Login lub e-mail Hasło   

Sznupek


Rocznik 1965. Wykształcenie o profilach ekonomicznym i informatycznym. Doświadczenie zawodowe w branżach: elektronika samochodowa, informatyka, multimedia i serwisy internetowe. Hobby: bridge, żeglarstwo, rajdy samochodowe, strzelectwo sportowe, IT, psy.Wcześniejsze wpisy
Sznupek:   "Bardzo dobry i w moim odczuciu przydatny artykuł." do artykułu Jak interpretować wyniki podstawowych badań medycznych?.  (11/03/2009)
Sznupek:   "Powalacie argumentacją takiego typu, że nie widzę sensu w kontynuacji tej dyskusji, jak nie wierszyki, to ucieczka z tematu mikrofal w przypadkowe artykuły o parówkach cielęcych i Pandze, a jak Wam się przedstawi niewygodne opinie , to zamiast argumentacji bierzecie jakiś artykuł 'z sufitu' innego naukowca, o innej tematyce i uwazacie, ze to wystarczy... np: CYT.: 'Prawda o mikrofal ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (24/02/2009)
Sznupek:   "Zeznania osób dot. napastowania seksualnego typu np. obmacywanie nie dadzą się udowodnić 'naukowo'. Ponadto gdybyś czytał uważnie, zauważyłbyś słowo 'prawdopodobnie' którego użyłem, jako że osobiście nie byłem przez niego napastowany, a tylko cytuję zeznania innych ludzi. --- Co zaś do zarzucanego mi wybiórczego traktowania jednych badań, a negowania innych, w tymże samym wypo ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (19/02/2009)
Sznupek:   "Ojej! Aż 3 minusy i ani jednego komentarza? Chyba się załamał bym, gdybym jak Wy zbierał te punkty! ;D Nie podobał się artykuł biofizyka i fizyczki? No trudno ;D Przepychanki słowne uważam za stratę czasu, a niczego nowego już się pewnie nie dowiem, a zatem ... ... bawcie i straszcie się dobrze w swoim gronie." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (19/02/2009)
Sznupek:   "Część z tego tylko wygląda absurdalnie, o ile nie ma się wiedzy skąd się wzięło ;P np. 3. Każdy Brytyjczyk usiłujący sprzedać np. odkurzacz w miejscu publicznym naraża się na karę ograniczenia wolności (3 miesiące) i 180 funtów (ok. 1250 zł) grzywny. - przynajmniej polówki z różnymi gratami nie stoją co kawałek na trawniku... -- 64. W Polsce zakazane jest noszen ..." do artykułu 99 największych absurdów świata.  (19/02/2009)
Sznupek:   "Jeszcze raz link, bo nie zapisał się poprawnie: http://www.polki.pl/dieta_dietyzdrowotne_artykul,10000731.html?print=1 Jak pewnie wiesz, różnica w konstrukcji urządzeń badanych kilka lat temu, a co dopiero kilkanaście, czy kilkadziesiąt jest znaczna. Badanie np. telewizora Rubin z lat 80-tych w celu dowiedzenia, że obecne telewizory mają ujemny wpływ na zdrowie, miała by zasadniczy błąd metodologiczny ... Dostrzegasz o czym mówię?" do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (19/02/2009)
Sznupek:   "'Drogi Sznupku, krynico jedyna wiedzy i mądrości, objaw mi proszę naukowe podstawy swoich uprawdopodobnień nt. Sai Baba, słucham.' --- Podoba mi się to sformułowanie :P 'naukowe podstawy swoich uprawdopodobnień' - bardzo 'koherentne' ;D Tu masz cytowane zeznania osób związanych swego czasu z jego sektą... Służę możesz i ty poczytać i się zastanowić: http://www.ei ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (19/02/2009)
Sznupek:   "'Wspaniałe CV, panie Sznupek. Proszę sobie jeszcze uruchomić źródło promieniowania X w sypialni i położyć ćwierć kilo radu pod poduszką, skoro taki z pana superman :-) Przynajmniej polski rekord Guinessa z pana będzie, zamiast miernych komentarzy ' Counter - Dziękuję, nie skorzystam ze światłej rady. Radzę zapoznać się ze szkolną książką do fizyki i spróbować zrozumieć różn ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (18/02/2009)
Sznupek:   "Sorry dubel... jakoś dziwnie posty przerzuciło ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (18/02/2009)
Sznupek:   "Mowa zdaje się nie o spermatogoniach, a o plemnikach ... Mylę się?" do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (18/02/2009)
Sznupek:   "Fajny materiał świadomość ... ale co wnosi do naszej dyskusji? (czy ktoś z nas spożywa sól krystalizowaną w mikrofali?) Czego dowodzić ma być ten 'ważny argument', że sól z mikrofali ma inne kryształy ? Kryształ soli o dowolnym kształcie rozpuści się w żołądku i stanie z powrotem tym samym znanym roztworem NaCl... Jeżeli zamiast gotowania w czajniku, gdzie różnice temperat ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (18/02/2009)
Sznupek:   "Fakt, we wcześniejszej kopii nie ma 'i' ;D A jak już padło tutaj takie mądre słowo, to trochę o w/w koherencji. Tłumaczenie Pana Janusza (cytując jego samego) jest 'niekoherentne', albowiem Pan Janusz postawił tezy i przedstawił teorie, które przeczą 99% znanych ogólnie teorii. Można więc założyć, że są to jego pionierskie badania. Jak więc mam zaspokajać swoją 'ciekaw ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (18/02/2009)
Sznupek:   "Nie oczekuj odpowiedzi, chyba że takiej, że 'wysysasz energię' ;) Taka metoda - Pan Janusz odsyła do szukania czegoś, o czym nikt oprócz niego nie słyszał, ale rzeczy, które można samemu znaleźć każe sobie detalicznie wyjaśniać ... Daj sobie spokój, to nie ma sensu!" do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (16/02/2009)
Sznupek:   "- 'Jeżeli chodzi o Potop i w ogóle ST, to wiele ksiąg ma charakter symboliczny tzn nie należy brać ich dosłownie(...)' Kiedyś za takie stwierdzenie skwierczał by już Pan na stosie ;D I słusznie! Dopuszczenie do konstatacji, że część 'ksiąg' pisanych 'pod natchnieniem Ducha Świętego' jest ... baśnią (?) rodzi poważne implikacje w postaci pytania: ile jest baśnią, a ile dogmatem? 9 ..." do artykułu Prawdopodobnie Boga nie ma.  (13/02/2009)
Sznupek:   "W/w doświadczenie zawiera podstawowy błąd metodologiczny. To tak jakby porównywać marchewkę gotowaną z marchewką surową... Aby doświadczenie było wiarygodne należałoby porównać wodę gotowaną w mikrofali z wodą gotowaną w czajniku. Tym nie mniej doświadczenie ciekawe i być może się o nie pokuszę jak mi jakieś kwiatki na wiosnę w ogródku wyrosną. Tyle że, o ile Pa ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (12/02/2009)
Sznupek:   "Errata: 'co już w 3 pokoleniu MUSI doprowadzić do aktów kazirodztwa w celu dalszego przedłużenia gatunku!? ' Powinno być: 'w 2 pokoleniu' (chodziło mi o uzyskanie 3 pokolenia przez pokolenie 2 lub kombinację pokoleń 1 i 2)" do artykułu Prawdopodobnie Boga nie ma.  (11/02/2009)
Sznupek:   "'większa radość w niebiesiech z jednego nawróconego, niż z tysiąca świętych...:)' Ta zasada zawsze wydawała mi się absurdalna, bo niby czemu złodziej lub morderca, który pod koniec życia zaczął klepać paciorki i dawać 'na mszę' miałby być 'lepszy' od kogoś kto cale życie spędził czyniąc dobro? Nawet jeżeli skrucha szczera, to zła uczynionego się nie da 'cofnąć'... Chyba wymyślił to ktoś, komu miłe były wotywa... No ale to nie ten temat ;D" do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (11/02/2009)
Sznupek:   "Errata: Miało być : lubi wiedzieć 'dlaczego'" do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (11/02/2009)
Sznupek:   "UPDATE: @ Ulmed Możliwości badań nie mam, chyba, że na sobie (patrz wyżej) A antybiotyków w dzieciństwie jako 'oskrzelowiec' zjadłem tonę - i chyba one odpowiadają za moją nadwagę :D Co do energii, to mam jej absolutnie wystarczającą i jak ktoś chce sobie podkradać, to 'czym chata bogata', nie muszę tego robić innym ;D Mimo żarcia z mikrofali radości ży ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (11/02/2009)
Sznupek:   "- co do mikrofalówek z lat 50- tych się nie wypowiadam, bo ich moce i zabezpieczenia mają się nijak do dzisiejszych, a Rosjanie już testowali reaktor w Czernobylu i nikt na świecie na szczęście ich testów nie powtórzył. - co do wyników pojedynczych naukowców też mam mieszane uczucia, bo np. jeden Koreańczyk ogłosił, że sklonował człowieka, ogłosił badania, a potem był tylko wstyd. ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (11/02/2009)
Sznupek:   "WOW! Odpowiedź na temat! Jak za komuny: Amerykański dziennikarz: czy to prawda, że w ZSSR robotnik musiałby oszczędzać 50 lat żeby kupić samochód? Radziecki dziennikarz: A u Was biją murzynów! Rozumiem, że gdy w tym temacie wypowie się lekarz, to odpowiedź będzie taka: http://wyborcza.pl/1,75478,4190475.html" do artykułu Uczuciowość zwierzęca.  (11/02/2009)
Sznupek:   "Jezus tak, ale Jezus pasuje do reszty jak Nowy Testament do Starego Testamentu. No i Jezus nie jest Bogiem, bo gdyby był, to przeczyło by to teorii monoteizmu! W zasadzie to dobre pytanie! Kim jest Jezus w ramach religii monoteistycznej, bo unik pt. 'Syn Boży' niczego nie tłumaczy! Zaś w świetle dogmatu o nieomylności Boga prawdziwość jednego z przeczących sobie Testamentów je ..." do artykułu Prawdopodobnie Boga nie ma.  (11/02/2009)
Sznupek:   "Szanowny Panie Januszu, Pana wypowiedź w kontekście wcześniejszej jest wewnętrznie sprzeczna. Podał Pan pewne hipotezy, na które przedstawiłem kontrargumenty prosząc o wyjaśnienie wątpliwości co do pewnych danych, jako że są sprzeczne z ogólnie dostępną wiedzą. Nie otrzymałem wyjaśnienia, a podnoszoną sprzeczność raczył Pan wyjaśnić tym, że tego co Pan wie nigdzie nie uczą. ..." do artykułu Kuchenki mikrofalowe - PRECZ Z NASZYCH KUCHNI! (jednak nie tylko o tym art...).  (09/02/2009)
Sznupek:   "Nie wiem czy Bóg istnieje, ale wiem, że albo nie jest on w żaden sposób podobny do opisywanego w religiach (w tym Katolickiej), albo jeżeli jest, to ja chciałbym trzymać się od Niego z daleka... BTW - wg tego opisu kół 'aniołów' skonstruowano koła do pojazdu wielozadaniowego i opatentowano... " do artykułu Prawdopodobnie Boga nie ma.  (09/02/2009)
Sznupek:   Głos na artykuł Generacja środka  (08/02/2009)Akcje

Informacje podstawowe
Login: sznupek
Ranga:
Ost. logowanie: 18/04/2009
Zarejestrowano: 05/12/2008

Statystyki
Punkty: 216
Odwiedziny profilu: 2.457
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 2
Komentarze: 37
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska