś zaw ..." do artykułu Śpij, jeżeli taka Twoja wola.  (20/05/2015)
Jacek Wąsowicz:   "Bóg 'nic nie zdziałał'? Jeśli założymy, że jest bestią - wtedy owszem. Jeśli jednak założymy (jak mówi Biblia), że dla Niego liczy się tylko nasze drugie życie - wtedy perspektywa zmienia się diametralnie. Jeśli więc doszukujemy się braku logiki we własnym obrazie Boha - kogo za to obwinić, jeśli nie samego siebie? :-)" do artykułu Śpij, jeżeli taka Twoja wola.  (20/05/2015)
Jacek Wąsowicz:   "@ulas: A więc na zdrowie i ukłony. Zwrócę jednak Pani uwagę na niezastąpioną wartość czystej wody, tzn. tej bez żadnych cukrów." do artykułu Woda – pić albo nie pić?.  (16/05/2015)
Jacek Wąsowicz:   "Jakże biedny wpis, Robercie, jakże biedny. Przybierając język pseudopragmatyczności, próbujesz ośmieszyć wierzących, przy okazji wsadzając ich do jednego wora 'religijności', choć sam w duchu wiesz, iż jest inaczej; przecież już o tym nie raz rozmawialiśmy. Co zaś zakrawa już o histerię i paranoję, czytam tu o 'braku argumentów' na 'urojenia zniewolonych'. Ale to nie dziwota - wszak jedno ..." do artykułu Z Eioby wieje nudą... :(.  (14/05/2015)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Budowa układu pokarmowego  (03/01/2015)
Jacek Wąsowicz:   "@Robert M.: No jasne, zboczyliśmy - ale zakańczać wcale nie musimy. I tak dużo, że zdołaliśmy ustalić punkty sporne, a nimi okazują się: 1. Twoje nieogarnianie Boga stojącego poza czasem. I nie żebym ja to ogarniał, rozumiał, umiał sobie wyobrazić - nie. Ja to zwyczajnie akceptuję, że dla kogoś, kto stworzył Wszechświat, stanie poza czasem to pestka. :-) 2. interpretacja danyc ..." do artykułu Wolność wyboru – czy Bóg ją daje?.  (28/11/2014)
Jacek Wąsowicz:   "Bingo, Michale. ;-)" do artykułu Błedy w tłumaczeniu Biblii.  (18/09/2014)
Jacek Wąsowicz:   "@Robert M.: legendy… Wyraz 'legenda' to czasami wyraz-synonim na 'bajka'. Niestety, niesłusznie. Skoro właściwie w każdej (KAŻDEJ) starożytnej kulturze istnieje 'bajka' o rodzinie, która uratowała się w 'wielkiej łodzi', taka bajka zasługuje na miano legendy, a ta z kolei na porządne zbadanie. Tak też zrobiono. Teoria Ewolucji teorią ewolucji, lecz modele demograficzne oraz realne ba ..." do artykułu Wolność wyboru – czy Bóg ją daje?.  (15/09/2014)
Jacek Wąsowicz:   "@lewi: Okej, tyle że aby słuchać Biblii, trzeba najpierw uznawać jej autorytet, zaś pewna Organizacja, która mieni się (sic!) oficjalnym reprezentantem Boga na Ziemi (vicarius filli dei), tego zadania ludziom bynajmniej nie ułatwia. ;-) I taką oto 'duchowością' jesteśmy karmieni, a w dodatku z 'niewielką' pomocą budżetu naszego kochanego państwa. Duchowo żyć, nie umierać. ;-) Sorry, green, chyba zbaczamy z tematu. :->" do artykułu Złudny świat pozorów.  (05/09/2014)
Jacek Wąsowicz:   ":-) Że naukowcy mówią językiem filozofów lub mistyków, to obserwujemy już od ponad stu lat – notabene (przypadkiem?) od czasów, gdy teoria Darwina zaczęła zyskiwać coraz większą popularność, aż - dzięki dowodom, które nie wytrzymały próby czasu - zakwalifikowano ją do sfery Nauki. Stąd też wspomniany przez Ciebie, greenway, autorytet duchowy nie ma szans, by stać się autorytetem dla tych, k ..." do artykułu Złudny świat pozorów.  (05/09/2014)
Jacek Wąsowicz:   Głos na artykuł Złudny świat pozorów  (05/09/2014)
Jacek Wąsowicz:   "@_serpico_: Najwyższa pora, by historię naszej ojczyzny kształtowały relacje naocznych świadków, a nie dumania polityków )(urodzonych po wojnie!) czy innych pożal się Boże 'historyków' z a priori ustalonym światopoglądem, a więc i oglądem tego, co się wydarzyło w przeszłości naszego narodu. Jeśli więc ktoś wyrzuca Panu Szymonowi, że prezentuje 'wypaczony obraz rzeczywistości', to chyba musi ..." do artykułu Bachir dla każdego.  (17/08/2014)
Jacek Wąsowicz:   "@Robert M.: metoda 'kija i marchewki' Ty widzisz to tak, gdyż nie wierzysz - ja zaś wierzę (sam z siebie), więc widzę to inaczej, z pewnością nie widzę zbawienia jako marchewki; co najwyżej wisienki na torcie. Mnie nikt nie zachęca do wierzenia - po prostu, uwierzyłem, wszystkie zapisy Biblii są dla mnie zrozumiałe i SPÓJNE oraz zgodne ze znaną powszechnie historią świata, więc istni ..." do artykułu Wolność wyboru – czy Bóg ją daje?.  (13/08/2014)Akcje

Informacje podstawowe
Login: jacekwasowicz
Email:
Ranga:
Ost. logowanie: 08/04/2016
Zarejestrowano: 27/11/2011

Statystyki
Punkty: 193.647
Wyświetlenia artykułów: 130.856
Obserwujący użytkownicy: 21
Odwiedziny profilu: 17.559
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 699
Komentarze: 2916
© 2005-2016 grupa EIOBA. Wrocław, Polska