Login lub e-mail Hasło   

Inwazja Robaków Jelitowych Przyczyną Chorób. Lamblia a Astma i Alergie.

Robaki są pasożytami, żyjącymi w organizmach ludzi i zwierząt, głównie w jelitach. Najczęściej spotykanymi gatunkami robaków są lamblie, owsiki, glisty i tasiemce.
Wyświetlenia: 272.598 Zamieszczono 18/08/2008

HELMINTY - ROBAKI

Robaki, pasożyty wielokomórkowe, różnią się od innych chorobotwórczych czynników biologicznych wieloma cechami, a choroby przez nie wywoływane nazywane są chorobami pasożytniczymi lub inwazyjnymi. Wywołują je robaki płaskie lub robaki obłe. Zagrożenie pasożytującymi robakami jest powszechne na całym świecie, ale czynniki klimatyczne i inne okoliczności powodują przewagę określonych pasożytów na pewnych obszarach. Większość robaków pasożytujących na ludziach umiejscawia się w przewodzie pokarmowym, a ich rozprzestrzenianiu sprzyjają złe warunki sanitarne oraz zanieczyszczenie żywności i wody ich jajami. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Helminty

Helminty (z języka greckiego oznacza „robaki”) - termin przestarzały stosowany w zoologii i parazytologii. Helminty obejmują wszystkie grupy robaków pasożytniczych: przywry, tasiemce, obleńce, kolcogłowy. Słowo często stosowane w parazytologii ze względu na wygodę, jednakże nieprecyzyjne pod względem systematyki zoologicznej. W niektórych opracowaniach synekologicznych pojawia się podział helmintów na: biohelminty i geohelminty. Na zdjęciu helminty (Toxocara canis)

Biohelminty – pasożyty, których cykl życiowy przebiega z udziałem żywiciela lub żywicieli pośrednich. Występują u nich dwa stadia intrahostalne (jedno w żywicielu pośrednim i jedno w żywicielu ostatecznym) oraz jedno stadium ekstrahostalne (pozażywicielskie) – jajo. Jajo zachowuje się w środowisku zewnętrznym biernie pod względem lokomotorycznym (brak samodzielnego ruchu) oraz troficznym (nie pobiera pokarmu). Biernie dostaje się do żywiciela pośredniego. Nie stanowi pokarmu żywiciela, lecz jest zjadane przypadkowo wraz z poszukiwanym przez żywiciela pokarmem (np. odchody dla koprofagów, padlina dla nekrofagów, gleba i szczątki organiczne dla dżdżownicy). W środowisku wodnym, gdzie jaja ulegają rozproszeniu w toni wodnej, spotyka się adaptacje morfologiczne jaj tasiemców, polegające na upodabnianiu się do naturalnego pokarmu (zjadanego przez żywiciela pośredniego). Do biohelmintów zaliczane są Trematoda i Cestoda.

Geohelminty (sensu lato) – pasożyty, których cykl rozwojowy przebiega bez udziału żywiciela pośredniego. Występuje tu jedno stadium intrahostalne (w żywicielu ostatecznym). Geohelminty dzielone są na geohelminty właściwe, pseudohelminty i ageohelminty.

Geohelminty właściwe – stadium ekstrahostalne występuje pod postacią jaja, a następnie wolno żyjącej larwy, pobierającej pokarm, przechodzącej przeobrażenie (linienie), posiadającej zdolność ruchu. Na tym etapie ontogenezy pasożyty są ściśle związane ze środowiskiem zewnętrznym zarówno biernie (podlegają wpływom jego czynników fizykochemicznych i biotycznych), jak i czynnie (jako konsumenci I rzędu). Do geohelmintów właściwych zaliczane są Nematoda.

Pseudogeohelminty – w środowisku zewnętrznym przebywają jaja tych pasożytów o charakterze przetrwalnikowym. Zachowują się biernie. Wpływ środowiska zaznacza się najsilniej poprzez czynnik termiczny, który opóźnia lub przyspiesza rozwój i osiągnięcie inwazyjności larwy zamkniętej w jaju.

Ageohelminty – jajo jako stadium ekstrahostalne ma delikatną otoczkę, a żywotność zamkniętej wewnątrz larwy jest krótkotrwała. W momencie składania jaj przez samicę, larwy są już morfologicznie ukształtowane i bardzo szybko osiągają inwazyjność. Pasożyty te przechodzą swoją ontogenezę niejako z pominięciem środowiska zewnętrznego. Jaja ich składane są w okolicy perianalnej żywiciela, a następnie mogą przetrwać czas jakiś w mikroklimacie powierzchni ciała żywiciela lub jego gniazda. Zarażenie odbywa się przez kontakty osobnicze lub autoinwazję.
Słowo helminty przetrwało w łacińskiej nazwie płazińców – Platyhelminthes oraz obleńców Nemathelminthes.

POZBĄDŹ SIĘ ROBALI - UNIKAJ SZPITALI...

Dalszy ciąg artykułu:

http://www.macierz.org.pl/artykuly/zdrowie/robaki_jelitowe_lamblia_astma_alergie.html

 Opracowanie i redakcja tematu: Andromedah

Podobne artykuły


15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1137
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 621
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 784
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1090
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1339
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1101
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1347
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1051
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 648
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1219
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1231
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 396
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 831
 
Autor
ArtykułNajlepsza jest ta psia kupka z robalami. Mniam, mniam. Śniadanie mi się zacięło w przełyku i coś mi łazić po jelitach zaczęło:)

Andromedo! Ponownie czytałem Twój artykuł,. I ciągle jestem pod wrażeniem tej świetnej roboty. Gratulacje!

Dzięki serdeczne za uznanie!Tym bardziej, że wyrażone przez taki autorytet w dziedzinie promocji dobrego zdrowia i życia. :-)

Przydałby się jeszcze spis kontaktów, gdzie by się można na odrobaczanie profilaktyczne załapać, o ile w Polsce nie jest to sprawa bardziej poufna. Ludzie się zwykle wstydzą wenerologa, seksuologa, psychiatry, psychologa, psychoterapeuty, sektów oraz insektów, szczególnie robaków w bebechach... Muszą pytać, a to stres w przychodniach i poradniach. Jak ktoś zna adresy gdzie kompleksowe odrobaczanie ...  wyświetl więcej

  kamakszi,  07/09/2008

Wstrętne te robale, wstrętne... Człowiek w swej zarozumiałości zapomniał, że jest częścią natury i że też się musi ODROBACZAĆ! Psa się odrobacza co 3 miesiące czy kota, a o sobie zapominamy. W Ciechocinku jest podobno możliwość odrobaczenia się poprzez branie udziału w terapii.
Aleś ruszyła temat Andromedo! Widziałam ci ja w Indii, jak robale zżerały ludzi żywcem. Brr straszny widok!

:) mozna dostac obsesji juz wyslalam ta stronke do swojego lekarza rodzinnego bedziemy sie odrobaczac.....pozdrwiam

Fajnie! To życzę powodzenia! Robale to straszne pasożyty i bardzo ukryte czasami niestety!

Ok, a jak stwierdzić, że dorosły człowiek dysponuje takimi sublokatorami?

Jest już parę klinik, które się specjalizują w zwalczaniu tego robactwa, ale to kliniki medycyny niekonwencjonalnej :-) Nie wiem skąd jesteś, to nie wiem jak i co doradzić. Badania kału na robactwo niestety nieraz nie wychodzą, bo wiadomo, że kiedy nie ma okresu wylęgania - badanie nie wykaże zakażenia robalami. Lamblie są bardzo podstępne. Potrafią się tak kryć a człowiek myśli, że jest zdrowy. T ...  wyświetl więcej

  Elba,  15/02/2009

Polecam do przeczytania książkę Nadieżdy Siemionowej "Szkoła zdrowia. Uwolni9j się od pasożytów i żyj bez nich!"
Właśnie kończę ją czytać i jestem pod wrażeniem tego, co przeczytałam. Zaczynam też praktykować na sobie metody dehelmintyzacji według wskazówek opisanych w tej książce.
Artykuł @andromedy pięknie i obrazowo przedstwia nam wroga nr 1 i metody walki z nim. Przez ignorancję ...  wyświetl więcej

@elba, dzięki za komentarz. Świetna jest ta książka o robalach, którą reklamujesz. Dobrze by było, aby ją jak najwięcej osób przeczytało. Człowiek nawet nie wie co w nim siedzi dopóki sobie nie zrobi testów elektronicznych na pasożyty i inne bakterie. Ponad 50% ludzi ma glistę ludzką w sobie i ta się dobrze ma, a mój znajomy lekarz prowadzący klinikę mówi, że na 100 pacjentów których przebadał, to ...  wyświetl więcej

  ninja,  20/02/2009

Okropnie straszne te robale

  gojda,  17/06/2009

A co z dziećmi. Na pestki z dyni nawet nie spojrzą, a co dopiero czosnek. Mam córkę alergiczkę z podejrzeniem astmy. W jaki sposób mogę stwierdzić czy może jest za to odpowiedzialny jakiś pasożyt. Córka ma dopiero 3 lata, więc żadne głodówki i dziwne preparaty nie wchodza w grę.

Hm, z dziećmi jak widać jest problem, bo pościć nie będą, ale medycyna wschodu i na to ma rady. :-) Spróbuj podawać córeczce odwar z mięty polnej (akurat jest dobry czas na to, bo mięty dużo w ogródkach). To zabija robaki. Dobrym sposobem jest też picie soku z bazylii lub mięty dodawanego do mleka koziego. Wyrzuca glisty.

Powodzenia :-)

Bardzo dobry artykuł, ja sam jakiś czas temu oczyszczałem wątrobę i jelita i byłem w szoku, jaki miałem śmietnik w sobie. Dodam że jestem alergikiem i astmatykiem.

Dzięki :-). Takie oczyszczanie wątroby i jelit, to trzeba by było robić co rok. Dobrze, że o tym piszesz. Nawet psy i koty się odrobacza, a co dopiero mówić o ludziach... Tylko że ludzie tak ignorują ten problem, uważając, że nie istnieje. Nawet niektórzy lekarze nie chcą o tym słyszeć, a szkoda, bo przecież ludzie mając rozum - powinni być bardziej świadomi.

coz, czlowiek nigdy nie jest samotny...ma tylu mieszkancow ! ; -) Dzieki za "obrzydliwy" temat, ale za to jak wazny i edukacyjny

Psa się odrobacza każdego roku, kotka też... A człowiek sobie tak żyje nieświadom tego, co za lokatorów przyszło mu mieć w środku.

  no3e,  28/11/2011

Całe to paskudztwo można szybko załatwić tygodniową kuracją ze świeżych pestek z dyni + nalewka propolisowa i nie trzeba się truć antybiotykami. Dodatkowo można się wspomóc kapustą kiszoną aby odbudować i wzmocnić florę bakteryjną. Czosnku nie polecam bo wali równo po wszystkim tym dobrym i tym złym.

odrobaczanie ludności to by było coś, każdemu by wyszło na zdrowieDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska