Login lub e-mail Hasło   

Polikarp Szatybełko
Wcześniejsze wpisy
Polikarp Szatybełko:   "Taa. 'Jeżeli chcem se scyzorykiem obciąć oba kciuki, to nie przekona mnie żaden mądrala, że będzie mi gorzej, że nie będę mógł sprawnie chwytać, że będzie bolało. Obetnę i już, bo to moje prawo, zagwarantowane w konstytucji.' A proszę bardzo, tnij." do artykułu Skąd wiem że wasz Bóg nie istnieje?.  (15/09/2010)
Polikarp Szatybełko:   "> katolik wierzy w istnienie Boga, natomiast ateista w Jego nieistnienie Bzdura. Ateista (jeśli kieruje się racjonalizmem) po prostu nie przyjmuje na wiarę opisów rzeczywistości, na które brak jakichkolwiek argumentów. Ja jestem ateistą, ale gdyby pojawił się niezbity dowód na istnienie bóstw, musiałbym go przyjąć. óżnica między ateistą a teistą sprowadza się zatem ..." do artykułu Ateizm w natarciu.  (15/09/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Cóż, zabawa z OOBE dla samej tylko zabawy to jak igranie z ogniem, np. wylewanie benzyny na dywan i podpalanie, żeby zobaczyć, co się stanie. Albo branie ciężkich narkotyków. Bo przecież 'no risk - no fun'. Za mało wiemy o tych sprawach, żeby bawić się nimi beztrosko. Zalecam MAKSYMALNĄ ostrożność, bo możemy zrobić sobie dużą krzywdę." do artykułu Eksterioryzacja: Ku przestrodze podróżnikom.  (15/09/2010)
Polikarp Szatybełko:   "O ile mi wiadomo, Kaczyńscy nic nie ukradli, sprawa Telegrafu nie zakończyła się niczym. O nic nie byli też oskarżani (mówię o poważnych oskarżeniach, a nie bluzgach pana Zenka pod budką z piwem). Akurat nie w osobistej uczciwości tkwi problem z tymi politykami. A polityk to człowiek, który profesjonalnie zajmuje się polityką, to chyba proste. Nie musi piastować stanowiska państwowego, bo opozycja to też są politycy. " do artykułu Tragedia smoleńska.  (29/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "W artykule brakuje mi dwóch rzeczy. - Na początku chce Pan obalić tezę o tej cenie kilku wsi. Wypadałoby na koniec podać właśnie cenę wsi, żeby porównać to do miecza właśnie. - Warto by lepiej poprzeliczać te ceny zagraniczne oraz te grzywny/grosze, bo artykuł ma być do czytania, a nie do siedzenia z kalkulatorkiem :) Ale poza tym dane niezwykle ciekawe! " do artykułu Średniowieczne ceny broni.  (24/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "> W katastrofie samolotowej w Smoleńsku zginęła elita naszej władzy (...) politycznej. Nie. To była mała i dość poboczna jej część. > Elita, która kształtowała politykę. Nie. To była głównie opozycja (PiS i SLD), która z natury rzeczy o polityce nie decyduje. > a jedynie spełniać służalczą rolę względem narodu, ..." do artykułu Tragedia smoleńska.  (23/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Przeczytaj, chłopcze, kilka książek, kilka artykułów, poznaj odmienne punkty widzenia. Na razie Twój jest tak żałośnie banalny, że przygwoździ Cię swoimi argumentami nawet średnio rozgarnięty przeciwnik aborcji, legalizacji par homoseksualnych i narkotyków miękkich. Póki tego nie zrobisz, dobra rada: nie narażaj się na dyskusje z oponentami." do artykułu Czas zmienić poglądy!.  (23/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "'Geniusz ten uważał, że nauka powinna być służebnicą nauki.' Chapeau bas przed geniuszem. Zwykły człowiek by na to nie wpadł. " do artykułu Leonardo Da Vinci - Ciekawostki.  (23/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Nic nie rozumiecie. Odwrócenie głowy Orła na Trumnie Prezydenta było jak najbardziej celowe! To piękny wyraz hołdu dla Prezydenta, który, jak pamiętamy, znajdował szczególne upodobanie w podróżowaniu prezydencką limuzyną z odwróconą polską flagą do góry nogami. Prosty, ale serdeczny gest pamięci i tak go odebrałem. Ratujmy pamięć o Nim! Ludzie tak szybko zapominają... " do artykułu Usterka na sarkofagu? A głowa Orła?.  (23/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Właśnie na swoim koncie na NK zmieniłem brzmienie mojego miejsca zamieszania (na terenie RP) na niemieckie. Po co? Bez szczególnego powodu, ot tak, dla rozrywki, żeby zrobić przyjemność oszołomom. " do artykułu Niemieckie nazwy na portalu NaszaKlasa.  (18/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Bełkot. Pierwsza część artykułu dość naiwna, ale miejscami w miarę wyważona. Potem bez żadnych argumentów przechodzisz do prezentacji swoich poglądów i uprzedzeń, plujesz oskarżeniami. Nieprawdą jest, że media skupiały się na wzroście i innych cechach. Również rzeczowo krytykowały prezydenta za błędy. Ten człowiek był politykiem, którego ocena pozostawia wiele pola do krytyki. Tak to najdelikatnie ..." do artykułu Zginął, bo "dziennikarze"….  (16/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Bzdura. Co innego szok i hołd zmarłemu, a co innego ocena żyjącego i czynnego polityka. Kiedy minie żałoba, będziemy oceniać prezydenta Kaczyńskiego tak, jak sobie zasłużył całą swoją kadencją. Poza tym dziennikarze akurat się nie wyśmiewali ze wzrostu czy wpadek językowych prezydenta. Poważni dziennikarze krytykowali wiele poważniejsze wady i błędy popełniane przez niego. Ale widocznie znasz tylko programy satyryczne, bo trudnych i długich tekstów nie czytujesz. " do artykułu Polska za(k)łamana....  (16/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Takie rozrabianie drobnostek zalatuje trollingiem pokroju legendarnego Experta. Też lubił straszyć przepisami, regulaminami, sądami itp. Internet to wolność, każdy pisze jak chce i co chce i to jest piękne. Nie można nikomu zatykać japy administracyjnymi decyzjami. Jakby mi kto zatykał, wzruszam ramionami i idę gdzie indziej, na szczęście w internecie jest gdzie pójść. Zamiast kręc ..." do artykułu Niemieckie nazwy na portalu NaszaKlasa.  (16/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Kilka banałów, nic więcej. Rzeczywiście nie ogarniasz. Wnioski jakieś konkretne? Po pierwsze, nie ma w tym nic złego, że istnieją różnice zdań i krytykuje się polityków, nawet ostro. Na tym polega demokracja. W innych krajach, na przykład w Anglii, polityków zjeżdża się znacznie ostrzej niż kogokolwiek u nas. Może dlatego, że tamtejsza demokracja jest starsza? Jeśli komuś się nie po ..." do artykułu Nie radzę sobie z tą Polską..  (16/04/2010)
Polikarp Szatybełko:   "A możesz podać źródło przekonania, że mamy w tym roku zimę wyjątkowo śnieżną?" do artykułu O odwadze słów kilka, czyli o ludziach podobnych z twarzy do nikogo.  (21/02/2010)
Polikarp Szatybełko:   "> I do takiego wspólnego jawnego a nie anonimowego internetu zachęcam… Do zimnej zupy Pan zachęcaj, albo do ciepłych lodów. 'Anonimowość' to inna nazwa internetu, o to w tym wszystkim chodzi, toi jego cecha konstytutywna, definiująca. Ja wciąż nie rozumiem, że są tacy, co się jeszcze nie kapnęli." do artykułu O odwadze słów kilka, czyli o ludziach podobnych z twarzy do nikogo.  (25/01/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Nędzna ta lista. Oczywiście pomijając jej prawdziwość, bo o nie o nią tu chodzi, to 95 procent jest kompletnie nieśmieszna. A przecież śmieszne rzeczy też bywają, tylko akurat ich tu nie dostrzeżono.." do artykułu Słownik polsko-czechosłowacki.  (24/01/2010)
Polikarp Szatybełko:   "CD. Pytanie najważniejsze: czy mamy się tymi biadoleniami w ogóle przejmować? Nie, bo: (1) Jak długo żyję na świecie, nikt nigdy nie mówił, że edukacja jest coraz lepsza, tylko odwrotnie. Ręce załamywano już w moich czasach, podobnie jak we wszystkich wcześniejszych pokoleniach, a gwarantuję, że za 30 lat dzisiejsze czasy będą uważane za wzorcowe i wspaniałe w porównaniu z przyszłymi ..." do artykułu Co dalej z językiem polskim?.  (24/01/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Ależ to niemądre. (1) 'Język ojczysty sprowadzony został do gramatyki, która ujęta abstrakcyjnie (. . .) w oderwaniu od arcydzieł polskiej literatury. . .' Koszmarem edukacji humanistycznej w szkołach jest właśnie dokładne gatunkowe wybełtanie podstaw językoznawstwa, czyli wiedzy o języku, z literaturą i popłuczynami po filozofii, pod idiotyczną nazwą przedmiotową 'język polski'. W ..." do artykułu Co dalej z językiem polskim?.  (24/01/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Teza o 'zasiedzeniu' plus trochę wymysłów, które nie bardzo z niej wynikają. Swoją drogą pierwotna teza ciekawa. Badania językowe Mańczaka (analiza pokrewieństwa tekstów równoległych) też wydają się wskazywać, że praojczyzna Słowian była na terenach dzisiejszej Polski. To by potwierdzało częściowo tezę o 'zasiedzeniu' naszych przodków na tych ziemiach. Ale oczywiście ..." do artykułu Czy Polacy to na pewno Słowianie?.  (23/01/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Jest 'przypadkowe', bo inaczej być po prostu nie mogło - te prawa przystają do siebie, logicznie wynikają z siebie nawzajem. To zbyt skomplikowane, żeby sądzić, że przyszedł jakiś czarodziej, taki wielce mądry, szast prast i zrobił wszystko w sześć dni roboczych. " do artykułu Dobre rady dla katolików i ateistów.  (11/01/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Tak, dla mnie tak właśnie jest jak mówisz. W moim obrazie świata bogowie są całkowicie zbędni. Ale nauka niestety nie potrafi wyjaśnić bardzo wielu zupełnie kluczowych rzeczy. Istota świadomości człowieka, los tejże po śmierci, postać Wszechświata (nieskończoność czy skończoność), jego początek i inne takie - tego prawdopodobnie nie będziemy wiedzieli nigdy. To oczywiście nie jest ..." do artykułu Dobre rady dla katolików i ateistów.  (04/01/2010)
Polikarp Szatybełko:   "Chyba źle rozumiemy pojęcie agnostyka. Agnostyk to taki, co uważa, że rzeczywistość jest niepoznawalna - czyli że nie da się dowieść istnienia lub nieistnienia bogów (logicznie, filozoficznie czy empirycznie). Ateista natomiast zakłada, że bogów nie ma. W tym sensie agnostykiem powinien być każdy rozsądny człowiek, wierzący lub nie. To, o czym mówimy, to jakiś rodzaj wiary, nie katolicki; może chrześcijański, może nie, ale wiary." do artykułu Dobre rady dla katolików i ateistów.  (03/01/2010)
Polikarp Szatybełko:   "'A prawda jest taka, że wszyscy urodziliśmy się z takimi samymi moż­liwo­ściami. ' Gigantyczna bzdura. Zdolności są różne, niestety ich suma na człowieka też jest różna (tzn. jeden ma wiele talentów, inny mało), co do tego, jak i gdzie rozwija się inteligencja (wrodzona czy nabyta), psycholodzy dyskutują. Generalnie artykuł to kilka komunałów, które na nic praktycznego się nie przekładają. Ale zda ..." do artykułu 5 niezawodnych sposobów na wykorzystanie swojego potencjału.  (03/10/2009)
Polikarp Szatybełko:   "Jestem za! '(...) Budd Hopkins, bada on sprawy, które traktują o cieciach, które to najwyraźniej są pół ludźmi i pół obcymi. ' Zdecydowanie chciałbym zaapelować o takich cieciów. Cieć, który jest pół-człowiekiem, a pół-obcym, ma bez wątpienia nadludzkie możliwości np. zamiatania klatki schodowej, wykrywania obcych pozazmysłowo na terenie posesji oraz odganiania gołębi z parapetów przy pomocy promieni zyrionowych. Przyłączmy się wszyscy do apelu o półobcych cieci!" do artykułu Rozmowy z Obcymi.  (15/05/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: szatybelko
Ranga:
Ost. logowanie: 16/09/2010
Zarejestrowano: 15/05/2009

Statystyki
Punkty: 64
Odwiedziny profilu: 2.595
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 0
Komentarze: 27
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska