Login lub e-mail Hasło   

zimek
Wcześniejsze wpisy
zimek:   "Te 100% 'pewności' świadczy, ze podane 'argumenty' (niektóre jaskrawo błędne) są zbędne. Tzn nawet bez nich autor dalej miałby 100% swojej pewności. Bo gdyby opierał się jedynie na argumentach (tzn byłby uczciwy), jego pewność mogłaby być bliska 100% (np. 98%) ale nigdy 100%. Wynika to z prostego faktu, mianowicie z ograniczeń poznawczych człowieka. Kto sobie ich nie uświadamia, nie nauczył się jeszcze korzystać z rozumu." do artykułu Skąd wiem że wasz Bóg nie istnieje?.  (01/01/2018)
zimek:   "@mwgdk: Mam wrażenie, że dyskusja w wami nie ma najmniejszego sensu. Zresztą gdzies w NT to zostało przekazane. Nie rozumiecie Ewangelii i nie słuchacie nauki nawet apostoła Pawła. Jesteście wichrzycielami i mącicie czystą wodę. Ciekawe tylko kiedy przejdziecie na judaizm." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (20/01/2014)
zimek:   "Ja się wypisuję z tego posta. Zalęgły się tu gnoje ze swoim brudem (pieniążki, g... itp). Żegnam wszystkich szczerze szukających prawdziwego Boga. Dodam, że Kościół jest jeden a że iluś tam może być fałszywymi - sam Pan Jezus o tym mowił i przestrzegał. Natomiast odrywanie się od Kościoła i własne interpretacje to ryzyko moim zdaniem tak poważne, że zadziwia mnie do dziś co ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (29/11/2013)
zimek:   "@stanislaw sacha: Jestem katolikiem, mam Biblię i katechizm. Nie widzę sprzeczności, których na siłę wypatrują wyznawcy rozłamu." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (30/05/2013)
zimek:   "Jakieś ekstremalne procesy zaszły jedynie w Hiszpanii i Francji (o ile dobrze pamietam czytaną historię). A generalnie Inkwizycja (ciało powołane do zachowania czystości nauki wiary od przekłamań jakich szerzyło się mnóstwo) była bardzo łagodna." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (16/05/2013)
zimek:   "Eksperyment marksistów z ZSRR nie wypalił. Jak wiadomo: nędza, głód, itp. Narzucona siłą przez reżim ideologia antykatolicka nie przyjęła się w sercach ludu. Do tego ruchy ludowe w Polsce (Solidarność), potem w NRD (wschodnie, komunistyczne Niemcy) i tak dalej. Trzeba było zwrócić wolność. Ale czy tak łatwo się poddali? Nigdy w życiu! Marksizm dalej indoktrynuje. Tym razem zmienili taktykę: człowi ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (16/05/2013)
zimek:   "Dopóki zły duch nie namieszał i nie weszły podziały, nie było potrzeby nic udowadniać - czysta wiara wystarczyła za światło by już tu (mimo skłonnych do złudzeń zmysłów) widzieć zarys tego co rzeczywiste a dla zmysłów niedostrzegalne. Gdy jednak zaczęto stosować konstrukcje umysłowe, pojawiły się rozbieżne 'figury' i zaczęły się podziały, które nieraz trwają do dziś. Niektóre rozkrzaczyły się dale ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (12/05/2013)
zimek:   "Podsumuję nieco tą dyskusję żeby nie było wątpliwości. Pan Jezus - wcielone Słowo Boże - założył JEDEN Kościół i zapowiedział (a jest godny wiary), że 'bramy piekielne' go nie przemogą. Oznacza to, że na pewno przetrwa do końca oraz że nauka (przynajmniej w istotnych sprawach, jak mniemam), pozostanie wolna od zafałszowania. Siewcy błędnych twierdzeń mniemają, że Kościół kat ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (03/02/2013)
zimek:   "@marana_tha: 'Prawdziwy'. Możesz to jakoś poświadczyć?" do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (29/01/2013)
zimek:   "Ale co tu duzo mówić! Kościół trwa nieprzerwanie od swego początku a wszelkie próby wyłomu w wierze jego członków mówią same za siebie. Czy Bóg dopuściłby do zasadniczego błędu, który by pozbawiał Kościół bycia Kościołem prawdziwym? Czy nie powiedział, że bramy piekielne go nie przemogą? Dlaczego ludzie, którzy zainicjowali ten quasi artykuł w to nie chcą wierzyć? Swoja drogą czym s ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (24/01/2013)
zimek:   "Wypadałoby podać jakiś przykład." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (24/09/2012)
zimek:   "Nie wiem w jaki sposób wierzysz ale bądź pewny, że gdyby Twoje wyznanie (nie katolickie jak mniemam) odniosło taki sukces jak KK, też by przyszli interesowni i też by robili interesy czasem kosztem innych. 'Po owocach' - tak. Tych co dane mi było w Kościele jasno poznać przynosili dobre owoce. Przynajmniej tych pamiętam. A chcącemu szukać złych owoców nie trzeba życzyć powodzenia. Zawsze je znajdzie, choćby na kartkach papieru." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (16/08/2012)
zimek:   "Nie mogę, co za ignorancja. Weź człowieku jakąś lekturę, poczytaj, wróć i napisz coś z sensem." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (08/06/2012)
zimek:   "To jakieś ezoteryczne mżonki. Człowieku, nie zajmuj się takimi rzeczami bo za 20 lat, jak Bóg da i dożyjesz, będziesz miał kaca moralnego, że straciłeś te lata i wprowadziłeś do swej duszy zamęt i ciemność. Przecież takich fałszywych objawień i pseudo-nauk ja sam spotkałem w życiu dziesiątki i wiem, że umysł ludzki potrafi przyjmować największy fałsz a przy tym zupełnie ignorować oczywiste przesła ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (03/06/2012)
zimek:   "Fantasta z ciebie :) Ale co gorsza, uważasz się za mądrzejszego od autorytetów. Typowe dla współczesnego chaosu jaki zapanował w dziedzinie informacji. O wszystkim naraz wie tylko Bóg i radzę porzucić mżonki i trzymac się nauki Pana Jezusa, który depozyt wiary zostawił Kościołowi zwanym powszechnym lub katolickim. Gdyby nie ludzie chaosu, którzy pojawiali się na przestrzeni wieków, nie mus ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (03/06/2012)
zimek:   "Ale o czym tu mówić? Chrystus zapowiedział, że 'bramy piekielne go nie przemogą' (czyli Kościoła). A powyższa odszczepieńcza propaganda pozowana na dyskusję w wygląda mi na umówioną inscenizację dysputy internetowej. Tezy tych ludzi, ktorzy nawet nie chcą się przyznać do której sekty należą, bazują na wyrywkach z Pisma. Prawdziwe zdania wyrwane z szerokiego kontekstu tworzą kłamstwo. Tylko ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (09/05/2012)
zimek:   "Chciałbyś uwierzyć?" do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (26/03/2012)
zimek:   "Ależ oczywiście nie twierdzę, że nie masz prawa dyskutować o sprawach wiary. Wyraziłem tylko zdziwienie, że się tym aż tak interesujesz. Do tej pory miałem obraz ateisty (co za przykre słowo) raczej jako człowieka obojętnego na sprawy wiary albo tzw wojującego (marksiści, neomarksiści albo bezideowcy). Co do Chrystusa - to co mówią muzułmanie nie jest dla mnie niczym specjalnym gdyż, jak wspomniałem, uważają Go co najwyżej za proroka lub specjalnego proroka." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (26/03/2012)
zimek:   "Nie bardzo rozumiem. Skoro jesteś niewierzący, po co bierzesz udział w tych dyskusjach i jeszcze mam wrażenie, że o Bogu wyrażasz się z szacunkiem i starasz się na swój sposób zabiegać o czystośc wiary (prawdę). Co do muzułmanów - nietrafione bo rozmawiamy o Chrystusie i o Jego Ojcu a muzułmanie Jezusa nie uważają za Boga." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (25/03/2012)
zimek:   "> A widzieli? Czy Słowo Wcielone może mieć jakąkolwiek postać? Nie żartuj! [J] 01,14 A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. [J] 14,07 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście. 14,08 Rzekł do Niego Filip: P ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (25/03/2012)
zimek:   "[PWT ]04,15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 04,16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, 04,17 podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, 04, ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (25/03/2012)
zimek:   "Przepraszam za formę ale wypowiedzi ale zniecierpliwilem się czekaniem na przyznanie się do swojej wiary. W końcu Pan Jezus założył zwołanie zwane przez jednych Kościołem a innych np. Zborem. Św Paweł wyraźnie pisze o organizmie, którego jesteśmy członkami. Nie wierzę by osoby identyfikujące się z tym Zwołaniem nie stosowały krótkiego określenia swojej przynależności. Myślę, że zwykle są to Świadkowie Jehowy albo Adwentyści. I z jednym z tych dwóch prawdopodobnie mamy tu do czynienia." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (25/03/2012)
zimek:   "A czy w 'waszym' dekalogu są słowa 'ani wołu, ani osła, ...'? Poza tym co to za wyznawcy co się nie przyznają do własnej wiary? Dyskutujecie na forum ale własnego wyznania się zapieracie. Fałszem jedzie na odległość." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (25/03/2012)
zimek:   "Oczywiście nie o samą formalną przynależność chodzi ale trwanie w Winnym Krzewie. Jeśli prowadziłem złe życie poza Kościołem a po powrocie dane mi było oderwać się od tego całego zła, to czy można nazwać taki stan rzeczy złym? Pisze 'dane' bo niespecjalnie sie wysilałem gdyż sam z tym wszystkim zerwać nie potrafiłem. Parę razy zostałem przy spowiedzi 'przymuszony' by to czy tamto odrzucić. I choć ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (19/03/2012)
zimek:   "Czemu KK? Bo sprawa wieczności (życia wiecznego albo wiecznej trupiej egzystencji) jest dla mnie priorytetowa. Zresztą już nie idzie tylko o strach przed piekłem, jak na początku po nawróceniu ale doświadczenie Boga sprawia, że pragnę z Nim żyć w wieczności! Tak więc chciałbym mieć pewność, że należę do Kościoła Chrystusowego, którego 'bramy piekielne nie przemogą'. Nie wiem z kim rozmawia ..." do artykułu O czym 90% katolików nie wie.  (19/03/2012)Akcje

Informacje podstawowe
Login: zimek
Ranga:
Ost. logowanie: 01/01/2018
Zarejestrowano: 29/01/2012

Statystyki
Punkty: 68
Odwiedziny profilu: 1.777
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 0
Komentarze: 37
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska