Login lub e-mail Hasło   

Janusz Nitkiewicz

Mniej władzy dla Władzy. Wolność i prawa dla ludzi.Wczoraj
Janusz Nitkiewicz:   "@pokrzywiony: Dokładnie. Też mnie dziwi, że niektórzy zamiast wierzyć całościowo, to podniecają się i innych detalami, czy czczą gadgety, symbole, typu krzyż. Wierzyć powinno się, moim zdaniem w Boga, Jezusa, a krzyż to tylko symbol, a niektórzy, tu w pobliskiej kapliczkach piszą, matko Boska z Gwadelupy módl się za nami ;). W innej podpisują się Czciciele krzyża. Matka Jezusa jest jedna i nie ma ..." do artykułu Wpływ chrześcijaństwa na Europę.  (5 godz. temu)
Wcześniejsze wpisy
Janusz Nitkiewicz:   Głos na artykuł Lek na raka !!  (dzień temu)
Janusz Nitkiewicz:   "I nie ma takiej religii, jak którakolwiek inna. Tym różnią się religie. To jak z filozofią. Też każda jest inna, bo czymś się różni, i są oczywiście jakieś nurty filozoficzne, odchodzące od tych filozofii. Czy to nadzwyczajne? Czy dlatego któraś z religii jest lepsza? A całkiem poważnie, to bardzo dyskusyjne: Czemu Bóg wysyła ('syna' - siebie) i skazuje go na śmierć w męczarniach. Rozsądnie o tym ..." do artykułu Wpływ chrześcijaństwa na Europę.  (dzień temu)
Janusz Nitkiewicz:   "@podobny: W tym co piszesz, to masz rację. Tak działa biznes, szczególnie ten wielki. Lokalnie w cywilizowanym świecie, już tak nie jest, są stawki minimalne, warunki pracy, działające dla społeczeństwa sądy. Wyzyskiwanym nie pomożesz, ja też. Kupuje się to, no tak. Kiedyś za komuny, tak było u nas. Produkowano i wysyłano za granicę za bezcen (znaczy za dolary) a nie można było tego kupić w kraju, ..." do artykułu Gdzieś blisko..  (9 dni temu)
Janusz Nitkiewicz:   "@podobny: Interesujące przemyślenia. Słyszałem o tym. Tak mogłoby się wydawać, jak piszesz. Jednak, w dobrej rodzinie, wśród życzliwych ludzi żyje się lepiej, niż w rodzinie patologicznej. I tak jest z całymi państwami. W takim ZSRR po rewolucji dzieciom i ludziom żyło się ciężko, i do tego biednie. Oczywiście było do czego porównywać ich życie, wtedy w USA żyło się bogato i bezpiecznie. Więc możn ..." do artykułu Gdzieś blisko..  (11 dni temu)
Janusz Nitkiewicz:   Głos na artykuł Gdzieś blisko.  (11 dni temu)
Janusz Nitkiewicz:   "Ebenezer Scrooge z Opowieści biblijnej” Dikensa. Czy miał tę przypadłość. Skąpy, wymagający od innych, pouczający ich i nakazujący jak ma być, nawet w święta nie zwalniający pracowników wcześniej z pracy itd. Jeśli to miał, to czy mógłby się zmienić? Jak w tej opowieści. Czy byłoby to niemożliwe? Czy ktoś taki, mógłby rzucić to co robi i pójść nad rzekę na piwo i popatrzyć jak płynie, i na ..." do artykułu Anankastia i anankaści. Czym jest osobowość anankastyczna?.  (20 dni temu)
Janusz Nitkiewicz:   "@renia: O ile zafascynowanie zdrowym trybem życia przedłużyłoby mu życie, to życie i takie zachowanie byłoby dobrym krokiem do dłuższego bycia tutaj. To o tyle, to przyszłe życie jest niepewne. Wiara to zapewne jest dobry krok, ale taka wiara trzymająca się ziemi, tej ziemi. To ma sens. Przejawiająca się w przestrzeganiu 10 przykazań, życzliwości, i takie tam, czyli też poczucie elementarnej moral ..." do artykułu Uwierzyć w istnienie Boga.  (25 dni temu)
Janusz Nitkiewicz:   "'...zafascynowanie Bogiem było bardzo mądrym krokiem'. A gdyby zafascynował się zdrowym trybem życia? Czy to nie byłby mądrzejszy krok? I tu zaczyna się rozsądna dyskusja o pierwszym zdaniu tego tekstu. " do artykułu Uwierzyć w istnienie Boga.  (26 dni temu)
Janusz Nitkiewicz:   Głos na artykuł Bóg to Ojciec  (26/12/2019)
Janusz Nitkiewicz:   Głos na artykuł 22 grudnia krótki dzień i długa noc  (23/12/2019)
Janusz Nitkiewicz:   Głos na artykuł Wydziedziczenie  (21/12/2019)
Janusz Nitkiewicz:   Głos na artykuł Czy można zdradzić ojczyznę?  (15/12/2019)
Janusz Nitkiewicz:   Głos na artykuł Mamona  (11/12/2019)
Janusz Nitkiewicz:   "@zakrawarski: Może banał, ale też prawda: „… przyszłości nie można przewidzieć, a przeszłości zmienić”. Ale można tworzyć przyszłość i tworzy się, taką czy inną, a na ocenie przeszłości można się uczyć. To optymistyczne i moim zdaniem dlatego należy mówić o holocauście i innych takich smutnych sprawach. " do artykułu Olga Tokarczuk i Nobel !.  (10/12/2019)
Janusz Nitkiewicz:   Głos na artykuł Nobel dla Tokarczuk, Nobel dla Polski  (10/12/2019)
Janusz Nitkiewicz:   " Przyczynek do statystyki / Wisława Szymborska Na stu ludzi wiedzących wszystko lepiej - pięćdziesięciu dwóch; niepewnych każdego kroku - prawie cała reszta; gotowych pomóc, o ile nie potrwa to długo - aż czterdziestu dziewięciu; dobrych zawsze, bo nie potrafią inaczej - czte ..." do artykułu Olga Tokarczuk i Nobel !.  (10/12/2019)
Janusz Nitkiewicz:   "@zakrawarski: Myślę o tym i że my byśmy raczej nie pomogli, bo trudno, bo to kosztuje i to dużo, w tym przede wszystkim niewygody i poświęcenia. Dzielić z kimś pokój, ciasny i niepokój. Zastanawiam się, czy jest książka napisana z punktu widzenia kogoś, kto pomagał osobiście i zmuszony był latami mieszkać z kimś obcym i go utrzymywać, znosić jego humory i dzielić się kartkową biedą z kimś mu obcym ..." do artykułu Olga Tokarczuk i Nobel !.  (10/12/2019)
Janusz Nitkiewicz:   Głos na artykuł Stacja Beep-Beep  (09/12/2019)
Janusz Nitkiewicz:   "Artykuł jest propagandą PIS-u. Więc można pisać każdą bzdurę, by dobrze brzmiała. //„Tak było z projektem „pierestrojki” zakłóconym przez żywiołowy rozrost „Solidarności”'//. Taa, Rosja upadła z powodu rozrostu Solidarności, a może jednak z powodu niskich opadów śniegu na biegunie? Ale to miło czytać, takie kłamstwa, tak dowartościowują. To i dodadzą, że Kukiz nie odebrał głosów PIS-owi, jakby to ..." do artykułu Projekt III RP, a upadek porządku jałtańskiego..  (09/12/2019)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 96 97
Następna »


Akcje

Informacje podstawowe
Login: janusznitkiewicz
Ranga:
Ost. logowanie: 2 godz. temu
Zarejestrowano: 05/02/2010

Statystyki
Punkty: 40.174
Wyświetlenia artykułów: 36.319
Obserwujący użytkownicy: 4
Odwiedziny profilu: 12.161
Przeczytane artykuły: 33
Ocenione artykuły: 1369
Komentarze: 1034
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska