Login lub e-mail Hasło   

"Witamina B17"(amigdalina, amygdalina, laetrile, letril) to lekarstwo na raka

„Każdy powinien wiedzieć, że większość oficjalnych badań przeciw rakowi to wielkie oszustwa" – dr Linus Pauling (1901-1994), dwukrotny laureat Nagrody Nobla
Wyświetlenia: 794.798 Zamieszczono 13/01/2009

Występowanie "witaminy B17"

Najwyższe stężenie "witaminy B17" można znaleźć w przyrodzie

Pestkach lub nasionach owoców:

jabłka, moreli, wiśni, nektaryn, brzoskwiń, gruszce, śliwek,

Fasoli:

bób (Vicia faba L.), ciecierzyca, soczewica (skiełkowana), fasola półksiężycowata , mung (skiełkowana), fasola ozdobna(Phaseolus coccineus).

Orzeszkach:

gorzkie migdały, macadamia(podobne do laskowych), nerkowca

Jagodach:

Niemal wszystkie dzikie jagody. Jeżyny, aronii,  żurawiny błotnej, dziki bez (Sambucus L. ), malin, truskawek.

Nasionach:

lnu, sezamu, chia(Salvia hispanica)- czyli oleiste

Trawach:

Akacja (Acacia Mill.) , alfalfa (skiełkowana), wodnych trawach, sorgo alepejskie (Sorghum halepense (L.) Pers.) , trojeść amerykańska (Asclepias syriaca), pszenica(trawa).

Ziarnach:

kasz owsa, jęczmienia, brązowego ryżu, gryki, kasz,chia, lnu, prosa, żyta, wyki, pszenicy(jagody).

I innych:

Pędach bambusa, fuschia roślin, Sorgo (Sorghum Moench) , dzikiej hortensji, cis drzewa (igieł, świeże liście) (cis jest trujący! nie wiem kto takie rzeczy wmawia ludziom!).

Profilaktyka czyli reguła oparta na doświadczeniu:

Według dr Krebs, są zasady a by przyswoić dzienną dawkę "wit. B17" którą można uzyskać poprzez jedną z dwóch następujących wskazówek:

Po pierwsze, zjadaj całą zawartość "wit. B17", czyli owoce w całości (nasiona włącznie), ale nie jedz większej ilości nasion ponda te które były w całym zjedzonym owocu.
Przykład: jeśli jeść dziennie trzy jabłka, nasiona w trzech jabłkach zawierają wystarczającą ilość "wit. B17". Więc nie będziesz już musiał jeść dodatkowo pestek z jabłek.

Po drugie, jedno jądro pestki z brzoskwini lub moreli na ok 4,5 kg masy ciała uważa się za więcej niż wystarczająca ilość w profilaktyce raka, choć dokładna liczba może się różnić dla osoby z indywidualnym metabolizmem i nawykami żywieniowymi.
Na przykład, człowiek o masie 77kg może zużywać 17 jąder pestek moreli lub brzoskwini na dzień i przyjmować biologicznie rozsądne ilości "wit. B17".

I dwie ważne uwagi: Oczywiście, możesz zjadać dużo czegokolwiek. Ale po zjedzeniu zbyt wielu jąder pestek lub nasion, można spodziewać się nieprzyjemnych skutków ubocznych. Ta naturalna żywność powinna być spożywana w racjonalnych ilościach (nie więcej niż 30 do 35 jąder pestek na dzień).
Również wysokie stężenia "wit. B-17" otrzymywane są przez jedzenie naturalnych produktów spożywczych w ich surowym lub kiełkującym stadium. Nie oznacza to, że umiarkowane gotowanie i inne ingerowanie zniszczy zawartości "wit. B-17". Na przykład, Żywność gotowana w temperaturze wystarczającej do przygotowania tradycyjnej chińskiej kolacji, nie niszczy zawartości "wit. B-17".

źródło: http://www.worldwithoutcancer.org.uk/

NAUKOWCY “ODKRYWAJĄ” WITAMINĘ B17 (LAETRILE)

Grudzień 2000. Australijskie gazety donoszą,, że naukowcy w Londynie odkryli “ naturalny system produkujący cyjanek potasu, wytwarzany przez rośliny”, którego zadaniem byłoby lokalizowanie i niszczenie tumorów rakowych u ludzi. Chociaż badacze przedstawiają kassawe, jako roślinne źródło cyjanku aktywnie niszczącego tumory, to KCN zawarty w kassawie jest dokładnie taki sam jak i ten znajdujący się w pestkach moreli, czyli źródle zniesławionej i zakazanej witaminy B 17 Laetrile.

Nie jest to wcale nowe odkrycie, ale tylko lekko zmodyfikowana wersja pracy sławnego biochemika Ernsta Krebsa, który 40 lat wcześniej zidentyfikował i wyodrębnił witaminę B 17. Krebs i jego współpracownicy zaatakowani zostali wściekle przez AMA ( American Medical Association) i międzynarodowe kompanie farmaceutyczne przypuszczalnie dlatego, że jako witamina produkowana z pestek moreli B 17 Laetrile nie mogła zostać opatentowana w celu dostarczania ogromnych profitów dla udziałowców.

I chociaż obecnie owi “ szanowani” badacze medyczni w Londynie przyznają ostatecznie, że B 17 może zostać użyta do niszczenia rakowatych narośli, czytelnicy może zechcą przestudiować poniższy raport badawczy, napisany przez autora w 1994 r. i opublikowany w 1995 r.

CZY RAK JEST JEDYNIE CHOROBĄ WYWOŁANĄ NIEDOBOREM WITAMINY?

Pomimo, że wiele alternatywnych kuracji rakowych odniosło sukces w ostatnich latach, niewiele było dyskusji na temat możliwych sposobów zapobiegania, czy też tłumienia raka w zarodku, zanim jeszcze ma on szanse zaatakować, ani też efektywnego kontrolowania go już po ataku. Istnieje również pytanie dlaczego z każdym kolejnym rokiem stajemy się coraz to bardziej podatni na wszelkie odmiany raka. Czy istnieje bezpośrednia więź pomiędzy łatwymi do wykrycia i wciąż narastającymi ilościami chemikaliów i dodatków w naszej żywności i zapasach wody, czy też należy winić za ten stan rzeczy usuniecie pewnych zasadniczych składników z naszych rafinowanych zachodnich diet. Faktem jest i istnieje przytłaczająca ilość dowodów na to, że usunięcie witaminy B 17 z naszej diety odegrało jedną z najistotniejszych ról w zwiększonej podatności na zachorowanie na raka.

Kilka dekad wstecz – dwie książki dostarczyły nam istotnych wskazówek, co do jednego z możliwych powodów alarmującej zwyżki występowania wszystkich form raka. Chociaż adresowane były one do rożnych grup czytelników, obie te książki rozpatrywały możliwe powiązania pomiędzy niedoborem witamin i chorobą. ” Świat bez raka” Edwarda Griffina z Kalifornii przedstawia dowody na to, że witamina B 17 wydaje się być zdolna do zapobiegania atakom przez wszelkie formy raka, podczas gdy druga książka “ Jedz tłusto i chudnij” doktora Ryszarda MacKarness’a - proponuje dietę bogatą w tłuszcze dla zmęczonych próbami utraty wagi według zasady “listka sałaty”.

Na początku jest trudno dopatrzyć się związku pomiędzy tymi dwoma, tak bardzo różniącymi się tematami, ale związek ten jednak istnieje. Na swój indywidualny sposób obydwie książki wskazują na dwie odrębne grupy ludzi ( jedna wegetariańska i jedna mięsożerna), które nie znają przypadku raka lub choroby serca w ogóle, konsumując lokalną żywność w środowiskach, w ktorych się urodzili. Jest to krytyczny punkt, gdyż bez stwierdzenia takowego powiązania łatwo uznanym badaczom medycyny sprowadzić ludzi na błędne tory, zważywszy miliardy dolarów wydawane na badania promocyjne leczenia promieniowaniem i chemoterapią. W latach 50-tych, po wielu latach badań, znany biochemik nazwiskiem dr Ernst T.Krebs wyodrębnił nową witaminę, której nadał liczbę B 17 i nazwę “Laetrile”. W miarę upływu lat tysiące ludzi przekonało się, że Krebs ostatecznie odkrył drogę do całkowitej kontroli nad wszelkimi formami raka czym wywołał podział na zwolenników i przeciwników trwający do dzisiaj. Ale w latach 50-tych Ernst Krebs nie miał pojęcia, w jakim to gnieździe szerszeni ośmielił się zamieszać.

Nie będąc w stanie opatentować B 17 ani też zapewnić sobie wyłącznych praw do witaminy, międzynarodowa farmakologia przypuściła zmasowany atak propagandowy o niespotykanej zjadliwości przeciwko Laetrile, pomimo faktu, że niezbite dowody jej skuteczności w kontrolowaniu raka istnieją.

Dlaczego zapadamy na raka – czy na skutek palenia papierosów, intensywnego nasłonecznienia, czy też jest to efektem toksycznych dodatków do naszej żywności? Dr Krebs tak nie myśli. Całość jego udokumentowych badań biochemicznych wskazuje na fakt, że rak jest po prostu skutkiem niedoboru witaminy B 17, już dawno temu usuniętej z naszych wysoko rafinowanych, zachodnich diet. Krebs postuluje, że tzw. “ czynniki rakotwórcze” są jedynie swoistym wentylem, który ostatecznie ukazuje niedobór witaminy B 17 i jego dewastujące efekty. Wiarygodność twierdzenia Dr Krebsa najlepiej ilustruje przykład niedoboru witaminy C, znany jako szkorbut. Podobnie jak z rakiem, nie istnieje żadne wcześniejsze ostrzeżenie o szkorbucie; organizm nie sygnalizuje niczym, że ciału zaczyna brakować zapasów witaminy C. W jednej minucie pacjent jest zdrową osobą a w następnej jest już chory. Leczenie szkorbutu przebiega również gwałtownie. W ciągu kilku dni ( a czasami godzin), stosowania wysokich dawek witaminy C szkorbut zanika, pojawiając się ponownie tylko wtedy, gdy zapasy witaminy ponownie spadną poniżej pewnego ( nie udokumentowanego) poziomu. Tak więc, jeśli Ernst Krebs ma racje, alternatywne metody leczenia (Essiac, tlen i terapie elektromagnetyczne) skazane są z góry na wątpliwe efekty. W przypadku raka zastąpienie utraconej witaminy B 17 w naszych dietach mogłoby przyczynić się do większej efektywności innych alternatywnych metod leczenia albo też zupełnie je zastąpić.

Dowód, który dr Krebs zaprezentował na przestrzeni lat dla poparcia swego twierdzenia o “ utraconej” witaminie B 17 w naszych dietach jest bardzo prosty. Parę wieków temu zwykliśmy jadąc chleb z domieszką nasion prosa i lnu, bogatych w witaminę B 17, a teraz chleb pszeniczny i żytni, ktory jadamy nie ma jej wogóle. Przez cale generacje nasze babcie zwykły dodawać pokruszone nasiona śliwek, czereśni, jabłek, moreli i innych roślin botanicznej rodziny Rosaceae do swych domowych konfitur i dżemów. Babcia pewnie nie wiedziała, dlaczego to robi, ale nasiona wszystkich tych owoców są jednym z najpotężniejszych źródeł witaminy B 17 na świecie. W tropikach, ogromne ilości B 17 znajduje się w gorzkiej kassawie, znanej również jako tropikalny maniok. Badania dowiodły, że plemię z Himalajów znane jako Hunza, nigdy nie znało przypadku zachorowania na raka, czy serce ponieważ trzyma się swojej tradycyjnej diety, która jest wyjątkowo obfita zarówno w morele jak i w proso. Jednakże, po zastosowaniu zachodniej diety Hunzowie stają się podobnie podatni na te choroby, jak i reszta z nas. Ponieważ Hunzowie jedzą bardzo niewiele mięsa, mogłoby to zachęcić liczne społeczności wegetariańskie do wzajemnego poklepywania sie i wygłaszania proklamacji w stylu: “ Widzicie, mieliśmy racje!”

Jednakże, taka radość jest niezbyt uzasadniona. W poszukiwaniu diety możliwej do zaakceptowania dla tych, co nie życzą sobie przegryzania jednego liścia sałaty na dzień, Ryszard Mac Karness opracował szczegółowe studium sposobu żywienia się Eskimosów, żyjących na polarnych lodowcach oraz amerykańskich Indian, spożywających swoją tradycyjną żywność. W swym naturalnym środowisku obydwie grupy są zasadniczo mięsożerne, spożywając upolowaną zwierzynę, włączając w to łosia i karibu, wspomaganą jedynie dzikimi jagodami, kiedy bywają one dostępne w sezonie. Główą rzeczą, którą MacKarness podkreśla w swej książce “ Jedz tłusto i chudnij” jest fakt, że pomiędzy tymi ludami nie występuje problem otyłości; jest to interesujący fakt, jako że regularnie zajadają się oni zwierzęcym tłuszczem nasyconym co najmniej dwa razy na dzień. Ale bardziej interesującym faktem jest dowód na to, że Eskimosi i Indianie amerykańscy, żyjący w swych naturalnych środowiskach i spożywający naturalną żywność NIGDY nie zapadają na raka ani nie chorują na serce, dokładnie tak samo, jak plemię Hunza w Himalajach, pomimo, że Eskimosi i Indianie amerykańscy są raczej mięsożerni i nie są jaroszami. Dokładne badania wykazują, że jest to efekt działania witaminy B 17. Mięso karibu jest główną cześcią diety obydwu grup. Karibu, które żywią się głównie trawą strzałkową, zawierającą ok. 15.000 mg na kg nitriloside, pierwszorzędnego źródła witaminy B 17. Łososiowe jagody, suszone i spożywane zarówno przez Eskimosów, jak i Indian na równi, zawierają ogromne ilości witaminy B 17. Te znacznie różniące się społeczności, wegetariańskie i mięsożerne pozostają w doskonałym zdrowiu. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy ze względów środowiskowych nie są w stanie wybrać dowolnie wegetariańskiej diety. Taka dieta byłaby całkiem niemożliwa w regionach polarnych, czy na pustyni.

Na nieszczęście, w większości “cywilizowanych” zachodnich kultur, trawy i inna żywność, którą się karmi obecnie zwierzęta domowe, przeznaczone do konsumpcji przez ludzi, rzadko zawiera więcej, niż jedynie śladowe pozostałości nitriloside, chociaż miały je one w wystarczającej ilości, dopóki botanicy i biochemicy nie zaczęli wprowadzać genetycznych zmian w nasze życie roślinne. Oznacza to, że nasze drugorzędne źródło witaminy B 17 ( poprzez konsumpcje mięsa), bardzo szybko wysycha. Podczas gdy Hunzowie i Eskimosi otrzymują przeciętną, jednostkową dawkę witaminy B 17 w wysokości 250 – 3.000 mg na dzień, Europejczycy, spożywający “ zdrową” współczesną żywność, przyjmują jej zaledwie 2 mg. Prowadzi to do zaskakujących wniosków. Jeśli byliśmy w stanie kontrolować szkorbut już wieki temu, jak to się dzieje, że nie jesteśmy w stanie uczynić tego samego z rakiem w dniu dzisiejszym? Faktem jest, że moglibyśmy, gdyby nasze rządy na to pozwoliły. Na nieszczęście, większość rządów ugięła się pod presją ze strony międzynarodowej farmakologii, amerykańskiej FDA ( Food & Drug Administration) i AMA ( American Medical Association). Te instytucje zorganizowały potężne kampanie odstraszające, oparte na fakcie, że witamina B 17 zawiera pewne ilości śmiertelnej trucizny – cyjanku potasu, wygodnie zapominając, że witamina B 12 zawiera również wielkie ilości tej substancji a istnieje w wolnej sprzedaży we wszystkich sklepach z naturalną żywnością na całym świecie.

Witamina B 17 Laetrile Doktora Krebsa ekstrahowana była z pestek moreli a następnie syntetyzowana w formę krystaliczną przy użyciu jego własnego, unikatowego procesu. Wtedy amerykańska FDA zaczęła bombardować media opowieścią o nieszczęsnym małżeństwie, które zatruło się po zjedzeniu surowych pestek moreli w San Francisco. Opowieść dostała się na czołówki wszystkich gazet w USA, chociaż kilku podejrzliwym dziennikarzom, którzy usiłowali ustalić tożsamość nieszczęsnej pary, nigdy się to nie udało, pomimo uporczywych wysiłków. Nacisk ze strony międzynarodowej farmakologii / FDA / trwał nieubłaganie. Od tego momentu spożywanie pestek moreli lub B 17 Laetrile stało się jednoznaczne z popełnianiem samobójstwa. Kiedyś w latach 50-tych Dr Ernst Krebs udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że B 17 była kompletnie nieszkodliwa dla ludzi i to w najbardziej przekonywujący sposób. Po przetestowaniu witaminy na zwierzętach, napełnił dużą strzykawkę mega-dozą skoncentrowanej Laetrile, którą następnie wstrzyknął sobie w ramie! Może był to drastyczny sposób, ale awanturniczy Dr Krebs ciągle żyje i cieszy sie dobrym zdrowiem.

Witamina jest nieszkodliwa dla zdrowych tkanek z bardzo prostego powodu: każda molekuła B 17 zawiera jedną jednostkę cyjanku, jedna jednostkę benzaldehydu i dwie jednostki glukozy(cukru) ‘zamknięte’ razem. Po to, aby cyjanek mógł stać się niebezpieczny trzeba najpierw ‘otworzyć’ molekulę, aby go uwolnić, trick którego jest w stanie dokonać jedynie pewien enzym, zwany beta-glucosidase, który jest obecny w całym ciele ludzkim w maleńkich ilościach przy czym jego ilość znacznie wzrasta do znacznych ilości ( stukrotnie wyższych) tylko w jednym miejscu: w siedlisku złośliwego narośla rakowego. Tak więc cyjanek bywa jedynie jakby ‘otwierany’ w miejscu, gdzie znajduje się rak, z drastycznymi efektami, które całkowicie niszczą komórki rakowe, ponieważ benzaldehyd ‘otwiera’ się w tym samym czasie. Benzaldehyd jest śmiertelnie niebezpieczną trucizną, która wówczas działa łącznie z cyjankiem, wytwarzając truciznę sto razy silniejszą, niż każdy z nich z osobna. Połączony efekt tych związków na komórki rakowe najlepiej pozostawić wyobraźni. Ale co z niebezpieczeństwem dla reszty komórek ciała? Inny enzym, rhodanese, zawsze obecny w daleko większych ilościach niż ‘otwierający’ enzym beta-glucosidase w zdrowych komórkach, posiada prostą zdolność kompletnego rozdrobnienia i przetworzenia zarówno cyjanku jak i benzaldehydu w produkty korzystne dla zdrowia. Jak można przewidzieć, komórki rakowe nie zawierają w ogóle rodanezu, co pozostawia je kompletnie na łasce tych dwu niebezpiecznych trucizn.

Pokolenia temu nasi eksperci rolni znali już efekt działania beta-glucosidase, tzn. jego zdolność do uwalniania jednostki cyjanku w molekule B 17 ale wydawało się, że istnieje mnóstwo wątpliwości odnośnie sposobu podejścia do problemu. Uproszczonym rozwiązaniem zdawało się wówczas zaklasyfikowanie wszystkich roślin zawierających molekule B 17 jako “ trujących” a następnie zmodyfikowanie ich genetycznie w celu kompletnego usunięcia zawartości nitriloside dla bezpieczeństwa zwierząt. Jednym z klasycznych przykładów tego ‘poronionego’ rozwiązania był przypadek z 1940 r., w którym australijskie owce okazjonalnie zdychały na skutek nadmiaru cyjanku, pochodzącego z białej koniczyny, o której wiadomo było, że zawiera B 17. Pominięto fakt, że większość owiec spożywających tę samą koniczynę pozostawała żywa, botanicy usunęli genetycznie nitriloside z białej koniczyny. Tymczasem owce, które zdechły to było kilka osobników, które degustowały smakowite fuksje zawierające duże ilości ‘otwierającego’ enzymu beta glucosidase, który reagował natychmiast w owczych żołądkach, powodując ich śmierć. Jeśli botanicy zneutralizowaliby kilka fuksji zamiast milionów ton białej koniczyny, byłoby znacznie więcej witaminy B 17 dostępnej dzisiaj dla ludzi poprzez rynek mięsny.

Tak to ogromne ilości witaminy B 17 zostały usunięte z zachodniej żywności i społeczeństwo stoi teraz przed problemem raka o rozmiarach wcześniej nie spotykanych. Jeśli nawet przyjmiemy, że niedobór B 17 mógłby być najbardziej prawdopodobną przyczyną zaistnienia takich warunków, pozostaje wciąż kwestia tego, co robić dalej i jak ów rak rozwija się do formy zagrażającej zyciu.

W “Świecie bez raka” Griffin wyjaśnia trofoblastyczną teorię raka, proponowaną przez prof. Johna Beard’a z Uniwersytetu w Edynburgu, który twierdzi, że pewne pre-embrionalne komórki w ciąży nie różnią się w sposób widoczny od wysoce złośliwych komórek rakowych. Griffin odnotowuje: “ Trofoblast w ciąży istotnie posiada wszystkie klasyczne cechy raka. Rozprzestrzenia się on i ulega podziałowi bardzo szybko, w miarę jak wgryza się w ściankę maciczną, przygotowując miejsce , w którym embrion może się zagnieździć.”

Trofoblast formowany jest w reakcji łańcuchowej przez inną komórkę, którą Grifin upraszcza do nazwy “ komórka totalnego życia”, a która może ewoluować w jakikolwiek organ albo tkankę, lub alternatywnie w ludzki embrion. Kiedy “ komórka totalnego życia” stymulowana jest w kierunku wyprodukowania trofoblastu poprzez kontakt z hormonem estrogenu, obecnym zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, przydarza się jedna z dwu rzeczy: w przypadku ciąży rezultatem jest konwencjonalny rozwój placenty i pępowiny. Jeśli trofoblast jest natomiast stymulowany, jako cześć procesu leczenia, rezultatem jest rak, lub jak Griffin zwraca uwagę: “ Aby być bardziej dokładnym, powinniśmy powiedzieć, że staje się to rakiem, kiedy proces leczenia nie zostaje zastopowany po wykonaniu swego zadania”. Zdumiewający dowód tego twierdzenia istnieje niezbicie. Wszystkie komórki trofoblastu produkują unikatowy hormon, nazywany chorionic gonadotrophic (CGH), który jest łatwo wykrywalny w moczu. Tak więc, jeżeli osoba jest albo w ciąży albo też chora na raka, prosty test ciążowy na CGH powinien potwierdzić każde z osobna lub obydwa razem. Dokładnością wynosi powyżej 85%. Jeśli badania próbki moczu dadzą wynik pozytywny to znaczy, że albo jest to normalna ciąża albo nienormalna narośl rakowa. Griffin odnotowuje: “ Jeśli pacjentem jest kobieta to albo jest ona w ciąży albo ma raka. Jeśli zaś mężczyzna, to tylko może być rak”. Tak więc po co te wszystkie kosztowne biopsje, wykonywane dla sprawdzenia, czy istnieje rak? Można tylko zgadywać, że ubezpieczalnia medyczna płaci lekarzom wyższe kwoty za biopsje, niż za testy ciążowe. W Australii dwa testy ciążowe , ktorych można dokonywać w domu samemu i które są dostępne w każdej aptece, to Discover i Predictor.

Lekarze czytający ten artykuł pewnie będą sie zżymać w świętym oburzeniu w tym momencie, pomrukując: “ Tak, ale gdzie jest DOWÓD? Ano tutaj. Większość ludzi słyszała o “ spontanicznej regresji”, kiedy to rak po prostu znika i jest nadzieja, że nigdy nie powróci. Takie spontaniczne regresje są rzadkie i odmienne w każdej formie raka. Jedna złośliwa odmiana znana jako testicular chorionepiythelioma – cechuje się tym, że nigdy nie spowodowała nawet jednej spontanicznej regresji. Może dokładnie z tego powodu Dr Krebs wyszczególnił ją i objął specjalnymi badaniami, kiedy udowadniał skuteczność B 17 Laetrile w zapewnieniu całkowitej kontroli nad rakiem.

Jak wspomina Edward Griffin, w przemówieniu na bankiecie w San Francisco w dniu 19 listopada 1967 r. Dr Ernst Krebs dokonał krótkiego przeglądu sześciu przypadków testicular chorionepithelioma. Potem dodał: “Cóż, istnieje pozytywna cecha tego, że się nie było uprzednio promieniowayma, ponieważ, jeśli napromieniowanie, które zawiodło, nie miało miejsca, nie można przyjmować, że jest to opóźniony efekt wcześniejszej radiacji. Tak więc ten przypadek podpada pod kategorie “spontanicznych regresji” ale kiedy spojrzymy na to w sposób naukowy, wiemy, że spontaniczna regresja zdarza się tu rzadziej, niż w jednym przypadku na 150 tysięcy tej odmiany raka. Statystyczna możliwość spontanicznej regresji, która by tłumaczyła rozwiązanie tych sześciu przypadków testicular chorionepithelioma ( wszystkie wyleczone jedynie witamina B 17 Laetrile), jest daleko większa, niż statystyczne nieprawdopodobieństwo tego, że słońce nie wstanie następnego ranka.

Zapewne trafnie Griffin odnotowuje fakt, że z powodu wrogiej kampanii przeciwko B 17 Laetrile oraz z powodu trudności w zdobyciu “zakazanej” substancji, większość chorujących na raka zaczyna stosować witaminy, jako ostatnią drogę ratunku, długo po tym, jak zostaną już spaleni promieniowaniem i zatruci chemoterapią.

Kiedy “Świat bez raka” został napisany w 1974 r. – witamina B 17 Laetrile była jeszcze wolno dostępna w Australii. Teraz jej nie ma. Ostatni dane Australijskiej Fundacji Rakowej i wypowiedzi autorytetów medycznych ujawniły, że w ostatnim czasie Canberra rozważa każdy indywidualny przypadek osobno a następnie decyduje, czy pacjentowi można pozwolić importować wystarczającą ilość tego specyfiku dla jego własnego, osobistego użytku. Jeśli jej czy jemu uda się przeskoczyć przez tę przeszkodę, pozostaje im jeszcze znalezienie lekarza, który zgodzi się wstrzyknąć witaminę B 17. Wydaje się, że międzynarodowi lobbyści zdołali się dostać do polityków zanim dr Krebs zdołał się przedostać do australijskiej publiczności.

W ostatnim miesiącu australijska telewizja podala przerażającą wiadomość, że dwóch na trzech Australijczyków może spodziewać się zachorowania na raka skóry przynajmniej raz w ciągu swego życia. Wg ewidencji, zapewnionej przez dr Ernsta Kebsa juniora, Edwarda Griffina i dr Ryszarda MacKarness’a – ta liczba mogłaby się zmniejszyć do maleńkiego procentu, Jeśli Australijczykom pozwolono by na wolność wyboru w zakresie dotyczącym stosowania witaminy B 17 Laetrile. Może nadszedł już czas, aby Australijczycy zajęli stanowisko wobec tego niewątpliwie śmiertelnego problemu.

Autor: Joe Vialls
Tłumaczenie: Krystyna Kruk
Źródło: Alternatywa

 Pestka z moreli zawiera witaminę B17, która leczy nowotwór w 100 proc. przypadków, nawet jego najbardziej złośliwe odmiany – twierdzi dr Ernesto Corntrerasa, który w swojej klinice wyleczył z raka wiele tysięcy pacjentów

Witamina B17,  amigdalina albo letril – to trzy różne nazwy tej samej naturalnej substancji. Najpierw znaleziono ją w jądrach pestek moreli, potem stwierdzono, że występuje aż w 1200 gatunkach różnych roślin. Najwięcej jednak w pestkach popularnych owoców, takich jak morele, brzoskwinie, nektaryny, śliwki, jabłka, gruszki, wiśnie czy czereśnie.
Lecznicze działanie B17 opisano już w egipskich papirusach sprzed 5000 lat,  proponując użycie wody migdałowej do leczenia raka skóry. Podobne zapiski o stosowaniu gorzkich migdałów pochodzą z Chin sprzed 4500 lat. W nowożytnej medycynie pierwsze informacje o tym, że B17 skutecznie leczy raka pojawiły się ponad 50 lat temu. Jej gorącym propagatorem był biochemik dr Ernest Krebs. Szacuje się, że od tego czasu około 100 tys. chorych na raka wyleczonych zostało letrilem.  Skuteczne działanie B17 udowodniono w niezależnych badaniach w ponad 20 krajach, zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt. Skuteczność wyleczeń sięga prawie 100 proc. pod warunkiem,  że pacjent wcześniej nie został osłabiony naświetlaniem czy tzw. chemią. Jednym z najbardziej znanych współczesnych  ośrodków leczących letrilem  jest meksykańska klinika dra Ernesto Contrerasa Rodrigueza.
Ponieważ B17 jest skuteczna i tania, szybko stała się solą w oku instytucji powiązanych z amerykańskimi koncernami farmaceutycznymi.  Letril jest naturalną substancją, tak samo jak zioła. Nie można jej opatentować, więc nie można na niej zarobić. Można natomiast na niej stracić. I to bardzo dużo. Gdyby ludzie dowiedzieli się masowo, że B17 leczy raka, przemysł farmakologiczny poniósłby gigantyczne straty z powodu zaniechania chemioterapii. Skończyłyby się nie tylko zyski ze sprzedaży chemii, ale również nie byłoby przyzwolenia na potężne dotacje na wieczne badania i dopłaty do leków. Nic więc dziwnego, że losy B17 to tajemnicza historia pełna przemilczeń, fałszu, zastraszeń i histerii zamiast rzetelnej naukowej dyskusji.
 
Cyjanek na zdrowie
Kiedy nasze babcie robiły  weka na zimę, kładły owoce z pestkami. Nie wiedząc o tym, dostarczały swoim rodzinom B17. Kiedy nasze mamy robiły weka, pestki już wyjmowały, bo wmówiono im, że w pestkach jest cyjanek, czyli  kwas pruski. Panika przeniknęła oczywiście z USA. Dlatego dzisiaj tysiące Amerykanów potajemnie wyjeżdża leczyć się do Meksyku... i wraca zdrowymi. Zresztą w Polsce, tak jak i w wielu krajach,  nie możemy kupić witaminy B17 w żadnej aptece. Proszę sprawdzić, jak magister za ladą będzie stukała w klawiaturę aptecznego komputera wszystkie trzy nazwy, po czym uśmiechnie się i powie, że nie ma czegoś takiego.
Podstawowym argumentem przeciwko B17 jest twierdzenie, że letril zawiera silnie trujący cyjanek. Jednak witamina B12 również zawiera cyjanek i bez kłopotów można ją kupić w aptece. Nawet bez recepty. O co tu chodzi?
Dokładniejsze badania wykazały, że straszenie amigdaliną nie ma sensu, bo natura w doskonały sposób zabezpieczyła nas przed zatruciem substancją pochodzącą z pestek. Nawet lepiej, bo zabezpieczyła nas podwójnie. Wyobraźmy sobie bandytę dzwoniącego do drzwi i głuptaka wewnątrz, który je zawsze bezmyślnie każdemu otwiera. Właściciele domu wiedząc, że mają głuptaka,  zamontują blokadę w drzwiach tak, by ani on, ani bandyta nie mogli otworzyć drzwi. Otóż zdrowa komórka ludzkiego ciała to dom, w którym jest zamontowana taka blokada, i nie ma głuptaka.  Chora rakowa komórka to dom, w którym jest odwrotnie – nie ma blokady, a mieszka 3000 głuptaków. Bandytę przed drzwiami obrazuje cyjanek zawarty w B17.
B17 to substancja, w składzie  której część atomów tak się ułożyła, że tworzy  rodnik cyjanku. Rodnik  „rodzi" cyjanek wtedy i tylko wtedy, gdy po pierwsze: zetknie się z enzymem otwierającym („głuptak") o nazwie betaglukozydaza i po drugie –  nie ma w pobliżu enzymu blokującego o nazwie rodanaza („blokada").
W zdrowych komórkach ludzkiego ciała mamy blokującą rodanazę i prawie w ogóle nie ma betaglukozydazy. Dokładnie odwrotnie jest w komórkach rakowych, gdzie betaglukozydaza występuje aż 3000 razy więcej niż w normalnej komórce i brak jest enzymu blokującego – rodanazy.
Zatem gdy letril dostanie się do ludzkiego organizmu, rozchodzi się do wszystkich komórek zdrowych i chorych. W zdrowej komórce zamienia się w glukozę. W  rakowej uwalnia cyjanek oraz drugą, równie silną truciznę (aldehyd benzoesowy). Te dwie trucizny niszczą komórkę rakową i tylko ją, a przecież o to chodzi.

Teraz, znając już mechanizm, spójrzmy, jak amerykańska Administracja ds. Żywności i Leków (FDA) starała się odwodzić od letrilu i w jaki  sposób nastraszyła nasze mamy. Najpierw ogłoszono, że letril jest bezużyteczny do zabijania raka, bo po wnikliwych badaniach nie stwierdzono w nim cyjanku. Po jakimś czasie, stwierdzono że letril w komórkach rakowych uwalnia cyjanek. Wtedy  wydano odwrotny komunikat: skoro letril zawiera cyjanek, jest trujący. Według FDA mamy zatem sytuację, że owszem, B17 zabija raka, ale ponieważ robi to cyjankiem, to „takie niehumanitarne".
Ostatecznie jednak FDA została wezwana przed Sąd Federalny, gdzie przyznała, że nie posiada dowodów na toksyczność letrilu. Przeprosin oczywiście nie było, a my nadal jedliśmy kompoty bez pestek.
Nasi dziadowie jedli jądra pestek znacznie częściej. Niektórzy, bo lubili, inni z oszczędności albo biedy. Jedli też często zapomnianą przez współczesnych  kaszę jaglaną, zwierającą B17. Do chleba dodawali ziarno lnu rónież zawierające letril. Spożywali mleko i mięso zwierząt, które jadły trawę,  zawierającą B17. Współczesne odmiany traw zostały tak genetycznie zmienione, że pozbawiono  je letrilu.

Co na to lekarze?
Wielu światowej sławy lekarzy nie boi się leczyć witaminą B17. Jednak nie ujmujaąc wielu zacnym polskim lekarzom większość albo nie słyszała o letrilu w ogóle, albo zapoznała się z fałszywymi informacjami na jego temat, albo zwyczajnie boi się odejścia od narzucanych przez koncerny farmaceutyczne  procedur. To trochę tak, jak z ociepleniem klimatu. W Polsce lato jest zimniejsze niż zwykle, ale Polska przyłącza się do walki z ociepleniem klimatu. Straszy się nas ubytkiem lodu na Arktyce (biegun północny), a totalnie przemilcza rekordowy przyrost pokrywy lodowej na  Antarktydzie (biegun południowy) itd. itd.
Musimy też wiedzieć, że lekarze są silnie uzależnieni od izb lekarskich, które niepokornym potrafią zabrać uprawnienia do wykonywania zawodu. Chcąc więc znaleźć lekarza, który ma odwagę się wychylić, trzeba szukać wśród emerytów albo tych, którzy mają odwagę przeciwstawić się systemowi.
Czy słyszeli Państwo, że w krajach, gdzie były długoterminowe strajki lekarzy, śmiertelność w tym okresie malała nawet o 30 proc.? Takie nagłe „ozdrowienia" społeczeństw podczas strajku lekarzy   występowały wielokrotnie  w  różnych krajach, np. w  Izraelu. Cóż, ludzie wtedy z konieczności musieli  wrócić do naturalnych leków.
Od 2 tygodni jem po 15 jąderek z pestek śliwek i nie zauważam żadnych ubocznych skutków.  Autor książki pt. „Świat bez raka", mającej wkrótce ukazać się w Polsce, zaleca zjadanie tylu pestek dziennie, ile zjadamy zawierających te pestki owoców (np. jeśli zjadamy 7 śliwek dziennie, to możemy zjeść 7 jąder z pestek). W przypadku choroby  dr Krebs zaleca spożywanie około 35 jąder pestek dziennie. Za granicą (np. za pośrednictwem Internetu) można też zakupić letril w tabletkach. Jedna tabletka 500 mg zawiera witaminę B17 w ilości znajdującej się w ponad 100 pestkach.
Więcej informacji na temat B17 można znaleźć w wydanej w Polsce przez Oficynę Wydawniczą 3.49 książce pt. „Terapia metaboliczna witaminą B17" (dostępna pod adresami: www.nieznany.pl lub www.nexus.media.pl).
Wiele praktycznych informacji w języku angielskim można także znaleźć na stronie internetowej:
http://www.worldwithoutcancer.org.uk/

Arkadiusz Woźniak
www.zyciekalisza.pl

 

 

 

 

 

vitaminb17.org
www.worldwithoutcancer.org.uk
pl.wikipedia.org/wiki/Amigdalina
en.wikipedia.org/wiki/Amygdalin
en.wikipedia.org/wiki/G._Edward_Griffin
szukaj w google G. Edward Griffin

źródła:
worldwithoutcancer.org.uk
www.zyciekalisza.pl
alternatywa.com
książka pt. „Terapia metaboliczna witaminą B17"(dostępna w sklepie  www.nexus.media.pl , www.nieznany.pl)
inne ciekawe:
Rośliny lecznicze

Zdrowa Dieta Bircher-Bennera

Lecznicza Żywność

Kilka słów o diecie roślinnej

Jak rośliny mogą ochraniać nas przed nowotworami i innymi chorobami

 

Materiał specjalny: Janson Vale Skazany za pestki moreli, B17

 

 

 

Polecany film

Film jest dokumentem, składającym się z wypowiedzi czołowych dietetyków, naukowców i dziennikarzy pism medycznych, na temat najlepszych wyborów, jakie możemy poczynić dla zdrowia własnego i naszych najbliższych. Mottem filmu są słowa Hipokratesa, ojca medycyny: "Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem". Przysięga Hipokratesa jest do dziś składana przez lekarzy. Niestety, współczesna medycyna obraca się wokół "pigułki na wszystko".

Współcześni lekarze są bardzo słabo, o ile w ogóle, szkoleni z dietetyki. Nowoczesna medycyna obraca się wokół "pigułki na wszystko". I taki stan rzeczy przemysł farmaceutyczny chce utrzymać, bo dobre zdrowie jest może sensowne, ale nie jest dochodowe.

Choroby serca i rak to dwa główne powody przedwczesnej śmierci mieszkańców krajów zachodnich. Na trzecim miejscu są zgony z powodu błędów lekarskich i niepożądanych reakcji na leki. Skoro więc sama medycyna jest groźniejsza niż większość schorzeń, może warto przypomnieć maksymę, którą znają wszystkie kultury świata: "Jesteś tym, co jesz" i uświadomić sobie, że to, co wkładamy do ust ma znaczenie: jest albo doskonałym "paliwem" dla ciała, albo gwoździem do naszej trumny.

*****

Tytuł oryginalny: Food Matters
Reżyseria: James Colquhoun, Laurentine ten Bosch, Enzo Tedeschi
Scenariusz: Diane Hatz, Rebecca Bray, Louis Fox
Muzyka: "Used to get high" The John Butler Trio
Produkcja: Permacology Production.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobne artykuły


15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1139
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1344
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 624
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1093
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1107
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 788
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1350
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1238
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 651
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1055
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 832
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 631
 
Autor
Dodał do zasobów: swiadomosc
Artykuł
Dodatkowe informacjeodkrycia na miare Nobla ;]

  xeo,  07/02/2009

Jakie odkrycie!? Jaki nobel!? Czlowieku czytales ten artykul ze zrozumieniem czy bez?
To nie zadne odkrycie skoro kilka tysiecy lat temu juz o tym ludzie wiedzieli. To nie zadne odkrycie tylko cos zupelnie normalnego tylko nam sie to nie miesci w glowach.
Nobla tez nikt nigdy nie dostanie bo jak zawsze widac korporacje nas kontroluja (nie oszukiwac sie!) wiec i zdobywcow nagrod nobla ...  wyświetl więcej

  anstanislaw  (www),  03/10/2010

To prawda, żadne wielkie odkrycie to nie jest. Ale artykuł bardzo wyczerpujący. Dzięki za niego, pozdrawiam :)

  dnavyk  (www),  18/02/2011

Czy to ten Krebs od cyklu Krebsa?

  dnavyk  (www),  18/02/2011

sam sobie odpowiadam, bo znalazłem odpowiedź u dr. Różańskiego (http://rozanski.li/?p=1340) To nie ten sam Krebs (biochemik, noblista), tylko farmaceuta

Od 2 lat choruje na raka przez dłuższy czas stosowałam witamine B17 , początkowo wyniki znaczenie się poprawiły z czasem nie odczuwałam większych efektów lecz choroba się nie rozwijała z czego byłam bardzo zadowolona. Od dłuższego czasu witamina B17 nie istnieje już na allegro i ciężko ją zdobyć więc zaczełam szukać zamienników. Przeszukując strony internetowe i fora natknełam sie na pozytywne opi ...  wyświetl więcej

@Daniel von R:
JEŻELI WITB12 ZAWIERA CJANEK TO PO CO BRAĆ WITB17 TRUDNO DOSTĘPNĄ I PEWNIE DUŻO DROŻSZĄ ?
znowu nakręcają ? MÓWI SIĘ ŻE WIT B 12 POWODUJE ROZROST NOWOTWORU !!!!
KTO MA RACJĘ ?

@Marek Gomula: witam, jeśli Pan potrzebuje posiadam kontakt do osoby, która sprowadza amigdalinę w tabletkach i zastrzykach z Meksyku i sprzedaje tutaj w Polsce.

  ,  14/04/2013

@fretsonfire: (jak możesz to podaj publicznie namiary do tej/tych osób - zweryfikujemy czy te specyfiki działają)
W następującym artykule http://eiba.pl/3 w komentarzach odniosłem się do niniejszego. Gdzieś „zaginęły” mi komentarze w niniejszej dyskusji z podanymi numerami tel. do handlarzy tzw. wit. B1 ...  wyświetl więcej

  ewad,  04/03/2015

@: WITAJ.PROSZĘ O NAMIARY NA EMAILA NA OSOBE KTÓRA SPROWADZA TĄ WITAMINĘ ( ewadeja@poczta.fm)

  ,  13/01/2009

Świadomość, znakomity artykuł, duże brawa za zamieszczenie i wielkie dzięki! Trochę literówek by można poprawić, wtedy by było perfekt :-)

Dziękuję, zmobilizowałem się i poprawiłem bo było tego trochę.

Zastanawiające jest to że numer edycji WOŚP XVII jest ten sam co tej "witaminy B17"
i cel XVII edycji jest związany z nowotworami.

Pozdrawiam.

Temat XVII Finału:
WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI

Każdego roku w naszym kraju rozpoznaje się około 1200 - 1300 nowotworów u osób do 18 roku życia. Wśród miliona osób w wieku rozwojowym notuje się rocznie 110—130 nowych zachorowań. Nowotwory w wieku dziecięcym i młodzieńczym, pomimo stosunkowo rzadkiego występowania i systematycznej poprawy wyników terapii (obecnie 70-80% wyl

...  wyświetl więcej

  ulmed,  14/01/2009

Czytać, szukać i myśleć. Bardzo dobrze, że to opublikowałaś. Warto się zastanowić dlaczego pewne rzeczy są na okrągło lansowane w mediach, a inne nie.
Jakie są skutki działania naukowców, wmawiania ludziom różnych niestworzonych rzeczy to widzimy. Pani prof. z Wrocławia powiada, na około300 dzieci trudno znaleźć takie bez, już na dziś, diagnozowanego problemu. Te dzieci są, na oko, zdrowe. ...  wyświetl więcej

  ines,  21/01/2009

Świetny artykuł

  aruba,  25/01/2013

@ines: zgadzam się że naprawdę jest to temat super,nie dawno na to wpadłam i zaraz zadzwoniłam do mamy,okazało się że ona tak nie świadomie zjada pestki jabłek,gruszek poprostu jak je te owoce,robi tak przez ok,50lat a ma dzięki BOGU 59lat i czuje się dobrze,więc od dziś świadomie już ,cała rodzina będzie zjadać peski,pić soki,dużo warzyw i owoców.A tak apropo "tonący brzytwy się chwyta"więc nie rozumiem tych wszystkich przeciwników witb17przecież zawsze warto spróbować!!!!

@aruba:
Absolutnie, aruba. Stąd tym bardziej widoczna jest niedorzeczność zarzutów "żywieniowych oficjeli". :-)

Szanowna Pani "efka" proszę dokładnie zapoznać się z oryginalnymi pracami autorstwa "Ernst T. Krebs, Jr." oraz związanymi z "B17" naukowcami, oszczędzi to Pani czas, i z pewnością wzbogaci już zdobytą wiedzę jako specjalisty.

Sprawa chorób nowotworowy dotyka nas wszystkich, a szczególnie dotkliwe jest jak odchodzą w męczarniach nasi najbliżsi, więc proszę o zimny prysznic przed umieszczaniem tak osobistych i emocjonalnych komentarzy.

Dziękuje i pozdrawiam.

Dieta wegetariańska może chronić przed rakiem
Najnowsze badania wykazały, że wegetarianie chorują na raka rzadziej niż osoby spożywające mięso - informuje "American Journal of Clinical Nutrition".

Naukowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie rozpoczęli swoje badania w latach 90. Wzięło w nich udział blisko 53 tys. osób w wieku 20-89 lat. Badanych podzielono na cztery grupy: osoby spożywając

...  wyświetl więcej

Bardzo dobry artykuł, szczególnie dziś, kiedy przemysł farmaceutyczny próbuje nas wszystkich ubezwłasnowolnić i pozbawić dostępu do wiedzy o zdrowiu (Codex Alimentarius). Brawo! A ten film o pestkach już dawno dodałam do ulubionych na YouTube.

Co do nowotworów u dzieci - badałeś wpływ aspartamu na zdrowie? Ta trucizna dodawana jest do odżywek i witamin dla niemowląt, mimo że jest co najmniej podejrzewana o działanie rakotwórcze.

Ja rozłupałem pestke czereśni. Aż było miło czuc migdałowy zapach. Tylko myslałem, że zabraknie mi ody do popicia takie to gorzkie jest.

"....każdy, kto uważa, że może wyleczyć chorego na raka bez używania tych licznych, naturalnych substan­cji leczących, wyłącznie za pomocą takich metod jak: skalpel, napromieniowanie czy używając jednej przeciwrakowej czynnej sub­stacji chemicznej, choćby nie wiem jak niezwykłej, to albo jest ignorantem i nie wie jak przebiega skomplikowany proces rakowacenia, a więc również i leczenia organizmu, albo jest kłamcą."E.Z.

Nie odrzucałbym mięsa z diety! To prawda że spożywanie mięsa może wywołać raka, pytanie tylko brzmi: jakiego mięsa? Mięsa zwierzaka tuczonego odżywkami i antybiotykami zamiast trawą i roślinami bogatymi w( między innymi) witaminę B17 z pewnością spowodują obniżenie systemu immunologicznego i w rezultacie wywołają raka.

Ja i moja żonka już od dawna jemy mięso tylko sporadycznie. Powodem jes

...  wyświetl więcej

  wicki124,  03/09/2009

Skoro dzisiejsza żywność jest genetycznie modyfikowana to czy w tych owocach jest jeszcze witamina B17?

wicki, słusznie mówisz. Dla tego najlepiej kupować owoce od znanych tobie rolników. Jeśli nie znasz takich to czas to zmienić. Jeśli znajdziesz rolnika który nie 'szprycuje' jedzenia które ci sprzedaje to trzymaj się go i nie zmieniaj.
Na przykładzie mięsa. Hodowcę zwierząt które zjadasz spytaj czy mogłabyś zobaczyć jak wygląda jego hodowla. Jeśli się nie zgodzi to znaczy że ma coś do ukryc ...  wyświetl więcej

Dzięki za info, jeśli możesz to umieść o tym jakiś krótki artykuł bo to bardzo dobre i zdrowe spojrzenie na sprawę tego co się dzieje.

  zibi,  25/09/2009

Znakomity artykuł. Jestem pełen uznania.
Pozdrawiam.

Łojezu, ale tych filmików, niemniej jednak artykuł jest świetny!

  marian R,  13/10/2009

moja mamusia umarła na raka, jak przypisano jej pierwszą chemię wiedziałem,że to jej koniec. Niestety, cóż mogłem poradzić? Nie pozwolę podawać mamusi chemii... jedynego w tej chwili leczenia? Przecież wszyscy uznali by mnie za zabójcę. Czy to nie to samo jak z chipsami ? Przecież to bomba , trucizna a my kupujemy to dzieciom.

  tadeusz,  14/10/2009

To bardzo trudne Marian ale w takim wypadku trzeba trzymać chorego jak najdalej od lekarzy. Całkowite zaufanie lekarzom i dewiza róbcie ze mną co chcecie, to najgorsza opcja.

Dziś w TV usłyszałam coś, co daje mi wiele do myślenia : "Dlaczego Auschwitz trwał tak długo ? - Dlatego, że ludzie byli bierni"........

  reddevil,  19/10/2009

bardzo fajny artykuł. Ale muszę stwierdzić pewną smutną rzecz- nie dopuszczą tego do sprzedaży ponownie, bo nie dość że przemysł farmaceutyczny by upadł to jeszcze zakłady pogrzebowe miałyby problemy...No i mielibyśmy przeludnienie. chyba jakaś firma musiałaby to produkować charytatywnie, skoro nie mogliby opatentować.
Niestety... No, ale pozostaje szerzyć tę radosną nowinę, że można się zabezpieczyć przed rakiem, a nawet go pobić ;)
od dzisiaj jem pestki!

Reddevil, nigdy nie powtarzaj publicznie tej bzdury że grozi nam przeludnienie!
To jest jedno z wielu kłamstw tych którzy dążą do wyludnienia Ziemii.
Prawda jest taka że każdy kraj który ma szansę rozwijać się w nieskrępowanych przez biurokrację warunkach raczej ma coraz mniej ludzi w kraju (ameryce przybywa emigrantów nie amerykanów). Kiedy pozwolisz afrykanom i chińczykom żyć jak l ...  wyświetl więcej

  xeo,  21/10/2009

Łukasz Buczek chyba ma racje.
Przeludnienie nam nie grozi skoro cala populacje Ziemi mozna spokojnie zmiescic na terenie Australii albo stanu Texas.
No ale propaganda robi swoje. Ponownie moge zastosowac cytat z mojego pierwszego komentarza.

  tadeusz,  28/10/2009

http://www.youtube.com/watch?v(...)soJ0gr0 - Ciekawa metoda,radzi sobie również z nowotworem złośliwym

  kusrob,  06/12/2009

ciekawy artykulik... hmmm... tylko zastanawiajáce czemu zaden niezalezny badacz, a z pewnoscia mamy takich w naszym kraju , nie zabierze glosu w tej dyskusji.. Nie mówie ze nie jest prawda wplyw b 17 na komórki nowotworowe, ale chcialbym uslyszec co sadzi na ten temat ktos kto zajmuje sie problemé w praktyce. nie chodzi mi o skostniale akademickie umysly zamkniete na "prawdy alternatywne".

  xeo,  06/12/2009

Czy w ogole w naturze wystepuja akademickie umysly otwarte na prawdy alternatywne?

  Przemol,  29/12/2009

Jestem bardzo sceptyczny co do tych informacji a właściwie w ogole w nie nie wierze. Proszę wskazać mi chociaż jednego czlowieka który sie wyleczył za pomocą witaminy b17, mogą być nawet linki do stron z takimi świadectwami. Szukając znalazłem artykuł w którym opisywano skuteczność leczenia tą metodą raka w warunkach laboratoryjnych ponieważ przeprowadzono takie testy jak również innych alternatyw ...  wyświetl więcej

Przemol, pomyśl - jeśli to jednak prawda, to czy takie raporty byłyby dostępne przez oficjalną propag… pardon, informację?
Poczytaj proszę o dr Stanisławie Burzyńskim i jego klinice - www.burzynskiclinic.com
Jest też świetny film dokumentalny o nim i jego działalności. Tam masz dokumentację, masz wszystko.
Polecam Ci również to: www.eioba.pl/a/3mfz

A co się stało z zawartym w pestkach kwasem pruskim, który jest przecież trucizną? Nie wszystkie pestki można jeść, a jeśli chodzi np. o morele to koniecznie trzeba odrywać ostry koniec, bo tam się właśnie kwas pruski magazynuje. Jest tyle rewelacyjnych koncepcji pokonania lub niedopuszczania do powdtawania raka, że chyba jednak rzeba się zastanowić, co robimy. Poczytajcie o terapii Gersona albo o ...  wyświetl więcej

  dave-s,  17/02/2010

sammasati, i widzisz jakbys czytal czy czytała uwaznie to byś wiedział/ła że kwas pruski to wlasnie cyjanek potasu , który nie niszczy zdrowych komórek ponieważ posiadaja enzym który go blokuje a niszczy komórki rakowe w któych z kolei znajduje się inny enzym w bardzo dużych ilościach, dużo większych niż w zdrowej komórce , powodujący aktywacje cyjanku który sie łączy z inną trucizną niszcząc tylko chore komórki

To prawda, jest wielu naciągaczy i dezinformatorów (opłacanych przez big pharma). Ich ofiarami są ludzie edukujący się z państwowych telewizji albo ze sponsorowanych przez korporacje magazynów typu "pani domu". To że Simoncini praktykuje inną metodę leczenia raka nie oznacza od razu że B17 to oszustwo. Przejrzałem jego stronę. Jest bardzo ciekawa.
Onkolog ten twierdzi że rak jest wywołany p ...  wyświetl więcej

  aruba,  25/01/2013

@Łukasz Buczek: właśnie nasuwa mi się myśl że zaraz znajdzie się grupa cwaniaków co będą sprzedawać morele za grugą kasę robiąc na tym biznes,i zaraz zaczną się pojawiać różnegorodzaju preparaty drogie jak ch....ra bo same firmy farmaceutyczne na to wpadną.

  maris,  18/04/2010

Też wierzyłam, że B17 działa... http://rozanski.li/?p=1340

Wiedziałem że Lobbing Pieprzonych amerykanów nas zgubi.
Mam przykład w rodzinie mój tata i jego dwaj bracia wykarmieni na powojennych art codziennego spożycia np (mleko,chleb itp) byli wzrostu ok 180cm Tata i jeden z jego braci nie żyją ( żaden nie zmarł na raka). Wujek nadal żyje i ma ok180cm i jest tak zwanym byliem naturalnym.
Dzisiaj wszystko jest szprycowane chemią ale na szczęś ...  wyświetl więcej

  uska,  15/07/2010

Swietny artykul, ludzie sie smieja albo krzycza gdy im o tym mowie

  house777,  26/07/2010

Dla tych co chcą wiedzieć, nie powinny być obce takie nazwiska jak: Dr. Rybczyński, Profesor Sedlak, Dr.Gerson.....i wszystko jasne. Mówię również do oponentów, ktoś kto nie zna ich badań nie powinien ( według mnie) wypowiadać się o alternatywnym leczeniu. Ktos z przedmówców pytał o wyleczonych, są tylko trzeba ich poszukać w mniej oficjalnych mediach. Pozdrawiam.

Przepraszam, zapomniałam dodać - dziękuję za artykuł.

Czy mogę zasiać sama morele w ogródku? Chodzi o to, czy nasiona nie są zmodyfikowane już genetycznie... Pozdrawiam serdecznie.

Artykuł bardzo ciekawy, to prawda, witamina B17 ma bardzo korzystne działanie. Dzięki za art.

Odnośnie preparatów z Meksyku zawierających B17 mogę potwierdzić z całą powagą, że to działa!!! Mój dobry przyjaciel lekarz praktykujący w Wielkiej Brytanii był jednym z współzałożycieli kolejnej kliniki córki w Anglii, niestety lobby farmaceutyczne zmiażdżyło ten pomysł, sprawa zakończyła się w sądzie, facet nieomal nie stracił prawa do wykonywania zawodu. Tak więc jedyną istniejącą kliniką jest ...  wyświetl więcej

Osobiście uważam, że sprawa witaminy B17 nie jest z cyklu sci-fi. Coś w tym jest i niestety "dzięki" koncernom farmaceutycznym nigdy nie dowiemy się całej prawdy. Dokładnie tak samo jak z alternywnymi źródłami energii.
Wyobraźcie sobie reakcję potęg naftowych, gdyby ktoś nagle udostępnił wszystkim tanie i powszechnie występujące źródło takowej energii.
Nie ma co się oszukiwać ! Świat ...  wyświetl więcej

  aruba,  25/01/2013

@Thomas_67: tak właśnie przez 50lat robiła moja mama,zjadała pestki jabłek,również lnu,ma 59lat i czuje się dobrze,dodam że ciężko w młodości pracowała,a ja się zawsze dziwiłam skąd bierze siły???

Realia naszego świata są niestety przykre...
Te wszystkie epidemie grypy to także tylko byleby zarobić...
Chciwość ludzka zdaje się rzeczywiście nie mieć umiaru -.-
Wszystko nafaszerowane bądź zminimalizowane, byleby chorować, byleby mogli zarabiać, byleby się szybko psuło jedzenie, bo przeto muszą skądś kasować...

  haker16,  28/12/2010

Jestem w szoku. Specjalnie to konto przed chwilą założyłem, żeby to napisać. Ale nie chodzi tylko o moje zdumienie. Chciałem jeszcze powiedzieć, że jakiś miesiąc temu słyszałem w Radiu ZET w programie "Świat według blondynki", że gdzieś w Ameryce był, albo jeszcze żyje jakiś koleś, taki... szaman, czy coś podobnego do wróżki. I On miał taką zdolność, że jak ktoś przyszedł do niego z pytaniem, to O ...  wyświetl więcej

@haker16:
Tylko pamiętaj że migdały dzikie, które miał prawdopodobnie na myśli szaman, są gorzkie tak jak jądra pestek moreli albo suszone pestki jabłka. Te migdały które są powszechnie dostępne w sklepach są słodkie (hybrydy) i do tego poddane obróbce cieplnej żeby móc je masowo wyłuskać ze skorup. Nie powinno się ich w ogóle spożywać.
Lepiej samemu zbierać pestki jabłek których w Polsce jest pod dostatkiem i suszyć je na okres zimowy.

W miejscowosci Dobogoko (Wegry) otwarto w roku 2009 centrum zdrowia pod egida instytutu dr Gersona. Podobno mozna sie tam leczyc z raka jak w Meksyku, a koszty mniejsze. Artykul fantastyczny.

  micke  (www),  09/01/2011

Artykuł rewelacja, otwiera oczy na wiele kwestii żywieniowych. Wniosek jest taki, że należy się żywić tak jak robiono to setki i tysiące lat temu.

haker16
jakie migdały sprzedają w sklepach? chyba slodkie... wiec pozostają pyszne orzeszki macademia i cashew...
moj tata zmarl 20 stycznia na raka, nie czytalam nic o raku, dopiero teraz jakoś rozmawialam z kumpelą na ten temat i podsunela mi mysl o B17

kto zna niemiecki moze poczytac forum, gdzie niemcy wypowiadaja sie o skutecznosci B17:

...  wyświetl więcej

Na allegro póki co można bez problemu kupić duże paczki (1kg) gorzkich pestek moreli.

Polecam artykuł http://wyborcza.pl/1,75968,914(...)ka.html pt "To NIE jest lekarstwo na raka".

  xeo,  21/02/2011

No fajnie tylko, ze ten krociutki artykul (jesli to w ogole jest artykul) w ogole nie opisuje DLACZEGO to nie jest lekarstwo na raka. Wspomina tylko o jakichs testach z ktorych wynika, ze B17 to humbug, ale jak z testow moze wyjsc cos tak nienaukowego?
Jak na razie bardziej mnie przekonuje film http://vimeo.com/5260650 w ktorym tez jest mowa o testach na B17 jednak z ktorych wyniknelo cos odwrotnego.

A od kiedy to Gazeta Wybiórcza jest źródłem rzetelnych informacji? Dziennikarzyny które żyją z tego, że wmawiają ludziom że socjalizm to coś dobrego, że ludzie to zwierzęta o które trzeba dbać bo się pozabijają, że najlepiej o pieniądze ludzi zadba urzędnik bo oni sami by je przepili. I teraz niby mam uwierzyć, że nie wyświadczają przysługi lobby farmaceutycznemu?
Kiepski żart.

@Łukasz Buczek
Nie gorączkuj się, idź się napij Citroseptu czy coś. :)

Wolę zwalczać przyczyny niż skutki ;)

To wepchnij sobie cieciorkę w dowolnie wybrany otwór. Ponoć działa cuda. :)

@Mariusz Żurawek: Ciekawe ile osób dało się już naciągnąć na tę szarlatanerię.
https://uwaga.tvn.pl/reportaze(...)20.html

  marek4,  18/03/2011

Witam wszystkich.
Szukam pomocy dla swojego ojca,mianowicie chodzi mi o to,że lekarze zdiagnozowali u mojego ojca nowotwór złośliwy odbytnicy z przerzutami na wątrobę,zostal przeprowadzony zabieg chirurgiczny na grubym jelicie,czyli została podjęta próba usunięcia guza,ale po otworzeniu jamy brzusznej,lekarze nie zdecydowali się na usunięcie guza ze względu na jego rozmiary,lecz jedynie zro ...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  28/03/2011

"tylko o konkretne przypadki wyleczenia się Amigdalina."
odp.
"W 1978 r. Narodowy Instytut Raka rozesłał prośby o zgłoszenie przypadków obiektywnego polepszenia po kuracji witaminą B-17 do 385 000 lekarzy, 70 000 innych osób zajmujących się opieką zdrowotną oraz do stowarzyszeń propagujących stosowanie Laetrile. Mimo tak zmasowanej akcji otrzymano jedynie 68 zgłoszeń, z których po pr ...  wyświetl więcej

Hahahaha, podajesz dane prezentowane przez to samo srodowisko ktore klamalo o toksycznosci leatrilu i nawet spreparowalo informacje o czyims zatruciu sie. Lepiej sprawdz ilu ludzi bylo aresztowanych za rozpowiadanie, ze wyleczyla ich vit. B17. I podaj moze liczbe osob zazywajacych profilaktycznie vit.B17, ktore mimo tego zachorowaly na raka. Przypuszczam ze ani jedna osoba nie zachorowala! ... o ile nie miala ciezkiego zabuzenia wchlaniania przez nablonek jelita cienkiego.

Witam.
Jestem lekarzem i choruję na chorobę nowotworową. Artykuł interesujący, ale daleka jestem od euforii i zachwytu. W chwili kiedy zachorowałam przeczytałam bardzo dużo na temat różnych metod alternatywnych. We wszystkich tych doniesieniach moją nieufność budzi fakt, że każda metoda jest zachwalana jako super skuteczna. Myślę, że gdyby takie były fantastyczne, to żaden opór firm farmace ...  wyświetl więcej

Sz. Pani cieszę się z sukcesów, chylę czoło za otwartość umysłu na alternatywne metody leczenia.
Pani uwagi na temat terapii mogą być promykiem światła dla innych więc polecam blogować i informować ludzi
|
jeśli chodzi o raka piersi proszę wpisać w booble frazę: antyrak jod
i odszukać artykuł z czasopisma NEXUS
|
jeśli chodzi o orzechy to tylko te w któryc ...  wyświetl więcej

Witam serdecznie. Moja mama probowala sie leczyc B17 , ale niestety przegrala walke. Leczenie szkolna medycyna juz bylo zapozno wiec probowalismy alternatywna niestety niepomoglo, niewiemy czy juz bylo zapozno . Jezeli mialbym taka decyzje podjac jeszcze raz to postapil bym tak samo. Pozdrawiam

Witam. Ciekawy artykuł . Choć daleki jestem od pewności że spozywanie pestek moreli uchroni mnie od raka, to jednak coż szkodzi jeść więcej jabłek ,śliwek ,moreli, nasion lnu etc . Zapewne to nie zaszkodzi a możę jednak pomożę ?

Proszę o rozwinięcie tematu

Skuteczność wyleczeń sięga prawie 100 proc. pod warunkiem, że pacjent wcześniej nie został osłabiony naświetlaniem czy tzw. chemią.

Jest to zdanie z artykułu powyżej. które mnie strasznie zaniepokoiło. Mam w zwiazku z tym pytanie?

Mąż jest po chemi i po naświetlaniu, od tygodnia podaję mu pestki dzikiej gorzkiej moreli. Czy to oznacza że

...  wyświetl więcej

Ale zdajesz sobie sprawę, że być może właśnie szkodzisz mężowi?
http://goo.gl/HI2Xa

Dajesz linki do sponsorowanych bzdur. ...Brak vit. B17 jest bezposrednia przyczyna raka i jednoczesnie lekarstwem. Mozna to udowodnic w prosty sposob:
-cyjanek jest silna trucizna
-B17 wchlania sie z przewodu pokarmowego
-jest substancja nieszkodliwa dla komorek nierakowych, bo cyjanek w niej zawarty jest zamkniety i nieaktywny
-cala zawartosc trujacego cyjanku jest uwa ...  wyświetl więcej

Czyżbyś sprzedawał któryś z "cudownych" preparatów, szanowny oburzony Anonimowy Łosiu? :)

Losiem nie jestem i nie sprzedaje pestek. Poza tym same pestki kosztuja kilkanascie-kilkadziesiat razy mniej niz kupowane cale owoce w warzywniaku. Mozna tez jesc pestki ze zjedzonych wisni lub jablek i nie wydawac na profilaktyke dodatkowego grosza. Odnosnie twojej osoby to jestem absolutnie pewien, ze jestes dyzurnym forumowym trolem, ktory ma zniechecac ludzi do profilaktyki antyrakowej, ale ni ...  wyświetl więcej

Gdybyś nie był łosiem, durnym przeklejaczem z cudzych blogasków, wiedziałbyś że słowo "witamina" pisze się przez "w", nie "v".
Co do reszty twoich kłamstewek, każdy kto posiadł trudną sztukę czytania ze zrozumieniem sam je znajdzie i wyśmieje. :)
Moimi faworytami są: nietrujący cyjanek i twoje nierozumienie różnicy pomiędzy "tanimi pestkami" a preparatami/kuracjami za tysiące złotych.

Widze ze nie umiesz przyczepic sie niczego konkretnego? Vit. to nie tylko skrot terminu oznaczajacego "witamine" w prawie kazdym artykule w innym niz polski jezyku, ale takze najczesciej uzywany skrot w polskiej literaturze fachowej. Terminy medyczne to bowiem lacina i stad skroty w takiej a nie innej postaci uzywa sie. ...No ale Ty najwyrazniej znasz tylko "literature" w postaci artykulow dodanyc ...  wyświetl więcej

p.s aha. Mialem jeszcze ostrzec Cie byc trzymal sie z zapalkami z dala od jakiegokolwiek jeziora czy basenu. Zgodnie bowiem z twoimi klamstwkami odnosnie toksycznosci Amigdaliny, ...to analogicznie skoro woda sklada sie tylko z atomow wodoru i tlenu, to mimo wystepowania w postaci zwiazanej, moze byc zbiorem (wedlug Ciebie) wolnych atomow wodory i tlenu, wiec po wrzuceniu zapalki do jeziora spowodowalbys wysadzenie w powietrze polowy Polski :):)

Ale powiedz tak szczerze, nie przeczytałeś podlinkowanego tekstu, co nie? Gdybyś przeczytał, zdawałbyś sobie sprawę z tego, że bełkot który generujesz, ma się nijak do podlinkowanego tekstu.
Ale jeśli sprawia ci to satysfakcję, baw się dalej. :)

W tych linkach nie ma zadnej informacji do ktore mozna powaznie sie odniesc. Mafie farmaceutyczne z USA klamiace o szkodliwosci vit.B17 mialy przed sadem to udowodnic i niestety przyznaly ze dowodu nie posiadaja. Gdyby porcja1000 pestek byla szkodliwa to by to wykazali, by zwalczyc konkurencje; ale toksycznosc vit,B17 jest najwyrazniej zerowa, niezaleznie od dawki

Tak jak myślałem, nie czytałeś. :)

niema 100% towego wyleczenia . Moja matula niebyla po terapiach bo odpuscila szkolna medycyna , i tez niepomoglo a kuracje przeprowadzalismy zgodnie z zaleceniami tu podanymi. z opowiadan lekarz z ktorym bylismy w kontakcie , jedna pacjetka z rakiem nerki przezyla juz 3 lata swoja date.. mozliwe ze u jednego zadziala a w innym przypadku nie. pozdrawiam

@eugen-eugen:
Przyczyną tego że leczenie nie zawsze pomaga jest to, jak zaawansowane jest wyniszczenie organizmu. Ciało ludzkie samo się leczy - my możemy jedynie mu w tym pomóc, dostarczyć składników odżywczych, wzmocnić ciało i energię.
Jeśli choroba zniszczyła organizm do tego stopnia, że odbudowa nie jest już możliwa to żadne lekarstwo nie pomoże. Tak samo jest gdy ząb jest już cały spróchniały - żadne lekarstwo go nie uleczy.

  Lucyna,  01/09/2011

Wykonczy nas ta ameryka..nie ma co. Pisze specjalnie z malej litery bo nie zasluguje na wieksza. Tak doswiadczana przez pogode, w zime - 50, latem +50, huragany, tornada.....ale laboratorium dziala na pelnych obrotach. Co tam sie dzieje w srodku to bladego pojecia nie ma sam prezydent. Strach pomyslec co jeszcze dla nas przygotowali, jakie ,,prezenty,, beda w tym roku...jaka grypa tym razem? konska, rybia czy kartoflana.

Ja jestem trochę sceptyczny do tej teorii zawartej w tym artykule.
Do momentu aż nie zobaczę konkretnej książki naukowej na ten temat, nie uwiężę w lecznice właściwości Amigdaliny ;-)
Gdy amigdalina ulegnie całkowitej hydrolizie wydziela się HCN, profesor na organie ostrzegał nas przed tymi dietetycznymi rewolucjami.. Sam osobiście znał osoby, które mało że cierpiały z powodu raka to doszło do zatrucia cyjanowodorem..

http://wolnemedia.net/zdrowie/(...)a-raka/
Witamina B17 – lekarstwo na raka?

  Sylwia.,  01/08/2012

To niesamowite, niewiarygodne odkrycie. Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałam.

Hej Sylwio
zawsze gdy kupujemy morele, łuskamy z nich środki pesteczek. I nadal żyjemy! :-)

Od 2 lat choruje na raka przez dłuższy czas stosowałam witamine B17 , początkowo wyniki znaczenie się poprawiły z czasem nie odczuwałam większych efektów lecz choroba się nie rozwijała z czego byłam bardzo zadowolona. Od dłuższego czasu witamina B17 nie istnieje już na allegro i ciężko ją zdobyć więc zaczełam szukać zamienników. Przeszukując strony internetowe i fora natknełam sie na pozytywne opi ...  wyświetl więcej

@Marek Gomula:
Jak Pan przekleja informacje reklamowe to przynajmniej proponuje zachować pisownię w osobie odpowiadającej płci wynikającej z nazwy profilu. W artykule pisza Pan w r. żeńskim.

Moja mama ma raka płuc drobnokomorkowego, lekarz daje jej max rok życia, chcę zacząc chemię . Błagam o pomoc osoby ktore wyleczyły się tą witaminą. mail: szczuurek@o2.pl

  liwa,  17/09/2012

Rafff, przykro mi, ale na ten typ raka, nie ma jeszcze sposobu. Piszę to na podstawie swoich doświadczeń. Rok to mało, ale jednocześnie dużo czasu. Sprawiaj mamie przyjemności, dostarczaj radości i jednocześnie nabieraj siły, chociaż brzmi to paradksalnie. Pozdrawiam serdecznie. :)

Raff
co człowiek to opinia. Sam widzisz.
Ważne są jednak efekty leczenia, niekoniecznie konwencjonalnego.
Posłałem Ci e-maila.
Bywaj zdrów!

  janek123,  02/10/2012

Moja mama również chorowała na ten rodzaj nowotworu. Próbowałem różnych metod i jedno mogę ci powiedzieć ze 100% pewnością, jest to taki rodzaj raka z którym nie można wygrać. Nie wierz słowom różnych szarlatanów i naciągaczy- zdoją was z pieniędzy, a twoja kochana mama niestety i tak umrze. Z tym musisz się pogodzić, wiem że to praktycznie niemożliwe.Powiem ci jeszcze jedno twoja mama leczona czy ...  wyświetl więcej

  aruba,  25/01/2013

@liwa: niem jeszcze sposobu??????????to może właśnie witb17jest tym sposobem?zawsze warto sprubować!!!

@Joe Vialls
@swiadomosc

Fantastyczny artykuł otwierający oczy i umysł na wiele spraw.
Kilka rzeczy mnie jednak nurtuje i proszę o odpowiedź / podpowiedź / wyjaśnienie:

1. Co jakiś czas opinia publiczna informowana jest że znany lekarz/naukowiec przegrał walkę z nowotworem
(np. prof. Zbigniew Religa)
Osoby takie są przecież światłe, myślące i mniemam że o

...  wyświetl więcej

@Pawel Z.
Bez zamiaru zastępowania adresowanych przez Ciebie użytkowników, mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że:
- od roku jadam jądra pestek moreli. Gdy były świeże, to świeże (mieszkam w UK, więc dostępność jest większa). Poza sezonem dostępne są suszone, z pestką w środku, tak więc morele są okrągły rok. Jem pestek średnio 2/dzień - to oczywiście gdy mówimy o profilaktyce. ...  wyświetl więcej

"Co się jednak tyczy profilaktyki, nie sądzę, by rozmowa o B-17 mogła odbywać się w oderwaniu od rozwiązań kompleksowych, a więc nowej, zdrowej diecie, przy której człowiek nie ma prawa złapać raka".

Pan Jacek trafił w samo sedno. Kluczem do zdrowia (i leczenia) jest usunięcie przyczyn chorób. Przyczyną 99% chorób jest nieodpowiednia dieta oraz zatrucia toksynami (z czego źle przyrządzona

...  wyświetl więcej

Podziwiać i zazdrościć takiego zaparcia, panie Łukaszu!
Pisałem na tym portalu sporo o swojej drodze do nabrania świadomości, iż jedzenie ma znaczenie; pisałem też o zmianie diety, więc tym chętniej wymienię się doświadczeniami. :-)
Już pędzę pisać e-maila.

Piszą tu niektórzy o "naturalności" pokarmów mięsnych.
Okej. Niech więc Wąszą pewność co do rzekomej naturalności mięsa w diecie człowieka rozwieje analiza naszego układu pokarmowego. Czy nasze jelita, język, kły, ślina i pazury (!) są dostosowane do zabijania zwierząt? Czy swoją budową i właściwościami chemicznymi przypominają bardziej zwierzęta drapieżne, czy wegetariańskie? Odpowiedź Was ...  wyświetl więcej

@Jacek Wąsowicz:
Można to ująć tak:
Gdyby mięso było naturalnym pokarmem człowieka to by się rodził z przytwierdzoną do tyłka patelnią. No chyba, że naturalne jest spożywanie surowego mięsa. Rozumiem, że fani mięsa tak właśnie - zgodnie z naturą - je spożywają. Jeśli nie to dlaczego? Naturę trzeba poprawiać? Surowa wołowina jest niestrawna, ale już gulasz po węgiersku jest zgodny z planem Bożym, hmm?

  aruba,  08/08/2014

@Łukasz Buczek: Po latach jedzenia kotletów schabowych,mielonych(fui) doszłam w końcu do wniosku że to wielki błąd.Otóż jakiś czas temu napotkałam publikację dr.Ewy Dąbrowskiej 'DUCHA I CIAŁO RATOWAC ŻYWIENIEMsama jeszcze nie mam tak silnej woli żeby taką dietę przejść-jest to dieta warzywno-owocowa.Ale mężowi się udało być na niej przez 6tygodni.Skutek uboczny 10kg mniej,ból stawów ustąpił.Więc watro zacząć zdrowo się odzywiać.

@aruba:
Gratuluję Pani. Każdy kto uważnie obserwuje reakcje swojego ciała na pożywienie, potrafi skojarzyć skutki z przyczynami, w końcu dochodzi do diety witariańskiej. Odrzucenie mięsa, pieczywa i nabiału jest połową sukcesu.

Bardzo ciekawy artykuł chociaż z amigdaliną spotkałem się już w wielu innych artykułach i jestem za stosowaniem. Jednak jak słusznie napisało kilku użytkowników to nie jest cudowny lek na raka, który zastosujemy i wszystko mija. Nowotwór to choroba często mająca podłoże w metabolizmie, nieprawidłowym odżywianiu czy wchłanianiu lub toksynach. Jeżeli nie wyeliminujemy i zmienimy gruntownie starych n ...  wyświetl więcej

Chciałbym dodać jeszcze jedną uwagę.
Osoby interesujące się odżywianiem wiedzą, że orzechy najlepiej trawi się (a zatem są najlepiej przyswajalne przez organizm) jeśli się je uprzednio namoczy przez kilka godzin (4-8h). Niemoczone często lądują w jelicie grubym tylko nadtrawione.
Podejrzewam że moczone pestki moreli także będą lepiej trawione i zadziałają z większym skutkiem.

Ciekawy i wyczerpujący materiał. Szkoda, że koncerny farmaceutyczne blokują takie rzeczy. Wiadomo, że vit B17 to tylko witamina i sama raka nie pokona. Niemniej uważam jednak, że może mu skutecznie zapobiegać jak również wspomagac jego leczenie.

wiedza na temat tej witaminy nie jest do końca jasna. Materiał wydaje się wyczerpujący ale i tak do końca nie wiadomo, które źródła są naukowe a które pseudonaukowe. Czy to faktycznie może pomagać czy to tylko wymysł i szarlataństwo. Nasówa mi sie temat szczepien i podobna tocząca się walka między zwolennikami a przeciwnikami. Nie znamy dokładnie wszystkich przyczyn raka, w większości przypadków o ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska