Login lub e-mail Hasło   

Nowe życie starych domów.

Czy wiecie, dlaczego coraz więcej starych domów i kamienic jest remontowanych i ludzie chętnie w nich mieszkają? To wszystko za sprawą dobrej energii, jaka w nich panuje.
Wyświetlenia: 4.329 Zamieszczono 01/05/2013

Tak jak mamy cykle życiowe u ludzi tak samo domy maja swoje dobre i złe lata. Obecnie mamy Ósmy cykl feng shui ( do 2023r) a w nim najlepiej czują się domy zbudowane w cyklach 1,2,3,4,6 i 8.

Cykl 1 miał swój początek w 1864r a cykl 4 skończył się w 1943roku. Widzimy, więc, że domy z końca XIX wieku i z początku XX wieku przeżywają teraz swoje okresy świetności. Energia, jaka panuje w tych domach jest albo rosnąca albo dobra.

Polecam tez domy zbudowane od 1964roku do 1983 roku. Ich energia tez jest i pozostanie dobra.

Co praktycznie oznacza ta wiedza? Otóż mieszczuchy powinny pomyśleć o mieszkaniu w kamienicy lub domach z lat sześdziesiatych a ludzie ceniący sobie kontakt z naturą o zakupie starego domu na wsi.

Ja jestem zafascynowana klimatem starych wiejskich domów, z piecami kaflowymi i kuchniami typu westfalka. Zafascynowana zapachem, jaki panuje w starych piwnicach i faktem, ze każde piwniczne pomieszczenie może utrzymywać inna temperaturę i nie czuć ani pleśni ani wilgoci. Te stare wiejskie domy często maja granitowe fundamenty i zbudowane są ze zdrowej cegły. Nawet, jeśli jest to pruski mur to przetrwał często ponad 100lat ( tak na marginesie, czy blokowiska tyle przetrwają?). Układ pomieszczeń w takim domu jest przemyślany. Wejście z ganku od podwórza na środku domu i korytarz prowadzący przez środek domu do wejścia od ulicy. A po prawej i lewej stronie korytarza przechodnie pomieszczenie i wejście na strych.

Wszystko po to, aby piece kaflowe zdołały ogrzać całe mieszkanie.

Kiedy wchodzę do takiego domu czuję dreszcz emocji i szacunek a także czuje się bezpieczna i zaopiekowana.

Oprócz piwnicy stare domy maja tez strychy, które mogą być suszarnią dla ziół, grzybów lub zwykłym strychem. Taki strych można przerobić na powierzchnie mieszkalną. Do starych wiejskich  domów przynależy duże podwórko, ogród często sad no i studnia oraz pomieszczenia gospodarcze.

Właśnie to, że mam ogród i mogę uprawiać warzywa czy zoiła na własne potrzeby, mam piwnicę gdzie mogę przechowywać moje plony, mam sad, który da mi stare sprawdzone owoce i studnię, która być może ma źródlaną wodę a także pomieszczenie gdzie mogę trzymać kurki, kaczuszki i co tam sobie wymyślę sprawia, że czuję się wolna.

Trochę pracy, trochę zachodu i mam ekologiczną własna żywność na wyciagnięcie ręki. Trochę gospodarności i zaradności i mogę tanio ogrzać swój dom oraz stworzyć w nim niepowtarzalny klimat. Trochę pomysłowości i przedsiębiorczości i mogę na nim zarobić.

Takich domów jest wiele na rynku i nie są drogie a jak dobrze poszukać to okazuje się, ze stoją w pięknych miejscach blisko lasów, jezior i rzek. Dlatego rozwija się agroturystyka, ludzie zakładają różne hodowle a niektórzy mają szczęście i mogą być rentierami na wsi wynajmując swoje miejskie domy. Wystarczy mieć marzenie i chęć bycia wolnym. Wystarczy porzucić nielubiany etat, korki, wieczny miejski stres i zrobić rewolucję w swoim życiu. Wyprowadzić się na wieś do starego pełnego dobrej energii domu, aby spokojnie i bezstresowo a w konsekwencji zdrowo żyć z dala od lekarzy, lekarstw i całego miejskiego zgiełku.duży dom nad jeziorem

Podobne artykuły


110
komentarze: 47 | wyświetlenia: 159736
81
komentarze: 57 | wyświetlenia: 128064
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91257
43
komentarze: 35 | wyświetlenia: 5051
42
komentarze: 63 | wyświetlenia: 41972
35
komentarze: 21 | wyświetlenia: 9730
33
komentarze: 10 | wyświetlenia: 105644
57
komentarze: 48 | wyświetlenia: 28752
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 26860
24
komentarze: 29 | wyświetlenia: 10986
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 13200
22
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3975
21
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6442
40
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5670
 
Autor
Artykuł  koobe  (www),  07/05/2013

brzmi jak piękna idylla.

  8Sun  (www),  08/05/2013

Ta idylla jest na wyciągnięcie ręki ale wymaga przeprogramowania stereotypów i odwagi oraz gotowości na zmiany :-)

@8Sun: tak, tak... gotowość i odwaga - bo uratowanie i odrestaurowanie starego domu, to kawał ciężkiej roboty - ale jej owoce przechodzą najśmielsze oczekiwania:)

8Sun, uratowałam dom z 1885 roku i jest tak jak mówisz - dom jest dla mnie a ja dla domu - cudownie się tam mieszka a energia tak pozytywna, że wszyscy, którzy mnie odwiedzają, to odczuwają i zauważają:)

  8Sun  (www),  08/05/2013

Jak to jest, że te stare domy maja w sobie jakąś magię, moc przyciągania i dają takie błogie poczucie spokoju?. Człowiek w nich się nie napina, nic nie musi tylko po prostu chce. Skąd się ta moc bierze?

@8Sun: Myślę, że jest to suma wypadkowych - energii ludzi, którzy budowali sobie miejsce do życia i je z miłością uprawiali, energia ziemi na której jest siedlisko - dobrze dobrane radiestezyjnie miejsce, bo onegdaj przywiązywano do tego wagę, bliskość sprzymierzeńców - drzew, roślin i zwierząt tak dzikich jak i tych, które nam zapewniają przetrwanie, żywioł wody - zazwyczaj bliskość rzeczki, stawu czy studni głębinowej... i wreszcie wdzięczność miejsca za danie mu "drugiego życia"... :)

  8Sun  (www),  08/05/2013

Może jestem sentymentalna,może staroświecka i nieprzystosowana do współczesności ale... tak sobie myślę, że kiedyś we wszystko ludzie wkładali więcej serca i ono przetrwało lata całe. Teraz wszystko jest jakieś krótkotrwałe, takie niby ładne ale z założenia na chwilę. Idylla ma moc i dlatego przyciąga a z drugiej strony wymaga wyrzeczeń i radykalnych zmian. Dla mnie osobiście to sygnał, że potrzeb ...  wyświetl więcej

@8Sun: Tutaj troszkę o moim domu :) http://eiba.pl/99

  8Sun  (www),  08/05/2013

@Skalny Kwiat: No właśnie o taki dom i taki klimat w starym domu chodzi. Również o ta krasulę, która juz nie tak często można spotkać

  hussair  (www),  08/05/2013

Stary dom jak najbardziej! Pod warunkiem, że nie wpakuję się w jakie Amityville. ;)

  8Sun  (www),  08/05/2013

Ups... używane to używane. Ale chyba intuicja podpowie czy dom czaruje czy oczarowuje. Można tez popytać sąsiadów. A właścicieli prześwietlić na okoliczność magicznych zachowań :-)

@8Sun: Mój dom do mnie gadał... a konkretnie jedna framuga :) Potem się okazało w trakcie badania radiestezyjnego, że kolory aury domu są takie same jak mojej osobistej aury - główny pomarańcz i poboczne zieleń i niebieski. Radiesteta powiedział, że nie dziwi się, iż komunikowałam się z tym miejscem i słyszałam prośbę domu... http://eiba.pl/3

Uwielbiam stare domy... a to wszystko przez nasza Eiobowa "czarownice" - Kasie :-)

Uczmy sie od Niemcow/Szwajcarow/Austryjakow/Anglikow/Slowencow... jak o nie dbac i dostosowac do potrzeb XXI wieku.
"Budujacy" artykul... :-)

Na kanale Domo+ (Cyfra) pokazywane sa cykle programów poświęconych architekturze. Do moich ulubionych należy "Przeprowadzka na wieś". Pokazywane są tam stare wiejskie domy - niektóre bardzo leciwe. Ich pierwotne przeznaczenie bywa zadziwiające - stodoły, młyny, nawet kaplice. Te domy są unikatowe, nie ma dwóch jednakowych. I mają duszę.
Piękny artykuł!

  8Sun  (www),  11/05/2013

@Alicja Minicka: Też oglądam ten program. Widziałam bodajże angielskie stare domy i zauważyłam,że tam wszędzie są kominki zamiast pieców kaflowych. Sama nie wiem co wolę. Z dzieciństwa pamiętam piec kaflowy, o który moja Babcia grzała zima pierzynę dla wnuków. Pamiętam też piękne szerokie drewniane framugi drzwi i szerokie drzwi z witrażami. Podłoga oczywiście ze skrzypiących desek i zapach pasty, ...  wyświetl więcej

  robertr,  11/05/2013

To może ja lekko wdepnę w mrowisko. Widzę generalnie dwie zalety starych domów:
-aspekt ekologiczny - budowa domu to gigantyczny horror ekologiczny (sam to przerabiałem) kilogramy śmieci, zatruta woda, gleba, kilogramy trujących związków chemicznych - kupując stary dom częściowo na tym oszczędzamy (minus remont ewentualny)
-aspekt zdrowotny - nowy dom to tykające źródło wszelkich tru ...  wyświetl więcej

  8Sun  (www),  11/05/2013

@robertr: A jeśli potomkowie maja inne priorytety życiowe. Jeśli nie stać ich na remont, jeśli mieszkają gdzieś w świecie? Ponadto napisałam w artykule, że dla niektórych starych domów nadchodzą teraz dobre czasy. Wcześniej mogły mieć gorszy czas, tak jak teraz maja domy zbudowane w okresie siódmym, czyli między 1984-2003r.
Co do promieniowania. Myślę, że materiały , z których budowano domy ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska