Login lub e-mail Hasło   

Kuba Niziołek
Wcześniejsze wpisy
Kuba Niziołek:   "Pokazujesz tylko jedną stronę medalu (Giordano Bruno), a przemilczasz (najprawdopodobniej zupełnie świadomie) drugą - np. Mikołaja Kopernika, który był katolickim księdzem i bez problemu opublikował swoją heliocentryczną pracę 'O obrotach ciał niebieskich' A co do mordowania - to, co w Kościele Katolickim było niechlubnymi WYJĄTKAMI, gdzie na przestrzeni 2000 lat ofiar można naliczy ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (14/12/2009)
Kuba Niziołek:   "Czy uważasz że naukowcy, zdobywcy Nagrody Nobla są mnie logiczni od Ciebie? A przecież wśród nich jest wielu wielu katolików, jeszcze więcej chrześcijan oraz wyznawców innych religii monoteistycznych (judaizm, islam). Wydaje Ci się, że jesteś logiczny, że zjadłeś wszystkie rozumy. A tymczasem Twoje 'logiczne myślenie' jest na poziomie średnio rozwiniętego ucznia podstawówki, noo.. może gimn ..." do artykułu Przypadek profesora Drożdżyńskiego.  (14/12/2009)
Kuba Niziołek:   "Nie wystarczy użyć słowa 'jasno', żeby kogoś przekonać do czegoś mało oczywistego. A powyższy artykuł nie jest niczym innym niż przedstawieniem JEDNEGO Z WIELU różnych poglądów na istnienie i początek wszechświata. Jest wiele innych teorii naukowych, które nie wykluczają, a nawet powierdzają konieczność istnienia Siły Wyższej, która była praprzyczyną powstania Wszechświata, jaki znamy. ..." do artykułu Przypadek profesora Drożdżyńskiego.  (14/12/2009)
Kuba Niziołek:   "Elba, nie można nazwać artykułu dobrym, jeśli do dyskusji mają zachęcać kłamstwa, niedomówienia, przeinaczenia... To tak, jakby powiedzieć, że atak na World Trade Center było dobry, bo otworzył dyskusję na temat zagrożeń terrorystycznych, albo że II Wojna Światowa była dobra, bo doprowadziła do upadku Hitlera. Co do reszty - w znacznym stopnie się z Tobą zgadzam, zwłaszcza w kwestii płytkiego przeżywania (a raczej braku przeżywania) liturgii." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (14/12/2009)
Kuba Niziołek:   "To proszę mi pokazać innego takiego człowieka, który dla Dobra, Prawdy, Miłości, współpracy (Solidarności) zrobił tyle, co Jan Paweł II" do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (14/12/2009)
Kuba Niziołek:   "ja podaję konkretne fakty, które łatwo można sprawdzić w internecie, choćby w Wikipedii, która przecież nie ma nic wspólnego z Kościołem Katolickim. Więc to ja stąpam mocno po ziemi i trzymam się faktów." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (09/12/2009)
Kuba Niziołek:   "Opracowany przez historyków?? hahahaha.. z krzesła spadłem. Ten artykuł to zlepek kłamstw i niedomówień, który można obalić po paru minutach - pierwsze z brzegu opisałem poniżej. Ten artykuł jest tak samo 'naukowy' i 'historyczny', jak sowieckie 'fakty historyczne', że to Niemcy zamordowali polskich oficerów w Katyniu. A nawet jeśli już się pojawi jakaś prawda, to jest ona niczym w ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (08/12/2009)
Kuba Niziołek:   "Z jednym zgodzić się nie mogę w Twojej wypowiedzi - kościół nie chamował rozwoju nauki a wprost przeciwnie - wszystkie ówczesne uczelnie albo były kościelne, albo były finansowane przez katolickich władców. Najlepszy przykład -Mikołaj Kopernik też był księdzem-kanonikiem :)" do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (08/12/2009)
Kuba Niziołek:   "A jakie jest 'podstawowe zadanie religii'??" do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (08/12/2009)
Kuba Niziołek:   "Na 'śmietnik historii' próbowali już wyrzucić religię: - terroryści Rewolucji Francuskiej - wymordowali co najmniej kilkaset tysięcy cywili, - komuniści - których ofiary liczy się w dziesiątkach milionów istnień ludzkich - hitlerowcy - kolejne dziesiątki milionów ofiar. Mając więc do wyboru zbrodniczy ateizm, a religię katolicką, bez wahania wybieram wiarę w Chrystusa i ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (07/12/2009)
Kuba Niziołek:   "No tak, na pierwszy rzut oka można kogoś zaszokować. Ale wystarczy ODROBINA DOBREJ WOLI i WIEDZY, aby zobaczyć ile tu jest kłamstw. Choćby ten cytat: 'Patrzcie, co bajka o Jezusie Chrystusie dla nas zrobiła'. Papież Leon X. Ten niby-cytaty pojawił się w literaturze dopiero 40 lat po śmierci Leona X napisany przez... przeciwnika Kościoła Katolickiego, a więc przez osob ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (06/12/2009)
Kuba Niziołek:   "Interwał trytonowy jest po prostu DYSONANSEM i jako taki nie pasował zarówno do średniowiecznej jak i późniejszej estetyki. I nie ze względów religijnych, ale właśnie muzycznych-estetycznych nie był używany przez żadnego wybitnego muzyka do czasów współczesnych. Pojawił się dopiero w jazzie (gdzie w niektórych nurtach próbowano szokować dysonansami) oraz... w muzyce bliskiej satanizmowi: Black Sab ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (06/12/2009)
Kuba Niziołek:   "Oczywiście, że posiadamy wolną wolę. Tak samo jak posiadasz wolną wolę: 1. Wsiadając za kierownicę samochodu - możesz jechać zgodnie ze znakami drogowymi i przepisami Kodeksu Drogowego, możesz się na te przepisy 'wypiąć' ryzykując, że nie dojedziesz, że zabijesz siebie i/lub innych. 2. Gdy kupujesz dowolne urządzenie, np. I-phone'a - możesz najpierw przeczytać instrukcję i zgodnie z ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (06/12/2009)
Kuba Niziołek:   "A dla mnie ten artykuł wygląda na element kampanii lobbingowej producentów właśnie takich 'suplementów' i innych produktów niby-leczniczych (np. witaminowych). Bo przecież wystarczy podstawowa wiedza medyczna, żeby wiedzieć o szkodliwości nadmiernego spożycia witamin i minerałów. Np. nadmiar witaminy A powoduje odwapnienie kości i problemy z nerkami. Nadmierne spożycie witaminy D przez kobi ..." do artykułu Orwell by tego nie wymyślił.  (06/12/2009)
Kuba Niziołek:   "Dawno nie czytałem takiej kupy kłamstw i niedomówień. Choćby pierwsze z brzegu: Nie było żadnej ekskomuniki Florencji w 1275 roku. Dwa lata wcześniej ekskomuniką objęto część Gwelfów (stronnictwo polityczne) za zaatakowanie miasta Pizy. Dziewictwo Maryi zostało opisane już w Ewangeliach, a więc znacznie wcześniej niż 'pod koniec II wieku'. Kolejne Twoje kłamstwo, że chrześcija ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (06/12/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: nizki
Ranga:
Ost. logowanie: 10/02/2010
Zarejestrowano: 06/12/2009

Statystyki
Punkty: 102
Obserwujący użytkownicy: 1
Odwiedziny profilu: 2.802
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 0
Komentarze: 15
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska