Login lub e-mail Hasło   

Andrzej Pielowski
Wcześniejsze wpisy
Andrzej Pielowski:   "Fajny obrazek, w zasadzie mowi za wszystko." do artykułu Ciało Palacza!.  (02/03/2009)
Andrzej Pielowski:   "Samo zdrowie" do artykułu Kilka sekretów witamin.  (24/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "No nareszcie bliżej nauki , a dalej od mistyki, teologii, pseudofilozofii , to musza być te same fale eteru, zarezerwuje sobie więcej czasu na Twoje wszystkie artykuły bo widzę że nie jest to czas stracony. Pozdrawiam" do artykułu Różnice między rasami ludzkimi zwiększają się — ewolucja przyspiesza.  (23/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "Świetne ujęcia ,przypominają się nasze kresy wschodnie, te klimaty,które teraz można znaleźć tylko w literaturze.Szkoda, ze nie ma takich publikacji o kresach." do artykułu Nieznane oblicze Podlasia.  (23/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "Rzeczywiście dotyczy to artykuły z Haraldsun, która jest zwykłym periodykiem gdzie króciutko opisano to zjawisko ale jest obrazek. Szersza analiza jest w linku do artykułu Does the “Right Brain vs. Left Brain” Spinning Dancer Test Work? w portalu Scienceline, przytaczam oryginalne słowa autora: A new “brain test” floating around online shows a spinning dancer and asks whether you see ..." do artykułu Test na dominującą półkulę w analizowaniu obiektów 3-D (trójwymiarowych).  (21/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "Ja bym dodał jeszcze jedno: Boże ratuj mnie przed ratownikiem, dla którego prosta rzecz jest trudna, a w wiara w autopsje ( =sekcje zwłok) dla pacjenta zgubna. No może jeszcze : Nie narzucaj światu swojego formatu. P " do artykułu Prawa i zasady w Medycynie Ratunkowej na wesoło.  (20/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "W samo sedno, przy okazji będąc z wizytą u weterynarza na okoliczność własnego pieska, można usłyszeć jeżeli piesek nie będzie biegał zachoruje na ch. zwyrodnieniową stawów, jedyny ratunek to ruch. My z naszymi pieskami genowo jesteśmy w ok. 85% zgodni, u nas też ta choroba może wyst. ale po ok. 40 rż.. Ciekawe ,że nasi lekarze nie mówią nam tego , ze winą jest brak ruchu - chociaż jest to główna przyczyna tej choroby." do artykułu Ciało w ruch - zdrowy duch, czyli dlaczego powinniśmy się więcej ruszać?.  (20/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "No cóż można pomyśleć ,że w zasadzie układ nerwowy jest dość odporny skoro tych schorzeń jest garstka. Może po kolei. Schorzeniami ukl. nerwowego zajmuje się neurologia. Są to takie schorzenia które powoduje zmianę patogenną w ukł. nerwowym dającą się wykazać badaniami diagnostycznymi i obj. neurologicznymi. Natomiast psychiatria zajmuje się zmianami w psychice i m.in. jej domeną są ..." do artykułu Schorzenia układu nerwowego.  (19/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "Skąd się wzięły blondynki, teraz już wiemy, ale istnieje naukowa hipoteza, że ich ilość urodzeń dość dramatycznie spada! Niemieccy naukowcy twierdzą, że w ciągu najbliższych dwustu lat naturalne blondynki mogą więc nawet całkowicie wyginąć. Zdaniem badaczy zbyt mało ludzi nosi dziś geny jasnych włosów, by za więcej niż dwa wieki wciąż rodziły się dzieci o jasnych włosach. Blond włos ..." do artykułu Świat według blondynki.  (19/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "W mojej opinii, najlepiej postępować po kolei zgodnie z prawami natury: Punkt 1 - dobrze zestawiona dieta z ww produktów żywnościowych. czyli nie idziemy na łatwiznę i kupujemy jak popadnie, tylko kupujemy to co zdrowe. A co jest zdrowe ? Matka Natura u zarania dziejów produkuje nam zdrową żywność kto nie wierzy sprawdza >: http://www.eioba.pl/a77724/lecznicza_zywnosc Punkt ..." do artykułu Koenzym Q10.  (17/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "Szykuje się niezła polemika , ciekawy jestem jakie będą kolejne argumenty z obu stron, robi się ciekawie." do artykułu Księżyc nie jest kosmiczną bazą obcej cywilizacji.  (15/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "Ciekawy jest fakt, że geniusze tworzyli dla sztuki, nauki itp ale sporo z nich nie miała własnej rodziny. I tak samotni byli np. Kartezjusz, Kant, Newton, Beethoven, Galileusz, Kopernik, Spinoza, Leonardo, Michał Anioł, który zresztą powiedziało tej sytuacji :” Moja sztuka jest mi więcej niż żona”. Być może to kolejna przyczyna geniuszu." do artykułu Jak stać się geniuszem?.  (15/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "To nadaje się na podręcznik dla naszej technokratycznej młodzieży, szkoda że tak mało o 'lwie Lechistanu' królu Sobieskim. Wspaniała postać pod każdym względem, chyba w Japonii więcej wiedzą na jego temat niż tu nad Wisłą. Są tam jego fun kluby. Piszesz, że Tatarzy pod Batohem dokonali masowego mordu na jeńcach, wyrzynając 8 tysięcy najbardziej doświadczonych oficerów i żołnierzy- szkoda że i ten ..." do artykułu Powstanie Chmielnickiego 1648-1654.  (15/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "Tylko co jeżeli ktoś nie ma?, czy to nie jest syndrom znany jako syndrom Leszka, a moze Jarka?" do artykułu Jak okiełznać wewnętrznego krytyka?.  (15/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "No cóż nie ma ludzi doskonałych , co nie znaczy że zaraz musimy iść do specjalisty. A właśnie specjalista, czyli psychiatra -zacznie leczyć psychotropami i to przez całe życie ( bo ten zespól to do grobowej deski), no można się rozchorować. Do tego trzeba pamiętać, ze jest to 'obecnie farmakologicznie nieuleczalne zaburzenie rozwojowe trwające przez okres całego życia' ( patrz np. Wikipedia). Wniosek ,testy dla testerów, a my żyjemy sobie dalej w słodkiej niewiedzy. " do artykułu Jak rozpoznać zespół Aspergera?.  (13/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "Chcesz być czymś w życiu, to się ucz, / Abyś nie zginął w tłumie; Nauka to potęgi klucz, / W tym moc, co więcej umie. Ignacy Baliński (1862 - 1951) - to z doby pozytywizmu. Ludowe przyslowie powiada :-Jaki mistrz taka nauka. I chyba tu nalezy upatrywać nasz stosunek do nauki, jezalinaucziel jest z powolania to nie trzeba się specjalnie uczyć, jeżeli nie to idziesz własną drogą. ..." do artykułu Wzbudź w sobie motywację do nauki!.  (13/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "A kiedy cię pocałuję, trzy dni w gębie cukier czuję. (Jan Kochanowski ) " do artykułu Wszystko czego nie wiesz o procesie zakochania.  (11/02/2009)
Andrzej Pielowski:   " Co to jest kociak na wybiegu? Na widok spodni - gotowa do zbrodni. ( aut.:Jan Sztaudynger) " do artykułu Jak poderwać dziewczynę, która jest Tobą zainteresowana?.  (11/02/2009)
Andrzej Pielowski:   " Jak kochać, to namiętnie Jak kochać, to namiętnie, Jak ściskać to za dwóch. Dziewczyna serce chętnie Da temu, kto jest zuch. Gdy dojrzę twoją postać Za tobą idę w ślad I radbym tu pozostać, Bo w tobie cały świat. Jak kochać, to namiętnie, Bez wahań i bez skarg. I spalić się doszczętnie W płomieniu serc i warg. ( cytat J.Brzechwa) " do artykułu Jak kochają kobiety?.  (11/02/2009)
Andrzej Pielowski:   Popularny artykuł: Z historii - doping mózgu  (09/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "Dolce Vita w świecie pieniądza. Pozdrawiam" do artykułu Kobiety Sukcesu.  (08/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "My jesteśmy dziećmi kolejnego przeobrażenia, czyli trzeciej fali jak napisał Alvin iToffler - futurolog w swojej książce 'Trzecia fala' która powstała powstała tak dawno temu (1980) Czytając ją dzisiaj trudno uwierzyć by można było tak dobrze przewidzieć losy świata. Przewidział Toffler postęp w informatyzacji i dostępie do informacji. Zzdefiniował Społeczeństwo Informacyjne i trzecia falę. ..." do artykułu Ciemna strona Google.  (08/02/2009)
Andrzej Pielowski:   Nowy artykuł Z historii - doping mózgu  (08/02/2009)
Andrzej Pielowski:   "Oby nie zapomnieć o naszych braciach' myślących inaczej 'a zdanych całkowicie na czyjeś widzimiśię" do artykułu Psychiatria – oszustwo za parawanem uzdrawiania.  (07/02/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: neurolog-lodz
Ranga:
Ost. logowanie: 25/01/2010
Zarejestrowano: 02/02/2009

Statystyki
Punkty: 105.619
Wyświetlenia artykułów: 105.922
Odwiedziny profilu: 4.128
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 0
Komentarze: 28
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska