Login lub e-mail Hasło   

TerminatorT800
Wcześniejsze wpisy
TerminatorT800:   "Artykuł zawiera jedną dyskredytującą go informacje - życie bez Boga = życie bez dekalogu = życie bez moralności. Jest to totalna bzdura, którą wmawiają sobie wierzący, stawiając się jakoby w miejscu tych umoralnionych. Straszą tym samym niewierzących lub pragnących porzucić wiarę, że idą w kierunku anarchii i zatracenia. Proszę mi zatem odpowiedzieć, jak sobie radzą ateistyczne w w ..." do artykułu Człowiek pozbawiony Boga zamienia się w bestię.  (07/08/2013)
TerminatorT800:   Odrzuca artykuł Małpy ważniejsze od ludzi  (07/08/2013)
TerminatorT800:   "Co za bezsensowny bełkot. Począwszy od twierdzenia, że eutanazja i aborcja wynika z zaniku przekonania o wyjątkowości ludzkiego życia. Jest zupełnie odwrotnie! To absolutny zakaz aborcji i eutanazji świadczy o instrumentalnym traktowaniu człowieka i podchodzenia do kwestii życia w bardzo wąski sposób. Życie ponad wszystko, nawet jeżeli jakość (przewlekłe cierpienie, któremu nie można nijak ulżyć) ..." do artykułu Małpy ważniejsze od ludzi.  (07/08/2013)
TerminatorT800:   "@Mirosław: O jakiej przewadze mówisz? Od kiedy przewagą jest mamienie siebie niestworzonymi wizjami życia po śmierci, nie popartymi do tego niczym, oprócz starożytnych zwojów ? Od kiedy bujanie w obłokach ma stanowić przewagę nad realistycznym spojrzeniem na rzeczywistość ? Czemu nazywasz moją wizję zimną i bezduszną? Jest we mnie radość! Z każdego dnia, który mam , ..." do artykułu Uwolnienie absolutne.  (28/07/2013)
TerminatorT800:   "@Hamilton Starszy: Strasznie żenujące jest uciekanie się do takich metod w celu pozyskania zwolenników swojej idei. Zastraszanie, opowieści jak ta o rażeniu piorunem, świadczą o intelektualnej pustce w kwestiach stawiających wiarę w niekorzystnym świetle. Zamiast rzeczowej dyskusji mamy tworzenie przedziwnych teorii, czarowanie rzeczywistości, teologiczne pustosłowie..." do artykułu Bezpodstawne oskarżenia.  (28/07/2013)
TerminatorT800:   "Naiwnie jest wierzyć, że biskupi w KrK są tam z ,,powołania'. Tam nie ma żadnego powołania, a regułki, które Autorka przytacza (celibat, cechy biskupa itd.), to regułki, które obowiązują wiernych, nie duchownych. Proponuję spojrzeć w krytycznym świetle na instytucję Kr'k ze wszystkimi tego konsekwencjami." do artykułu Opowieści trudnej treści.  (28/07/2013)
TerminatorT800:   "@Mirosław: Bóg - Jezus - człowiek, przez człowieka urodzony, wśród ludzi żyjący, zajmujący się ludzkimi sprawami, bardziej ludzki niż jakikolwiek człowiek, umierający za ludzi, ratujący ludzi... jakże LUDZKI - to wynika z kart Biblii. Z tej samej Biblii wyłania się drugi obraz Boga - już nie taki fajny, który przypisuje mu mniej ,,ludzkie' cechy. Z taką samą łatwością przychodzi wierzącym wybielanie Boga Biblią, jak ignorowanie Biblii w pewnych kwestiach." do artykułu Uwolnienie absolutne.  (28/07/2013)
TerminatorT800:   "@swistak: Nie będę nawet tego komentował... " do artykułu Uwolnienie absolutne.  (28/07/2013)
TerminatorT800:   "@Mirosław: Dwoisz się i troisz, żeby Bóg wyszedł z twarzą... To zadziwiające, jak przed wiekami Bóg ingerował w życie ludzi - plagi, gorejące krzewy, cuda, uzdrawianie, wskrzeszenia, rozmnożenie jedzenia itd. Teraz ? NIC. Kiedyś, chodząc po ziemi, gwałtownie reagował na kupczenie w świątyni, teraz, widząc ogrom zła, milczy. Rzeczywiście, baaardzo trzyma to się kupy..." do artykułu Bezpodstawne oskarżenia.  (28/07/2013)
TerminatorT800:   Nowy artykuł Uwolnienie absolutne  (28/07/2013)
TerminatorT800:   "@Mirosław: W takim razie na czym polega owe ,,podobieństwo', na które zostaliśmy stworzeni ? Tyle w nas niefajnych rzeczy, a Bóg nie chce się przyznać do żadnej z nich... ? Nadal nie mam (nawet teologicznego) wytłumaczenia ,,trójkąta' Bóg----------->Miriam+Józef, jest tylko sprowadzanie dyskusji na dno za pomocą penisa, aby stworzyć bagatelizujący nastrój rozmowy i rozmydlić temat. " do artykułu Bezpodstawne oskarżenia.  (25/07/2013)
TerminatorT800:   "Przecież ten niepojęty, nieskończony i nieograniczony Bóg sam pcha się w ramy ludzkich ograniczeń! Jest jak mały, pyszałkowaty człowiek, który się gniewa, obraża, jest zazdrosny, mściwy i żądny krwi. Daje przyzwolenie na zabicie własnego syna tylko po to, żeby zadośćuczynić swojemu poczuciu sprawiedliwości (sic!). Usilnie ukrywa się przed światem, a dostrzec go może tylko garstka wiernych, uduchow ..." do artykułu Bezpodstawne oskarżenia.  (25/07/2013)
TerminatorT800:   "@Andrzej Siciński: Odpowiedź na Pana pytanie jest niezwykle prosta - dzieci z in vitro nie są dziećmi wykonujących zabieg lekarzy, tylko mężów pań poddawanych zabiegowi. Mąż owej pani nie ma o co mieć pretensji do lekarza, ten wykonuje tylko zabieg. Jezus z kolei jest nazywany na kartach Biblii SYNEM BOŻYM, więc Józef został rogaczem, bo jego żona ma dziecko z kimś innym." do artykułu Bezpodstawne oskarżenia.  (25/07/2013)
TerminatorT800:   Odrzuca artykuł Bezpodstawne oskarżenia  (24/07/2013)
TerminatorT800:   "Pozostaje kwestia kierunku, w którym może to wszystko podążać, oraz... jak doskonałe staną się maszyny ? Ile z ludzkiej świadomości będziemy w stanie przetransferować do maszyny ? Jak dużą dostaną autonomię ? Na jakim poziomie będą w stanie samodzielnie podejmować decyzje ? I chyba najważniejsze - czy podobnie jak w tytułowej serii, maszyna będzie w stanie osiągnąć samoświadomość i uczyć się, jak być człowiekiem ?" do artykułu TERMINATOR – wczoraj czyste Science Fiction, a jutro ?.  (24/07/2013)
TerminatorT800:   "@Mirosław Kultura Europy w żadnym wypadku nie wywodzi się od Biblii. To nonsens, na który powołują się zwolennicy tezy, że Europa stoi na chrześcijańskich fundamentach. Do miana ,,korzeni' Starego Kontynentu o wiele bardziej pasuje starożytna Grecja i Rzym. Jak mam nie czepiać się słów ? Przecież te słowa tworzą jakąś całość, która jest dziurawa jak ser szwajcarski, począwszy ..." do artykułu Bezpodstawne oskarżenia.  (24/07/2013)
TerminatorT800:   "Niestety nie przyłączę się do chóru uprawiającego tu religijny populizm. Nonsensem jest dla logicznie myślącego człowieka cała historia stworzenia człowieka przez Boga i dzieło zbawiania. Już sam fakt, że cierpimy za grzechy jakiś praprzodków w nieciekawym świetle stawia Boga. Do tego Stary Testament i gniewny Stwórca nakazujący Izraelitom wyżynanie w pień niewiernych, rozpruwanie brzuchów ciężarn ..." do artykułu Bezpodstawne oskarżenia.  (23/07/2013)
TerminatorT800:   "Problem ze mną jest taki, że obecnie jestem już po drugiej stronie ,,barykady', ale wcześniejszych artykułów nie usuwam, żeby nie było, że odcinam się od przeszłości." do artykułu O Bogu raz jeszcze.  (03/12/2012)
TerminatorT800:   "Pisanie, że religia jest ,,radością i miłością' w obliczu krzywd, jakie zostały przez religię/pod jej wpływem wyrządzone na przestrzeni dziejów, jest totalną hipokryzją." do artykułu Religia smutku i zdołowania.  (03/12/2012)
TerminatorT800:   "PRAWDA JEST JEDNA. Racji jest wiele." do artykułu Historia Bydgoszczy niejedno ma imię.  (26/12/2011)
TerminatorT800:   Głos na artykuł Polska ostoją Kościoła Katolickiego  (20/12/2011)
TerminatorT800:   "To nie konkordat zrobił z Polski satelitę Watykanu. Wszak konkordat zakłada rozdział i niezależność Kościoła i państwa. To ,,bogobojni' politycy zbijający przedwyborczy kapitał grają na nucie ludowego katolicyzmu. A że ich gra kosztuje Polskę majątek, to już inna sprawa. Prześcigają się oni w dogadzaniu klerowi, obsypując Kościół przeróżnymi przywilejami i oddając im ,,utracone' mienie, które najm ..." do artykułu Polska ostoją Kościoła Katolickiego.  (20/12/2011)
TerminatorT800:   Odrzuca artykuł Biblia i homoseksualizm  (17/12/2011)Akcje

Informacje podstawowe
Login: mareczek8484
Email:
Ranga:
Ost. logowanie: 01/11/2015
Zarejestrowano: 21/12/2009

Grupy

Statystyki
Punkty: 61.910
Wyświetlenia artykułów: 55.474
Obserwujący użytkownicy: 9
Odwiedziny profilu: 8.210
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 71
Komentarze: 246
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska