Login lub e-mail Hasło   

Chrisso

Autor jest właścicielem serwisu shortfilm.com.plWcześniejsze wpisy
Chrisso:   "@skrzydlate: No właśnie... Pełna indoktrynacja. Znam ludzi, którzy zaraz po wyjściu z kościoła szli głosować na Lewicę, jakąś straszną wodę z mózgu musieli im w tej świątyni zrobić chyba... ;) Ale swoją drogą to ciekawe, że na wsi to nawet w XXI wieku telewizji jeszcze nie mają. A może u nich bez kablówki TVN nie działa, czy coś? Oj, trzeba się temu przyjrzeć dokładnie, bo jeszcze gotowi na PiS nieuświadomieni zagłosować, a tego już rodzina z miasta nie przeżyje przecież, nie? ;D" do artykułu Tresowanie katolika.  (29/10/2018)
Chrisso:   "@embios: Dokładnie tak! Nie wiem skąd autor artykułu czerpał wiedzę o wychowaniu katolickim, ale chyba z jakiejś starej Trybuny Ludu, którą znalazł pod tapetą w czasie remontu ;) Swoją drogą to smutne, że pod pozorem 'analizy' konstytucji i fałszywej troski o równowagę w przestrzeni publicznej odmawia się ludziom prezentowania swoich przekonań. Jest to tym bardziej dziwne, że chyba nie ma b ..." do artykułu Tresowanie katolika.  (29/10/2018)
Chrisso:   "To oczywiste, że kiedyś Google przestanie działać, ale prawdopodobnie najpierw zacznie się kurczyć. W każdym razie to nie będzie miłe dla użytkowników, którzy nie mają kopii swoich maili i wielu dokumentów, a wszystko jest u Wujka, no bo przecież dobry wujek krzywdy nikomu nie zrobi. Otóż, może sam Wujek nie, bo on już o każdym tyle wie, że nie musi nic robić, a już niczego złego robić kli ..." do artykułu Wyrok śmierci na Google..  (28/10/2018)
Chrisso:   "No niby historia dość typowa, bo kupienie bubla nie jest niczym nadzwyczajnym. Fakt, że nie można go zwrócić i otrzymać gotówki wraz z odszkodowaniem za stratę czasu, też nie dziwi. Dlatego dobrze jest kupować u sprawdzonych i polecanych sprzedawców i to zagadnienie dotyczy tak samo aparatów do ucha, jak telewizorów, komputerów czy innych przedmiotów. Np kiedy ktoś kupuje materac do spania, to spr ..." do artykułu Nim kupisz pomyśl!.  (13/10/2018)
Chrisso:   "Generalnie się zgadzam. Sam wybieram zawsze twarde materace, bo są zdrowsze, a jeśli ktoś ma nieco 'zwichrowany' kręgosłup (czego niestety jestem przykładem), to miękki materac jest zabójczy. Zdarzało mi się, że po wizycie w jakimś hotelu, nawet niezłej kategorii, rano się nie mogłem poskładać, bo materac był 'super wygodny', mięciutki itd... Masakra. Warto przy okazji zwrócić uwagę, że ni ..." do artykułu Czy materac powinien być twardy?.  (06/10/2018)
Chrisso:   "@feniks57 1. Przytoczone wyżej badania z marca tego roku nie potwierdzają Pana tezy. To nie badania kościelne, tylko CBOS. Procent chrześcijan nie zmalał tylko nawet się odrobinę zwiększył, ale to już można traktować jako dopuszczalny błąd statystyczny. Podaję zwykle w dyskusjach 90%, chociaż badania wskazują 95. To jednak jest wciąż zdecydowana większość. Proszę się nie łudzić, że to jakiś ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (21/11/2009)
Chrisso:   "1) Zrozumiałem bardzo dobrze. Gdyby katolicy stanowili np 5% społeczeństwa i konstytucja gwarantowałaby im, że mogą powiesić swój symbol tam gdzie pracują, to zapewniam Pana, że korzystaliby z takiej możliwości, tylko, że nie byłoby tego tak dobrze widać, jako że z racji ich liczby również ilość symboli byłaby mniejsza.Teraz po prostu korzystają, a że jest katolików więcej, to widać to wyraźniej. ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (20/11/2009)
Chrisso:   "Późno już, ale nadal nie wiem czego nie wyjaśniłem. Naprawdę uważa Pan, że to skomplikowane dostarczenie dwóch dokumentów i dwóch świadków, czyli tak, jak przy chrzcie? Oj, chyba się Pan czepia. No, nie ma u katolików legitymacji, więc nie mogą ich ostentacyjnie rzucić, tak jak w partii, więc jakoś to trzeba było urządzić inaczej ;-)" do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (20/11/2009)
Chrisso:   "Widzi Pan, z jednej strony potwierdza Pan, że autobus z takim napisem jeździ po Londynie (to że chrześcijanin odmówił, to akurat dobrze o nim świadczy i zrobiłbym to samo). Czyli hasło Pinokio jak zwykle jest inwektywą bezprzedmiotową. Z drugiej strony chce mnie Pan obciążać za jakiegoś pracownika komunikacji, który odmawia umieszczenia napisu Biskup nie jest Bogiem. Dla mnie ten napis jest ok, bo ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (20/11/2009)
Chrisso:   "No, to ja Panu wykazałem, że procedura jest banalnie prosta w porównaniu np. z kilkoma innymi, które niosą również pewne skutki związane z przynależnością do organizacji czy państwa. Pan oczywiście już chyba teraz tylko udaje, że nie rozumie. Sprowadzenie problemu ad absurdum jest czasem najprostszą możliwością, żeby uzmysłowić interlokutorowi błędny tok rozumowania. Dobrze, że w tym kontekście pr ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (20/11/2009)
Chrisso:   "Po 'drugiej stronie barykady', jeśli tak Pan to widzi, to chrześcijanie byli, bo za wiarę ginęli, a obecnie również co roku ginie ponad setka chrześcijan, właśnie z tego powodu. Tu nie chodzi o jakąś barykadę, tylko o korzystanie z konstytucyjnych uprawnień. Inni również mogą. Pytania czy chcą, czy warto, czy powinni, to już sami sobie muszą rozstrzygnąć w swoim sumieniu, sercu czy umyśle (w zależności od przekonań ;-) W każdym razie nikt im nie broni." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (20/11/2009)
Chrisso:   "Pan próbuje odwrócić kota ogonem, bo akurat nigdy nigdzie nie pojawił się ani ze strony katolików, ani chyba w ogóle kogokolwiek zarzut, że w formularzach kolejność rubryk 'matka' 'ojciec' należałoby zamienić. Tolerancja nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o poprawność polityczną i o tym pisałem, bo to właśnie 'gryzie' Europę i Polskę powoli też. Tolerancja polegałaby na umieszczeniu we wniosku obok t ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (20/11/2009)
Chrisso:   "Bierze, ale nikogo nie zmusza. Pan chyba nie rozumie co Pan napisał? Jakie odswspólnotowienie może zachodzić jeśli kogoś nie ma we wspólnocie? Wyjaśnię może prościej. Jeśli się Pan nie zapisze do SLD, to nie będzie mógł się Pan domagać wypisania. Jeśli zaś do zapisania będzie Pan potrzebował dwóch świadków, to przyjęcie podobnej procedury przy wypisaniu nie powinno Pana dziwić. Chociaż kto wie... ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (20/11/2009)
Chrisso:   "To po kolei: 1) ofiar krucjat było mniej więcej tyle samo po stronie przeciwników, co po stronie uczestników wypraw. Bywało nawet tak, że to autorzy krucjaty ponosili zdecydowanie większe straty. Udokumentowane dane pozwalają liczyć je w dziesiątkach tysięcy, co w skali wszystkich konfliktów zbrojnych (nie mówiąc już o wojnach światowych) jest liczbą pomijalną. Nawet najbardziej nieprzyjazn ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (20/11/2009)
Chrisso:   "Punkt widzenia przyjmuję, ale mimo wszystko nadal uważam, że posługiwanie się krzyżem jako symbolem wiary jest pożądane. Nie ma to być obiekt kultu w takim znaczeniu, jak Pan napisał, tylko wyraz zewnętrzny, informacja dla innych, że w tym miejscu znajdują się ludzie wierzący. To jednocześnie do czegoś zobowiązuje i ich i tych, którzy widzą krzyż. Chodzi o szacunek. Wiara chrześcijanina nie jest, ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (19/11/2009)
Chrisso:   "Zamiast czerpać wiedzę z tego typu blogów lepiej sprawdzać samemu, zanim się kolejny raz pan skompromituje. Nie pisałem o Szkocji, (chociaż akurat tam również można znaleźć podobne 'kwiaty') tylko o Anglii i Szwecji, ale mam coś na deser, gdyby było mało: www.direct.gov.uk/dr_consum_dg/groups/dg.../@en/.../dg_181743.pdf - wniosek adopcyjny http://www.solgungan.se/solg ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (19/11/2009)
Chrisso:   "Czytam uważnie i widzę, że to Pan nie rozumie, że jeśli nie został Pan ochrzczony, to nie został Pan przyjęty do wspólnoty Kościoła, więc się nie musi z niej wyłączać. Jeśli został Pan ochrzczony wbrew swojej woli, to pretensje proszę zgłaszać do rodziców, a nie do Kościoła." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (19/11/2009)
Chrisso:   "No, to bardzo przepraszam, ale wniosek o paszport chyba trudniej złożyć, bo wymaga to kilku wizyt w urzędzie, tyle że bez świadków. Przy chrzcie również trzeba mieć dwóch świadków, więc dla wiarygodności takiego aktu dla żyjących, bo Bogu to nie jest potrzebne, (np. żeby ktoś nie mógł twierdzić, że jakiś ksiądz sam go wykreślił przez pomyłkę lub z innych powodów), dość oczywiste jest, że wyłączeni ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (18/11/2009)
Chrisso:   "Przecież takie plakaty już wiszą. Protestów nie słyszałem." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (18/11/2009)
Chrisso:   "I tu się z Panem nie zgadzam, Panie Adamie. Krzyż jest symbolem wiary i nie należy się go wstydzić. Nie chodzi o kult przedmiotu, bo to nie krzyżowi oddajemy pokłon, tylko Bogu. Myślę, że to jest dobry fragment (Lb 21,9) który uzmysławia nam wagę tego znaku dla życia ;-)" do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (18/11/2009)
Chrisso:   "Proszę o fakty. Na razie to co Pan podaje, to są wyłącznie insynuacje. Podobnie, jak rzekomo 'wyciągniete z kościelnej piwnicy' dane statystyczne w tej dyskusji, czy 'rzekome' cytaty z Tomasza z Akwinu o kobietach, które Pan był uprzejmy prezentować przy okazji innego artykułu, nie sprawdzając, że to słowa Arystotelesa. Ewentualnie coś o krzyżach w górach. Panu się wydaje, że wystarczy obrzucić bł ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (18/11/2009)
Chrisso:   "Ależ oczywiście, że można powiesić sobie symbol własnej religii, jeśli osoby, które tam pracują są wyznawcami SLD, to czemu nie... Nie słyszałem o takiej religii, ale człowiek całe życie się uczy ;-) A co do plakatów, to przecież wiszą takowe w urzędach. Proszę się dobrze przyjrzeć. Protestów nie słyszałem. Tylko przy krzyżu występują. Nie dziwi to Pana?" do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (18/11/2009)
Chrisso:   "Konstytucja, jeśli Pan łaskaw ją był kiedykolwiek przeczytać, odnosi się właśnie do praw i obowiązków jednostek, jakimi są obywatele oraz tego, co państwo im gwarantuje. " do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (18/11/2009)
Chrisso:   "Zawsze można się nawrócić ;-) Oczywiście, należy się pośpieszyć..." do artykułu Dziewictwo odchodzi do lamusa?.  (17/11/2009)
Chrisso:   "Panie Andrzeju, ja również gorąco Pana pozdrawiam, ale pozwolę się nie zgodzić. Prawdę mówiąc dziwię się, że nikt nie podniósł najpoważniejszego zarzutu, jaki można by wytoczyć dla obecności krzyża w miejscach publicznych, ale nie o to chodzi, żeby wkładać brzytwę w ręce... zresztą nie ważne. Krzyż dla chrześcijan jest znakiem szczególnym. To po prostu znak wiary. Czasy, kiedy należało go chować i ..." do artykułu Krzyże publiczne. Temat tabu.  (17/11/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: nakryzys
Ranga:
Ost. logowanie: 06/11/2018
Zarejestrowano: 16/06/2009

Statystyki
Punkty: 28.375
Wyświetlenia artykułów: 26.546
Obserwujący użytkownicy: 5
Odwiedziny profilu: 5.949
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 5
Komentarze: 126
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska