Login lub e-mail Hasło   

ducho

Filozof z zamiłowania, pasjonat życia nie tylko w tym wymiarze, optymista, poszukujący ciekawych i wartych zobaczenia stron swojego życia. Codziennie odkrywam swoje życie, by było jak najbardziej świadome i warte codziennego przebudzenia.

Słowo to dla mnie sposób na przeniesienie sie w przestrzeni i w czasie do innych miejsc, ludzi, rzeczywistości. Daje ono możliwość podzielenia się swoim bogactwem, mądrością i doświadczeniem, pozwalając jednocześnie samemu stać się lepszym człowiekiem.Wcześniejsze wpisy
ducho:   "Cieszę się razem z Tobą. Dobrze wiedzieć, że coraz więcej osób żyje własnym, a nie cudzym życiem:)) Ten tekst stał się dla mnie inspiracją do napisania tekstu afirmacji, która wkrótce pojawi się na mojej stronie Afirmacje Życia. Życzę samych wspaniałych chwil w domu swojego życia:)" do artykułu Wracam do domu..  (24/07/2011)
ducho:   Nowy artykuł Wracam do domu.  (19/07/2011)
ducho:   Nowy artykuł Czy pozwalam sobie, by ze sceny zejść.  (28/11/2010)
ducho:   Nowy artykuł Jak to słoma stała się drzewem...  (31/08/2010)
ducho:   Nowy artykuł Powroty  (17/08/2010)
ducho:   "Twierdzić będę mimo tej odmienności, że w naukach dotyczących tego właśnie przykazania, bardzo często przeakcentowana jest miłość wobec drugiego człowieka, poświęcenie dla innych kosztem siebie samego. Nie ma w tych naukach znaku równości, choć w zamyśle ich Twórcy prawdopodobnie był. Bo inaczej faktycznie nie będzie to miało sensu. Nie można kochać bardziej siebie od innych, czy akceptować bardzi ..." do artykułu Błąd, który wciąż kosztuje zbyt wiele..  (15/07/2010)
ducho:   "Ale mówię, że 'kocham Ciebie', a nie 'kocham do Ciebie' A liczbami IQ nie ma sie co przejmować:)) Pozdrawiam i dziękuję za całkiem miłą wymianę zdań. Nie przeczę, że takie właśnie lubię. Bo każdy ma przecież prawo do patrzenia na świat, słowa, relacje, swoimi oczami, a te są zawsze różne." do artykułu Błąd, który wciąż kosztuje zbyt wiele..  (13/07/2010)
ducho:   "Stwierdzenie: Miłość do siebie, może brzmi niezbyt jasno i sensownie. Lepiej : Miłość siebie. Choć i tu komuś może nasunąć się wniosek o rozdwojeniu jaźni u piszącego. Może poszukać. Sam jeszcze nie znalazłem. Ale nawiązując do wódki: w nadmiarze oczywiście może zaszkodzić. Ale czy czysta ( nie wódka) miłość ma jakiekolwiek granice? Czy można taką miłością kochać za bardzo? Nie mam tu na m ..." do artykułu Błąd, który wciąż kosztuje zbyt wiele..  (13/07/2010)
ducho:   "Jeśli nie tworzysz w ten sposób dogmatycznej encyklopedii, to masz prawo pisać, że coś jest bzdurą, a co innego nie. Nie moja sprawa. Co do wywrócenia mojego światopoglądu, to raczej się nie udało. Cóż. Może w inny sposób Ci się uda przekonać mnie o braku słuszności tej tezy, że przeakcentowanie i pomylenie kolejności może mieć nieciekawe skutki przynieść niezbyt smaczne owoce w życiu. Ale ..." do artykułu Błąd, który wciąż kosztuje zbyt wiele..  (13/07/2010)
ducho:   "Czemu Panie Zbysławie uważa Pan, że miłość ciebie to zawsze i tylko musi być egoizm? Czy wg Pana nie ma innej opcji? Dla mnie rozrywa się właśnie rodzina w której ludzi nienawidzą siebie samych. Co dają sobie, tym karmią innych. I do nienawidzenia innych nie potrzebują żadnych przykazań. Wiem, że w niektórych religiach przedkłada się miłość bliźniego nad miłość do siebie. Ale to wg mnie nie tędy d ..." do artykułu Błąd, który wciąż kosztuje zbyt wiele..  (12/07/2010)
ducho:   Nowy artykuł Życie pod jednym dachem.  (11/07/2010)
ducho:   "Kiedy jest się wypełnionym miłością, nie trzeba się martwić o to, czy będę pamiętał, by ją komuś dać, czy okazać. To przecież jest miłość! Nie narcyzm, nie egoizm, czy egocentryzm. Właśnie stąd rodzą się pretensje rodzicielskie, że dzieci, które mają świadomość, że nie są własnością rodziców, odchodzą, powodowane ciągłymi żalami, kłótniami, wymaganiami, które mają być spełnione jako zapłata za upu ..." do artykułu Błąd, który wciąż kosztuje zbyt wiele..  (11/07/2010)
ducho:   "Świstak, jak to świstać. Nic tylko złotka i by zawijał :)" do artykułu Zdejmij w końcu ten hełm!.  (10/07/2010)
ducho:   "Można jaśniej?" do artykułu Błąd, który wciąż kosztuje zbyt wiele..  (08/07/2010)
ducho:   Głos na artykuł Świat potencjałów - nowa zabawa.  (07/07/2010)
ducho:   "Właściwie teza, że o wszystko w życiu trzeba walczyć, to niezły program, który unieszczęśliwia miliony ludzi. A przecież chodzi o to, by wybierać to, czego sie pragnie,a nie o to walczyć. Jeśli nadamy czemuś status ogromnej ważności, to świat będzie się starał wszytko zrównoważyć i zamiast to dostać, odejdziesz z kwitkiem. Harmonia i równowaga to cechy świata i przyrody. To coś, co zagubiliśmy. Je ..." do artykułu Świat potencjałów - nowa zabawa..  (07/07/2010)
ducho:   "Dokładnie, faza testów trwa. Wciąż pojawia się coś, czemu nadałem status ważności wyższy, niż w rzeczywistości posiada. Ani bycie poddanym innych, ani bycie tym,komu poddają sie inni w swej często nieświadomości, czy też poddanie się w niewolę swoim wyobrażeniom,co do wizji bycia takim, czy innym, to nie najlepszy sposób na życie. Świadomość siebie pozwala samemu żyć w wolności i innym pozwolić cieszyć się tą wolnością.Pozdrawiam." do artykułu Zdejmij w końcu ten hełm!.  (07/07/2010)
ducho:   Popularny artykuł: Błąd, który wciąż kosztuje zbyt wiele.  (07/07/2010)
ducho:   Popularny artykuł: Zdejmij w końcu ten hełm!  (07/07/2010)
ducho:   "Nie wykluczam takiej opcji :) Choć czasem zastanawiam się, gdzie tak naprawdę są ci 'normalni' :)" do artykułu Zdejmij w końcu ten hełm!.  (06/07/2010)
ducho:   Nowy artykuł Zdejmij w końcu ten hełm!  (06/07/2010)
ducho:   "To prawda. Nie tylko jedzenie fizyczne się liczy. Zdrowe odżywianie ciała zaczyna się od zadbania o pokarm dla duszy. " do artykułu Błąd, który wciąż kosztuje zbyt wiele..  (06/07/2010)
ducho:   Głos na artykuł Rozważania na temat szczęścia !  (05/07/2010)
ducho:   Nowy artykuł Błąd, który wciąż kosztuje zbyt wiele.  (05/07/2010)Akcje

Informacje podstawowe
Login: ducho
Ranga:
Ost. logowanie: 30/07/2011
Zarejestrowano: 21/08/2009

Statystyki
Punkty: 64.730
Wyświetlenia artykułów: 62.884
Obserwujący użytkownicy: 9
Odwiedziny profilu: 5.763
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 15
Komentarze: 39
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska